مخزن ضد جلبک پلی اتیلن | تانکر ضد جلبک پلاستیکی

آخرین بروز رسانی : 1401/11/2

0

مخزن ضد جلبک_تانکر ضد جلبک_منبع ضد جلبک_ تهران پلیمر یارا

یکی از مهمترین مشکلات مخازن آب ایجاد جلبک در آن می باشد زیرا باعث ایجاد تغییر در طعم آب و حتی بیماری می شود. دلایل ایجاد جلبک و اینکه چه کاری انجام دهیم تا در مخزن جلبک ایجاد نشود را می توانید در مقاله مخزن ضد جلبک پلی اتیلن (تانکر ضد جلبک پلاستیکی) بیاموزید.

سر فصل این مطالب :

تانکر آب ضد جلبک | منبع آب ضد جلبک
فرق بین جلبک با رسوبات آب
چطوری مانع از جلبک زدن مخزن آب شویم
نصب نکردن مخزن آب زیر نور مستقیم خورشید
انجام نظافت و ضد عفونی مخزن به صورت دوره ای
بازه های زمانی جهت نظافت مخازن آب
ضد عفونی کردن آب داخل مخزن
سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد
تانکر آب ضد جلبک | منبع آب ضد جلبک

ایجاد جلبک در مخازن و تانکر های آب شرب و آب انبار ها از مدت ها پیش جز مشکلاتی جهت نگهداری آب شرب بوده است. ایجاد جلبک و انواع باکتری ها باعث می شود که مزه آب تغییر کرده و بو نامطبوعی در آب ایجاد شود علاوه براین رنگ آب نیز به رنگ سبز تبدیل خواهد شد که باعث به خطر افتادن سلامتی افراد می شود زیرا عامل بسیاری از بیماری های میکروبی و ویروسی می باشد. برای ایجاد شدن جلبک عواملی تاثیرگذار می باشند که می توان با از بین بردن این شرایط مانع از رشد انواع جلبک ها در مخزن آب شد. از عواملی که می تواند باعث افزایش رشد جلبک ها شود می توان مواردی همچون نور و دما مناسب را مثال زد نور بسیار در رشد جلبک تاثیر گذار می باشد زیرا چنانچه کلیه شرایط مناسب جهت رشد جلبک وجود داشته باشد ولی نور نباشد . جلبک تشکیل نمی شود.مخزن آب ضد جلبک پلی اتیلن ( تانکر ضد جلبک ) نوعی از مخازن آب پلی اتیلن می باشند که مقاوم در برابر رشد جلبک ها هستند . به این مخازن، مخزن آب پلاستیکی ضد جلبک جهت نگهداری آب شرب نیز می گویند. این مخازن از مواد اولیه پلی اتیلن استفاده می شود. شرکت تهران پلیمر یارا از مواد اولیه درجه یک 3840 جهت تولید این مخازن استفاه می کند که دارای خصوصیات و ویژگی های خاصی می باشد که باعث افزایش طول عمر مخازن آب پلی اتیلن ضد جلبک ( منبع آب ضد جلبک ) شده و هم بر روی قیمت محصول تاثیر گذار می باشد به همین دلیل ممکن است دو مخزن پلی اتیلن ضد جلبک با لیتراژهای یکسان دو شرکت تولید کننده مخازن پلی اتیلن تفاوت قیمت زیادی داشته باشند. با توجه به اینکه عموماً از مخزن پلی اتیلن ضد جلبک ( منبع آب ضد جلبک ) برای ذخیره آب شرب استفاده می شود به همین دلیل پیشنهاد می کنیم همواره از برندهای معتبر اقدام به خرید نمایید. این برندها استانداردها و الزامات بهداشتی را به دلیل دارا بودن گواهی نامه ها رعایت می کنند به همین دلیل به راحتی می توان از آنها در کاربردهای بهداشتی و خوراکی نظیر آب آشامیدنی استفاده نمود عموماً مخزن آب پلی اتیلن ضد جلبک ( تانکر ضد جلبک پلاستیکی ) از سه لایه ساخته شده است.• لایه بیرونی سفید رنگ :

این لایه، لایه خارجی قسمت بدنه مخزن است که معمولا به رنگ سفید می باشد و تولید کنندگان مخازن پلی اتیلن از مواد آنتی یو وی در آن استفاده می کنند که در برابر پرتوهای فرابنفش مقاومت لازم را داشته باشند تا دوام و طول عمر مخزن افزایش یابد. لایه خارجی مخزن را می توان به رنگ های دیگری نیز تولید کرد و حتی این امکان وجود دارد که برای افزایش مقاومت مخزن ، مخازن را سنگین تر تولید کنند.


• لایه داخلی مشکی رنگ ( ضد نور ) :

این لایه از عبور نور به داخل مخزن جلو گیری می کند. و مانع از رشد جلبک در مخازن پلی اتیلن می شود.


