اتصال مخازن ذخیره سازی آب به یکدیگر | افزایش حجم ذخیره سازی مخازن

آخرین بروز رسانی : 1401/11/2

0

کوپل کردن مخازن_اتصال چند مخزن آب (تانکرآب، منبع آب) به یکدیگر_کوپل کردن تانکر آب_کوپل کردن منبع آب_تهران پلیمر یارا

استفاده از چند مخزن کوچک به جای یک مخزن بزرگ جهت افزایش حجم ذخیره سازی آب مخازن از طریق اتصال مخازن به یکدیگر (کوپل کردن مخازن) صورت می پذیرد. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص روش اتصال مخازن آب به یکدیگر (کوپل کردن مخازن آب) مطالبی را ارائه دهیم.

سر فصل این مطالب :

استفاده از چند مخزن کوچک بجای یک مخزن بزرگ
بررسی اتصال مخازن چندگانه به یکدیگر | بررسی اتصال چند تانکر به یکدیگر
نحوه اتصال مخازن آب به یکدیگر | نحوه اتصال تانکر های آب به یکدیگر
نحوه اتصال مخازن به روش موازی | نحوه اتصال تانکر آب به روش موازی
نحوه اتصال مخازن به روش سری | نحوه اتصال تانکر آب به روش سری
سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد
استفاده از چند مخزن کوچک بجای یک مخزن بزرگ

یکی از مهم ترین مزیت استفاده به این شیوه این است که در صورت خارج کردن یک یا دو مخزن ذخیره سازی از شبکه آبرسانی جهت مواردی همچون تعمیرات و یا شستشوی مخزن ، روند آبرسانی به ساختمان متوقف نمی شود. و همینطور می توان در مکان های با فضای محدود برای افزایش حجم ذخیره سازی آب از این روش استفاده نمود. در زیر نمونه ای از اتصال دو مخزن آسان رو به یکدیگر نمایش داده شده است .


تهران پلیمر یارا_کوپل کردن مخازن آسان رو_اتصال مخازن آسانرو به یکدیگر


بررسی اتصال مخازن چندگانه به یکدیگر | بررسی اتصال چند تانکر به یکدیگر

(A) مخازن هم اندازه :  در اتصال مخازن چندگانه و هم اندازه به یکدیگر به روش سری ، آب ورودی به درون اولین مخزنی که جاری می شود از خروجی که اندازه آن با میزان قطر لوله ورودی مطابقت دارد از طریق شاه لوله و خروجی کلیه مخازن که به هم متصل شده اند همزمان با جاری شده و عملا همه مخازن در طی فرآیند آبگیری با هم پر خواهند شد.

(B) مخازن با اندازه های متفاوت :  در این حالت مهم نیست که آب ورودی به کدام مخزن می ریزد این بدین معنی است که آب ورودی حتی می تواند به مخزن کوچکتر هم بریزد. نکته ی مهم این است که مخازن به طوری کار هم قرار گرفته اند که دریچه سرریز آنها با هم در ارتفاع برابر قرار گیرد.


نحوه اتصال مخازن آب به یکدیگر | نحوه اتصال تانکر های آب به یکدیگر

به طور کلی اتصال مخازن ذخیره سازی آب به دو روش موازی و سری صورت می گیرد.


نحوه اتصال مخازن به روش موازی | نحوه اتصال تانکر آب به روش موازی

در این روش ورودی آب شهر را به کمک شبکه لوله کشی ( شاه لوله) به ورودی مخازن وصل می شود آب طوری بین مخازن جریان می یابد تا آب همه مخازن هم سطح شود چنانچه مخازنی که به هم وصل می شود دریک اندازه و ارتفاع نباشد باید مخزنی که کوتاه تر می باشد بر روی پایه قرار گرفته تا هم سطح مخازن دیگر گردد. مخازن آبی که در این روش کنار هم قرار گرفته اند به وسیله اتصالات هم ورودی و هم خروجی به هم وصل شده اند. در این حالت با توجه به اتصال همه مخازن از طریق لوله خروجی همیشه آب در همه مخازن به یک اندازه خواهد بود.و می توان برای هر مخزن ذخیره آب،یک فلوتر یا شناورنصب کردویا شیر کنترل یا شیر یک طرفه قرار داد. تا در صورت پر شدن مخزن ، لوله سر ریز به مخازن مسدود گردد. لازم به ذکر است محل نصب مخازن باید حتما صاف و فاقد هرگونه پستی وبلندی باشد. و همینطور محل نصب مخازن باید تحمل وزن مخازن به همراه آب موجود در آن را داشته باشند. در نظر داشته باشیدکه برای ورودی و خروجی هر مخزن ذخیره سازی آب نیز می توان یک شیر فلکه هم نصب نمود.


