پاسخ 100 سوال درباره مخازن و وان های پلی اتیلن

آخرین بروز رسانی : 1401/6/27

0

100 سوال در خصوص مخازن پلی اتیلن_100 سوال در خصوص منبع پلی اتیلن_100 سوال در خصوص تانکر پلی اتیلن_ تهران پلیمر یارا

ما در این مقاله قصد داریم تا حد امکان به کلیه سوالات موجود در خصوص مخازن و وان های پلی اتیلن پاسخ دهیم. این مقاله شامل 100 پاسخ سوالات متداولی می باشد که درباره مخازن و وان های پلی اتیلن مطرح می باشد. ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

سر فصل این مطالب :

(A) سوالات مرتبط با مخازن پلی اتیلن | سوالات مرتبط با تانکر پلاستیکی
(B) سوالات مرتبط با وان های پلی اتیلن | سوالات مرتبط با وان های پلاستیکی
(C) سایر سوالات مرتبط با محصولات پلی اتیلن
(A) سوالات مرتبط با مخازن پلی اتیلن | سوالات مرتبط با تانکر پلاستیکی


1- آیادوام و مقاومت مخازن پلی اتیلن تک لایه با مخازن سه لایه و چهار لایه متفاوت است؟

خیر. هیچ تفاوتی ندارند. وفقط از نظر نوع استفاده با هم دیگر تفاوت دارند. مثلا از مخازن تک لایه بیشتر برای ذخیره سازی مواد شیمیایی و از مخازن چند لایه بیشتر برای ذخیره سازی آب شرب مورد استفاده قرار می گیرد. چون خاصیت ضد جلبک و آنتی باکتریال دارند.جهت مشاهده مقاله تفاوت مخازن تک لایه و چند لایه روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله تفاوت مخازن سه لایه با تک لایه


تفاوت مخازن سه لایه با تک لایه


2- مخازن پلی اتیلن به شیوه دفنی چطوری انجام می شود ؟

یکی از روش نصب مخازن ، نصب به روش دفنی می باشد. که بسته به محدودیت های مکان دارای دستورالعمل هایی جهت نصب می باشد . بهترین گزینه جهت این شیوه ، مخازن عمودی می باشد. برای این کار باید به اندازه ابعاد مخزن خاک برداری انجام شود و محل نصب به اندازه 10 سانتی متر بتن ریزی شود و شیب آن گرفته شود. زیرسازی انجام شده باید حتما مسطح باشد و از نظر آب های زیر زمینی ، فاضلاب و سیل ایمن باشد و اتصالات برروی مخزن به درستی متصل شود دیواره ها باید حتما 20 سانتی متر با خود مخزن فاصله داشته باشند و در نهایت ایجاد سقف فلزی و بتنی استاندارد.


نصب مخزن در زیر زمین


3- آیا آب مخزن پلی اتیلن یخ می زند؟

مخازن آب پلی اتیلن مانند سایر مخازن امکان یخ زدن برای آن ها وجود دارد ولی برای جلو گیری از یخ زدن آب داخل آن می توان از روش های مختلفی مانند عایق بندی مخازن به وسیله (پشم شیشه ، فوم ، گچ و چسب و...) و یا نصب مخازن در مکان های سر پوشیده مثل انباری ها و یا موتور خانه ها اقدام نمود.

جهت مشاهده مقاله روش های خنک ویاگرم نگهداشتن مخزن آب روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله طرز خنک نگهداشتن آب مخزن | نحوه خنک نگهداشتن آب تانکر                                                    


عایق بندی مخزن آب


4- آیا همراه با مخازن پلی اتیلن لوازم جانبی و اتصالات نیز ارسال می گردد؟

به طور کلی همراه با مخازن چیزی ارسال نمی گردد ولی درصورت در خواست مشتری امکان نصب برخی از اتصالات با اندازه های مختلف وجود دارد .

