تعمیر و جوشکاری مخزن پلی اتیلن | تعمیر و جوشکاری تانکر پلاستیکی

آخرین بروز رسانی : 1401/6/29

0

تعمیر مخزن پی اتیلن_جوشکاری مخزن پلی اتیلن_ جوشکاری تنانکر پلاستیکی_جوشکاری منبع پلاستیکی_تهران پلیمر یارا

مخازن پلی اتیلن یکی از مقاوم ترین مخازن ذخیره سازی آب با عمری بالا می باشند. ولی گاهی اوقات با توجه به نصب غیر اصولی این مخازن آسیب هایی می بینند که نیاز به تعمیر و جوشکاری وگاهی اوقات تعویض وجود دارند در این مقاله می خواهیم درخصوص نحوه صحیح تعمیر و جوشکاری مخازن پلی اتیلن (جوشکاری تانکر پلاستیکی) صحبت کنیم.

سر فصل این مطالب :

تعمیر مخزن پلی اتیلن | تعمیر مخزن پلاستیکی
روش صحیح تعمیر تانکر پلی اتیلن | روش صحیح تعمیر تانکر پلاستیکی
جهت تعمیر مخزن پلی اتیلن (مخزن پلاستیکی) می توان به شکل زیر عمل کرد
طریقه تشخیص مخزن آسیب دیده
چه مواقعه ای باید به فکر خرید مخزن دیگری باشیم
طریقه نصب صحیح مخزن آب پلی اتیلن (مخزن پلاستیکی)
سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد
تعمیر مخزن پلی اتیلن | تعمیر مخزن پلاستیکی

همانطور که اشاره شد مخازن پلی اتیلن یکی از مخازن باکیفیت با عمری بالا می باشد که در صورت نصب صحیح ، سال ها قابل استفاده می باشد. ولی گاهی اوقات برخی از مصرف کنندگان بدونه توجه به اصول نصب ، وبدونه گرفتن مشورت از کارشناس مجرب ، خود اقدام به نصب مخزن کرده و باعث پارگی و یا شکستگی بدنه مخزن شده ودر نهایت کوتاه تر شدن عمر مخزن می شود. از مهم ترین دلایل آسیب دیدگی مخازن آب پلی اتیلن ، نصب در مکان شیب دار ، قرار گرفتن در مجاورت حرارت مستقیم ،قرار گرفتن در فضایی که امکان برخورد و ضربه به آن زیاد است،ذخیره سازی مواد ناسازگار با پلی اتیلن در مخزن، می باشد. باید درنظر داشت درصورت ایجاد پارگی و شکستگی بزرگ و عمیق امکان جوشکاری وجود ندارد و مخزن (منبع) آب باید تعویض گردد.


روش صحیح تعمیر تانکر پلی اتیلن | روش صحیح تعمیر تانکر پلاستیکی

جوشکاری پلی اتیلن معروف ترین وبهترین روش جهت تعمیر شکستگی ها و پارگی های مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی می باشد.روش های دیگری نیز برای تعمیر مخازن وجود دارد ولی به علت دائمی نبودن پرکاربرد نیست مانند چسب پلی اتیلن، چسب پلی اتیلن برای تعمیر مخازن کوچک و با مقدار پارگی محدود ماثر می باشد ولی برای مخازن بزرگ پلی اتیلن جوابگو نیست.جهت تعمیر مخزن پلی اتیلن (مخزن پلاستیکی) می توان به شکل زیر عمل کرد

A_ دراولین مرحله باید محل شکستگی کاملا تمیز شود.B_ سپس دولبه شکستگی را با هم جفت کرده و محل شکستگی را به صورت وی شکل V شکاف می دهیم.این شکاف باید حداقل تا ضخامت بدنه باشد.C_ سپس قسمت ترک خورده را تا زمانی که خاصیت نرم شدگی پیدا کند حرارت می دهیم .D_ سپس نوک شمش را گرم کرده و در ابتدا شیار شکاف قرار می دهیم وبه صورت دورانی به سمت جلو حرکت می دهیم . تاشاهد ادغام شمش و بدنه باشیم . این کار را تا جایی ادامه می دهیم تا شیار کاملا پر شود. و اما شکستگی های بزرگ، لازمه بدنه را چند بار گرم کرده و سپس بگذاریم سرد شود تا بدنه براثر گرما دفرمه نشود و یا تغییر شکل پیدا نکند. بعد از جوشکاری و پرکردن شکاف کمی صبر کنید تا این قسمت سرد شود .E_ سپس قسمت های برجسته را با ابزار سه گوش کاملا بدنه را صاف و هم سطح کنید . بعد از اتمام ترمیم از بیرون مخزن ، همین کار را از داخل مخزن نیز یکبار دیگر تکرار کنید.طریقه تشخیص مخزن آسیب دیده