• لایه داخلی آبی رنگ ( ضد باکتری ) :

این لایه با از بین بردن مواد غذایی باکتریها مانع از رشد و تکثیر باکتری ها می شود.
جهت مشاهده مخازن پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارا به لینک زیر مراجعه فرمائید:
لینک مخازن پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارافرق بین جلبک با رسوبات آب

گاهی اوقات برخی از افراد رسوبات موجود در آب مخزن همچون ،شن،ماسه ، گل و لای و...که معمولا به رنگ قهوه ای می باشند را با جلبک اشتباه می گیرند .این مواد به وسلیه نصب فیلتر آب قابل حذف می باشد. اما جلبک منبع آب، ماده ای سبز رنگ می باشد که معمولا بر روی دیواره مخازن و تانکر های آب تشکیل می شود . که با توجه به تکثیری که در مخزن می کنند باعث ایجاد بوی نامطبوع در آب مخزن می شوند.چطوری مانع از جلبک زدن مخزن آب شویم

بهترین کار برای جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب تهیه مخزن ضد جلبک می باشد. شرکت تهران پلیمر یارا یکی از معتبر ترین شرکت های تولید کنده مخازن ضد جلبک می باشد . که در ابعاد ، لیتراژهای مختلف و شکل هندسی گوناگونی تولید و عرضه می شوند . با این حال موارد زیر نیز در جلوگیری از تشکیل جلبک موثر می باشد :
۱- نصب نکردن مخزن آب زیر نور مستقیم خورشید
۲- مانع از ورود نور به دخل مخزن شوید
۳- انجام نظافت و ضد عفونی مخزن به صورت دوره ای
۴- انجام فیلتراسیون برای مخزن آب


نصب نکردن مخزن آب زیر نور مستقیم خورشید

یکی از اصلی ترین عوامل رشد و تکثیر جلبکها در تانکرها و مخازن آب، نور خورشید می باشد . بنابراین پیشنهاد می شود مخزن آب را در زیر سایه و یا مکانی سر پوشیده و خنک نصب کرد و مسدود کردن محفظه های ورودی نور تا مانع از رشد جلبک و افزایش طول عمر مخزن شد. درب مخزن پلی اتیلن نباید به مدت طولانی باز بماند همینطور اگر مخزن دارای شکستگی و یا سوراخ باشند علاوه بر اینکه باعث رشد جلبک می شوند، امکان آلوده شدن آب توسط عوامل خارجی افزایش پیدا می کند.انجام نظافت و ضد عفونی مخزن به صورت دوره ای

دوره های بازدید مخازن آب جهت جلبک زدایی  و نظافت مخازن بسیار ضروری می باشد زیرا باعث می شود که از آبی سالم و بهداشتی استفاده نمائید. این شستشو و نظافت مخازن به همراه ضد عفونی کردن آب آن باعث از بین رفتن جلبک ها و حتی باکتریای موجود در آب خواهد شد. این را نیز باید در نظر گرفت که مخازن آب باید دارای قابلیت نظافت در آنها باشد . به این طریق که درب مخازن به صورتی باشد که این امکان برای فرد مهیا باشد تا با ورود به داخل مخزن اقدام به نظافت نماید. شستشوی مخازن نگهداری آب شرب خانگی بسیار مهم می باشد .زیرا با توجه به اینکه با ورود آب دارای رسوبات از طریق آب لوله کشی به داخل مخزن ، این رسوبات باعث تکثیر باکتری هایی  خواهد شد. که عدم پاکسازی آنها باعث ایجاد تغییر طعم آب و حتی کاهش کیفیت آب خواهد شد. از بین بردن رسوبات و جلبک های موجود در داخل مخزن آب از طریق شستشو و ضد عفونی کردن آب مخزن به قدری با اهمیت می باشد . که سازمان جهانی بهداشت نیز برای مبارزه با انواع بیماری های خطرناک و مسری در شیوه نامه های آن در این خصوص اشاره نموده است.به طور کلی در دو شرایط زیر امکان نظافت مخازن آب پلی اتیلن وجود دارد :


• امکان دسترسی به داخل مخزن آب وجود نداشته باشد :

در این روش نخست باید مخزن را از مدار خارج نمود سپس آب لوله کشی را به طور مستقیم به صورت موقت به ساختمان متصل نمود . سپس مخزن آب را با استفاده از مایع سفید کننده (وایتکس ) تمیز و ضد عفونی کنید در این روش باید 12 ساعت مخزن را به همین حالت رها کرد و سپس با تخلیه کامل آب ، مجددا مخزن را با آب تمیز پر نمائید . این روش را می توان در صورت اینکه طعم آب در اثر رسوبات و جلبک تغییر کرد به دفعات در طول سال تکرار نمود تا مخزن تمیز و پاکیزه گردد.• امکان دسترسی به داخل مخزن آب وجود داشته :