جهت مشاهده مقاله راهنمای صحیح نصب اتصالات مخازن روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله راهنمای صحیح نصب اتصالات مخازن


طرز صحیح نصب اتصالات


5- آیا جلبک درون مخزن پلی اتیلن ایجاد می شود ؟ 

کلیه مخازن پلی اتیلن دارای خاصیت ضد جلبک می باشند ولی کاهی اوقات به علت نصب غیر اصولی مخزن و کیفیت آب ورودی به مخزن امکان به وجود آمدن جلبک وجود دارد که بهتر است در بازه های زمانی مختلف نسبت به شستشو و ضد عفونی کردن مخازن اقدامات لازم صورت پذیرد.جهت مشاهده مقاله ویژگی های مخزن ضد جلبک روی لینک زیر کلیک کنید:

مخزن ضد جلبک پلاستیکی | تانکر ضد جلبک پلی اتیلن


مخزن ضد جلبک_تانکر ضد جلبک_منبع ضد جلبک


6- عمر هر مخزن پلی اتیلن چقدر می باشد؟ 

عمر هر مخزن پلی اتیلن به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد . بطور مثال کیفیت مواد اولیه ، نوع مواد ذخیره شده درآن ( اسید ها، باز ها و ...) ، محل نصب مخزن و رعایت دستور العمل نصب مخزن و ... از عوامل تاثیر گذار در طول عمر یک مخزن پلی اتیلنی می باشد.


7- آیا مخازن پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارا دارای مجوزات بهداشتی هستند ؟ 

بله کلیه مخازن شرکت تهران پلیمر یارا دارای مجوزات بهداشتی و سازمان غذا و دارو می باشد. و از مواد اولیه فود گریددر تولید مخازن استفاده می شود.


8- آیا مخازن ترک خورده یا شکسته شده قابل تعمیر می باشد؟ 

بله، چنانچه ترک خوردگی و یا شکستگی زیاد عمیق نباشد امکان تعمیر آن به روش جوش کاری پلی اتیلن امکان پذیر می باشد.جهت مشاهده مقاله نحوه صحیح تعمیر و جوشکاری مخازن پلی اتیلن(پلاستیکی) روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله تعمیر و جوشکاری مخزن پلی اتیلن | تعمیر مخزن پلاستیکی


تعمیر و جوشکاری مخازن پلی اتیلن


9- آیا مخزن پلی اتیلن را می توان بر روی پایه نصب کرد ؟ 

بله می توان بر روی پایه نصب کرد ولی باید دستورالعمل نصب بر روی پایه رعایت شود. به این صورت که باید کل سطح زیر مخزن بر روی پایه نصب شود . وکاملا سطح صاف باشد. و اندازه پایه باید بزرگ تر از خود مخزن باشد.


10- چه نوع مواد شیمیایی را می توان در مخازن نگهداری کرد؟ 

بطوری کلی موادی که با مواد پلی اتیلن سازگاری داشته باشند می توان در این مخازن ذخیره کرد مانند انواع سوخت ها ، اسید ها، کود ها و ...


11- آیا لایه مشکی مخزن تاثیری بر روی رشد جلبک دارد؟ 

بله. مانع از رسیدن نور خورشید به داخل مخزن شده واین کار شرایط برای رشد جلب را ازبین می برد. ولی باید در نظر داشت که باید حتما دستورالعمل های صحیح نصب مخزن رعایت شود وگر نه تنها با وجود این لایه ( لایه مشکی ) نمی توان جلوی تکثیر و رشد جلبک را گرفت.


12- مخازن پلی اتیلن تا چند درجه گرما و سرما را می توانند تحمل کنند؟ 

به طور کلی دمای استانداردی که این مخازن قادر به تحمل آن هستند از 32- تا 50+درجه سانتی گراد می باشد ولی در صورت استفاده با درجه گرمای بالاتر و یا پائین تر این مخازن از گارانتی شرکت خارج می شوند.جهت مشاهده مقاله روش های خنک ویاگرم نگه داشتن مخزن آب روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله طرز خنک نگهداشتن آب مخزن | نحوه خنک نگهداشتن آب تانکر


13- آیا امکان ذخیره سازی مواد سوختی مانند نفت و گازوئیل و بنزین در مخازن پلی اتیلن وجود دارد؟ 

بله با رعایت کلیه اصول ایمنی امکان ذخیره سازی در مخازن پلی اتیلن وجود دارد.


14- آیا امکان نصب مخازن پلی اتیلن در مکان های با محدودیت درب وردی باریک و فضای کوچک وجود دارد؟ 

بله . مخازن پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارا دارای تنوع های زیادی از نظر شکل هندسی و میزان حجم ذخیره سازی می باشند . از این رو برای مکان هایی که درب ورودی باریک دارند و یا مکان کوچکی جهت نصب مخزن دارند . می توانند از مخازن آسان رو ( اسلیم) و یا مخازن زیر پله و ... استفاده نمایند.جهت مشاهده مقاله راهنمای جامع مخازن آب آسان رو (اسلیم) تانک روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله مخزن آسان رو پلی اتیلن | اسلیم تانک (قیمت+ابعاد+تصاویر)