در مواردی ما نیاز داریم تا مخازن خالی را برای اینکه ببینیم آسیب دیده اند یا خیر بررسی کنیم . برای این منظور می توانیم از نور استفاده بکنیم . به این صورت که به داخل مخزن که تاریک می باشد نگاه کرده چنانچه از قسمتی نور دیده شود آن قسمت دارای ترک یاپارگی بوده و باید ترمیم شود. روش دیگر اسفاده از چراغ قوه می باشد که باید در محیط تاریک انجام شود (شب) ونیاز به دو نفر می باشد . به این ترتیب که نفر اول با چراغ قوه به داخل مخزن نور تابانیده و نفر دوم از بیرون بررسی می کند کجا نور بیرون میزند .


چه مواقعه ای باید به فکر خرید مخزن دیگری باشیم

اگر چنانچه مخزنی شکستگی و پارگی با عمق و ضخامت بالایی داشته باشد امکان جوشکاری و ترمیم وجود ندارد و باید به فکر خرید مخزن دیگری بود.


طریقه نصب صحیح مخزن آب پلی اتیلن (مخزن پلاستیکی)

برای مشاهده طریقه نصب صحیح مخزن آب پلی اتیلن به ویدئو زیر مراجعه فرمائید:


سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد

1- آیا مخازن پلی اتیلن را می توان ترمیم کرد؟

بله از طریق جوشکاری امکان ترمیم وجود دارد.


2- دلیل ایجاد شکستگی در مخازن پلی اتیلن(مخزن پلاستیکی) چیست؟

دلایل متعددی برای شکستگی مخازن وجود دارد که از متداول ترین آنها برخورد جسم های نوک تیز . نصب غیر اصولی مخزن ، ریختن مواد با چگالی بالا تر از آب و ... می باشد.


3- از چه طریقی می توان مخازن پلی اتیلن( مخزن پلاستیکی) را جوشکاری نمود؟

با استفاده از شمش های پلی اتیلن و سشوار صنعتی می توان شکستگی های کوچک و غیر عمیق را جوشکاری نمود.


4- آیا نمایندگی های شرکت تهران پلیمر یارا جوشکاری پلی اتیلن انجام می دهند؟

بله اغلب نمایندگی های فعال شرکت تهران پلیمر یارا خدمات تعمیر و جوشکاری مخازن را ارائه می دهند.


5- از چه طریق می توان هماهنگی جهت تعمیر و جوشکاری مخازن پلی اتیلن ( مخزن پلاستیکی ) اقدام نمود؟

برای هماهنگی جهت تعمیر و جوشکاری مخازن پلی اتیلن کافیست با مراجعه به خدمات پس از فروش در سایت tpy.ir اطلاعات مربوط را وارد نموده تا همکاران محترم در سریع ترین زمان نسبت به تعمیر ، جوشکاری و یا تعویض مخازن اقدامات لازم را انجام دهند.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فروشگاه اینترنتی تهران پلیمر یارا

tpy.ir فروشگاه اینترنتی شرکت تهران پلیمر یارا می باشد. این فروشگاه به عنوان یکی از جامع ترین پلتفرم های فروش مخزن و وان پلی اتیلن کشور در اختیار شما عزیزان می باشد تا به سادگی و با اعتماد کامل تجربه خرید خوب و مطمئنی را داشته باشید. تمامی محصولات ضمن داشتن بالاترین استانداردهای ملی و تاییدیه های بهداشتی و غذایی (به صورت ثبت شده و قابل استعلام) از 10 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش واقعی در سراسر کشور برخوردار است.

بیشتر

کلیه حقوق این سایت متعلق به
شرکت تهران پلیمر یارا (فروشگاه اینترنتی مخازن و وان پلی اتیلن) میباشد