این روش که از روش قبل بهتر می باشد . به این صورت می باشد که فرد این امکان را دارد که به داخل مخزن ورود کرده و  کلیه قسمت های داخلی مخزن را با استفاده از مایع سفید کننده و برس  تمیز نموده و بعد از تمیزکاری انجام شده مخزن در عین حال که با وایتکس آغشته نموده اید به مدت دو ساعت به همان حال رها کرده و سپس با فشار آب داخل مخزن را بشوئید. توجه نمائید در این حالت که فرد داخل مخزن است و با وایتکس در حال تمیز کاری مخزن می باشد باید درب های مخزن کاملا باز باشندو از ورود و خروج هوا به داخل مخزن اطمینان حاصل شود.بازه های زمانی جهت نظافت مخازن آب

به طور کلی برای تمامی مخازن باید در سال یک بار شستشوی و ضدعفونی انجام بگیرد. ولی بسته به کیفیت آب و مناطق مختلف باید نسبت به شستشوی مخازن در بازه های زمانی گوناگون صورت پذیرد. تا نتیجه مطلوب حاصل شود. اگر رسوبات در آب  زیاد باشد ،بنابراین مقدار بیشتری از رسوبات نیز در کف و دیواره های مخزن ته نشین می شود که در این صورت نیاز می باشد چند بار در سال مخزن را نظافت کنید.


ضد عفونی کردن آب داخل مخزن

گاهی اوقات نیاز می باشد آب داخل مخزن را ضد عفونی کنید در این صورت بهتر است از طریق مایع سفید کننده ( وایتکس )  که در بازار موجود می باشد .اقدام به ضد عفونی  و گند زدایی آب مخزن اقدام کنید .جهت دریافت مشاوره های تخصصی به صورت کاملا رایگان می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:
026-35700

سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد

1- مخزن ضد جلبک چه نوع مخزنی می باشد ؟
مخزن ضد جلبک یا به عبارت دیگر تانکر ضد جلبک ، مخزنی می باشد که با توجه به خواصی که دارند تمام شرایط ایجاد و تکثیر جلبک را ازبین می برند. این مخازن معمولا به صورت سه و چهار لایه تولید می شوند.


2- چه نوع مخزنی مخزن ضد جلبک می باشد؟
در خانواده مخازن پلی اتیلن مخزنی ضد جلبک می باشد که شرایط تکثیر جلبک را نداشته باشد. از معروف ترین شرایط، رسیدن نور به آب داخل مخزن و دمای مناسب جهت رشد جلب می باشد . 


3- آیا همه مخازن ضد جلبک، آنتی باکتریال هم هستند؟
خیر همه مخازن ضد جلبک ، آنتی باکتریال نمی باشند. مخازن چند لایه معمولا به دو صورت معمولی و آنتی باکتریال تولید می شوند.


4- از کجا می توانیم یک مخزن ضد جلبک بخریم؟
برای تهیه مخزن ضد جلبک کافیست با شماره  35700-026 تماس حاصل فرمائید. ویا با مراجعه به لینک زیر از نزدیک ترین نمایندگی شرکت تهران پلیمر یارا به محل زندگی خود آگاه شوید :
لینک نمایندگی های شرکت تهران پلیمر یارا


5- حجم و ابعاد مخازن ضد جلبک به چه صورت می باشد ؟
جهت دریافت لیتراژ و ابعاد مخازن ضد جلبک بر روی لینک زیر کلیک نمائید :
لینک ابعاد و مخازن ضد جلبک


6- چطوری مخازن ضد جلبک معمولی را از مخازن ضد جلبک آنتی باکتریال تشخیص دهیم ؟
مخازن ضد جلبک معمولی دارای دولایه سفید و لایه میانی مشکی می باشد ولی مخازن ضد جلبک آنتی باکتریال دارای یک لایه خارجی سفید ، میانی مشکی و داخلی آبی رنگ می باشد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فروشگاه اینترنتی تهران پلیمر یارا

tpy.ir فروشگاه اینترنتی شرکت تهران پلیمر یارا می باشد. این فروشگاه به عنوان یکی از جامع ترین پلتفرم های فروش مخزن و وان پلی اتیلن کشور در اختیار شما عزیزان می باشد تا به سادگی و با اعتماد کامل تجربه خرید خوب و مطمئنی را داشته باشید. تمامی محصولات ضمن داشتن بالاترین استانداردهای ملی و تاییدیه های بهداشتی و غذایی (به صورت ثبت شده و قابل استعلام) از 10 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش واقعی در سراسر کشور برخوردار است.

بیشتر

کلیه حقوق این سایت متعلق به
شرکت تهران پلیمر یارا (فروشگاه اینترنتی مخازن و وان پلی اتیلن) میباشد