اسلیم تانک_مخزن آسان رو


15- چه تفاوتی بین مخازن سه لایه معمولی با سه لایه آنتی باکتریال وجود دارد؟ 

همانطور که می دانید بسیاری از شرکتهای تولیدی مخازن پلی اتیلن مخازن را با سه لایه تولید می کنند که به صورت سه لایه معمولی و سه لایه آنتی باکتریال می باشد. مخازن سه لایه معمولی در واقع لایه داخلی و بیرونی سفید رنگی دارند و لایه دوم آن مشکی باشد ولی در مخازن سه لایه آنتی باکتریال لایه بیرونی سفید و لایه های داخلی مشکی و آبی رنگ می باشد که لایه آبی رنگ خاصیت آنتی باکتریال دارد .شرکت تهران پلیمر یارا تنها تولید کننده مخازن آنتی باکتریال کشور می باشد.جهت مشاهده مقاله معرفی مخازن آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله مخزن آنتی باکتریال پلی اتیلن | تانکر آنتی باکتریال پلاستیکی


16- مخازن پلی اتیلن چه تفاوت هایی با مخازن فلزی دارند؟ 

مخازن پلی اتیلن نسبت به مخازن فلزی مزیت هایی دارند که به چند مورد آن اشاره می کنیم به طور مثال جابجایی ، نصب مخزن واتصالات آن بسیار راحت تر از نمونه فلزی می باشد. از طرف دیگر به علت تولید مخازن پلی اتیلن به شکل های هندسی متنوع امکان نصب این مخازن در جاهای با محدودیت فضا نیز محیا می باشد . ولی مهم ترین مزیت این مخازن نسبت به نمونه فلزی قیمت مناسب آن می باشد.جهت مشاهده مقاله تفاوت مخزن های پلی اتیلن و فلزی روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله تفاوت مخزن های پلی اتیلن و فلزی


تفاوت مخزن فلزی با مخزن پلی اتیلن


17- تفاوت مخازن پلی اتیلن ، تانکر پلی اتیلن و منبع پلی اتیلن در چیست ؟ 

هیچ تفاوتی بین آنها وجود ندارد و هر سه یک محصول با نام های متفاوت می باشد که در مکان های مختلفی در سطح کشور با آن نام ها شناخته شده می باشد.


18- کاربرد مخازن تک لایه چیست ؟ 

مخازن تک لایه پلی اتیلن همانطور که از نامش پیداست فقط از یک لایه تشکیل شده است .این مخازن به علت نداشتن لایه مشکی ( ضد نور) و لایه آبی ( آنتی باکتریال ) گزینه مناسبی جهت ذخیره سازی آب نمی باشد و بیشتر برای نگهداری مواد شیمیایی و مشتقات نفتی کاربرد دارد.


مخزن تک لایه


19- چه نوع مخزن پلی اتیلنی برای ذخیره سازی آب مناسب می باشد ؟ 

پیشنهاد شرکت تهران پلیمر یارا برای ذخیره سازی آب به ویژه جهت شرب استفاده از مخازن سه لایه پلی اتیلن از نوع آنتی باکتریال می باشد. زیرا این مخازن از مواد اولیه فود گرید تولید شده است. و با توجه به خاصیت ضد اشعه uv ، ضد جلبک و آنتی باکتریال گزینه مناسبی جهت ذخیره سازی آب آشامیدنی می باشد.


20- برای یک واحد مسکونی چه حجمی از مخزن آب مناسب می باشد ؟ 

حجم ذخیره سازی آب برای هر واحد ساختمان 250 لیتر می باشد. یعنی اگر یک ساختمان4واحد داشته باشد باید یک مخزن 1000 لیتری تهیه و نصب نمود . حجم مخازن مصرفی برای ساختمان های ویلایی و ساختمان های آپارتمانی با همدیگر متفاوت می باشند. وحجم مخازن ساختمان های ویلایی به ازای هر نفر 150 لیتر می باشد . بنابراین اگر یک واحد که شامل 4 نفر می باشند در نظر بگیریم باید از مخزن 600 لیتری استفاده شود.


مخزن آب خانگی_مخزن آب ساختمان


21- چرا آب آشامیدنی در مخازن پلی اتیلن طعم و مزه بدی پیدا می کند ؟ 

a. استفاده از مواد اولیه مرغوب و استاندارد دارای تاییدیه وزارت بهداشت b. رعایت زمان تولید استاندارد محصول c- عدم استفاده از افزودنی های غیراستاندارد در فرآیند تولید در صورت رعایت موارد فوق نباید هیچگونه تغییری در رنگ ، بو و مزه مایع نگهداری شده داخل مخزن ایجاد شود.