تهران پلیمر یارا_کوپل کردن مخازن آسان روبه روش موازی_اتصال مخازن آسانرو به یکدیگر به روش موازی


نحوه اتصال مخازن به روش سری | نحوه اتصال تانکر آب به روش سری

در نوع اتصال مخازن ذخیرسازی به روش سری، فقط یک مخزن دارای شیر ورودی می باشد و پایین ترین مجرای همه مخازن که همان خروجی مخازن است، به وسیله سه راهی، به لوله اصلی آب به عبارت دیگر( شاه لوله)متصل می‌شود. همچنین لازم به ذکر است برای هر کدام از خروجی‌ها مخازن ذخیره سازی نیاز به یک شیرمی باشد.اتصال مخازن به روش سری یعنی اتصال خروجی همه مخازن به یک شاه لوله مشترک است. به این دلیل که همه مخازن به طور همزمان از آب پر شوند. تا سطح آب ذخیره همه مخازن یکی شود. به عبارت دیگر؛ زمانی که آب به داخل مخزن اول می ریزد، آب از طریق خروجی متصل به شاه لوله، به مخازن دیگر جریان پیدا می‌کند. و این عمل تا زمانی ادامه پیدا می کند تا همه مخازن به طور هم اندازه پر شوند .نکته مهم دیگر این است که؛ سرعت پر شدن مخازن سری، کمتر از مخازن موازی می باشد.


اتصال مخازن به روش سری_کوپل کردن مخازن به روش سری_تهران پلیمر یارا


سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد

1- آیا امکان اتصال مخازن بیشتری به هم وجود دارد؟

بله امکان اتصال هر تعداد مخازن به هم وجود دارد زیرا یکی از بهترین شیوه ها جهت ذخیره سازی مایعات به ویژه آب می باشد. که حتی در صنایع نیز مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکراست در زمان شستشوی هر مخزن فقط آن مخزن از سیستم خارج می شود و سیستم آبرسانی متوقف نمی شود.


2- از چه نوع مخازنی با چه ابعادی می توان برای اتصال به هم استفاده کرد؟

باید در نظر داشت نوع و ابعاد مخازن انتخابی جهت اتصال به هم به جای استفاده از یک مخزن بزرگ بسیار مهم می باشد و حتما باید از تجربیات یک کارشناس مجرب استفاده کرد . ولی درکل بسته به فضای محل و میزان حجم ذخیره سازی آب می توان مخازن مورد استفاده را انتخاب نمود. لازم به ذکر است استفاده از مخازن عمودی بیشترین استفاده در این نوع ذخیره سازی می باشد. جهت مشاهده مخازن عمودی شرکت تهران پلیمر یارا ودریافت ابعاد و مشخصات می توانید به لینک ذیل مراجعه فرمائید. و درصورت نیاز به مشاوره بیشتر می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:

لینک مخازن عمودی شرکت تهران پلیمر یارا

شماره تماس : 026-35700


3- به چه صورت می توان دو یا چند مخزن را کوپل کرد؟

معمولا به دو روش سری و موازی می توان مخازن را کوپل نمود .


4- دلیل کوپل کردن مخازن چیست؟

برای کاهش فضای نصب مخزن و افزایش میزان حجم ذخیره سازی و همینطور راحت تر شدن فرآیند شستشوی و ضد عفونی کردن دوره ای مخازن و ...


5- آیا امکان نصب بیش از دو مخزن به صوت کوپل وجود دارد؟

بله در صورت رعایت کلیه شرایط نصب.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فروشگاه اینترنتی تهران پلیمر یارا

tpy.ir فروشگاه اینترنتی شرکت تهران پلیمر یارا می باشد. این فروشگاه به عنوان یکی از جامع ترین پلتفرم های فروش مخزن و وان پلی اتیلن کشور در اختیار شما عزیزان می باشد تا به سادگی و با اعتماد کامل تجربه خرید خوب و مطمئنی را داشته باشید. تمامی محصولات ضمن داشتن بالاترین استانداردهای ملی و تاییدیه های بهداشتی و غذایی (به صورت ثبت شده و قابل استعلام) از 10 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش واقعی در سراسر کشور برخوردار است.

بیشتر

کلیه حقوق این سایت متعلق به
شرکت تهران پلیمر یارا (فروشگاه اینترنتی مخازن و وان پلی اتیلن) میباشد