22- چرا باید سرریز در مخازن پلی اتیلن نصب کرد ؟ 

نصب سرریز در مخازن پلی اتیلن بسیار با اهمیت می باشد زیرا محلی جهت تامین هوای مورد نیاز پمپ در هنگام مکش می باشد و همینطور محلی جهت خروج هوای داخل مخزن در زمان پر شدن مخزن از آب می باشد. در صورت عدم نصب سرریز امکان تغییر شکل مخزن و یا دفرم شدن آن وجود دارد. این سرریز بسته به شرکت تولید کننده بسیار متفاوت می باشد در شرکت تهران پلیمر یارا این سرریز در درب مخزن طراحی و تعبیه شده است.


23- تفاوت فلوتر با سرریز در چیست ؟ 

فلوتر از اتصالاتی می باشد که نقش اصلی آن کنترل سطح آب داخل مخزن می باشد. که از انواع مکانیکی و الکتریکی (برقی) تشکیل می شود. اما سرریز جهت کنترل هوای داخل مخزن می باشد .که درصورت عدم نصب آن امکان دفرم شدن مخزن و حتی ترکیدگی می شود.


24- آیا می توان از هر کدام مخازن پلی اتیلن جهت ذخیره سازی انواع اسید استفاده نمود؟ 

همه مخازن پلی اتیلن توانایی ذخیره سازی اسید را دارند ولی در مواردی که اسید با دانسیته بالاتر از 1/2 بهتر است از مخازن عمودی با وزن بالا استفاده نمود . پیشنهاد ما این است با توجه به اهمیت موضوع قبل از تهیه مخزن جهت ذخیره سازی اسید هایی با دانسیته متفاوت از کارشناس مجرب مشاوره گرفته شود.


25- مخزن افقی بهتر است یا عمودی ؟ 

از نظر کیفیت مخزن افقی و عمودی هیچ تفاوتی با هم ندارند. ولی با توجه به نوع مواد ذخیره سازی و مکانی که مخزن نصب می شود . می توان نوع مخزن را انتخاب نمود.


تفاوت مخزن عمودی و افقی


26- تفاوت مخازن چهار لایه شرکت تهران پلیمر یارا با مخازن چهار لایه سایر شرکت ها ؟

مخازن شرکت تهران پلیمر یارا از مواد اولیه بهداشتی فود گرید و دارای لایه مشکی ضد نور و لایه آبی آنتی باکتریال بوده و از این رو از نظر عمر و دوام ، کیفیت آب ذخیره سازی ،خاصیت ضد جلبک و... نسبت به مخازن چهار لایه سایر شرکت ها مزیت هایی دارند.


27- چرا مخازن آب افقی شرکت تهران پلیمر یارا نسبت به عمودی گران تر می باشد؟ 

این مخازن به علت استفاده بیشتر از مواد اولیه در تولید آن دارای وزن و قیمت بیشتری می باشند. این مخازن افقی دارای پایه های بیشتری نسبت به مخازن عمودی هستند.


28- مخزن دولایه برای چه مواردی تولید می شود؟ 

از محصولات 2 لایه صرفا جهت هماهنگی رنگ محصول با محیط و بیشتر در مناطق معتدل استفاده می شود.


29- از چه طریقی می توان تشخیص داد مخزن تک لایه است یا چند لایه؟ 

برای تشخیص اینکه مخزن چند لایه است کافی است درب مخزن را باز کرده و تعداد لایه های آن را روی رزوه مشاهده کرد.مخزن تک لایه که مشخص است چون فقط از یک لایه تشکیل شده است . مخزن سه لایه دارای یک لایه مشکی ، یک لایه آبی ، یک لایه سفید ودر مخازن چهار لایه دو لایه سفید ، یک لایه مشکی و لایه آبی دارد.


30- چنانچه پمپ نداشته باشیم از چه مخزنی می توانیم استفاده کنیم تا فشار آب حفظ شود؟ 

شکل هندسی مخزن نمی تواند فشار آب را حفظ کند . فقط تنها راه حفظ فشار آب (بدونه پمپ) قرار دادن مخزن در ارتفاع می باشد.


31- از چه طریقی اطمینان حاصل کنیم مخزن جهت مصرف آب شرب بهداشتی می باشد ؟ 

با توجه به دریافت تائیدیه های بهداشتی از مراجع معتبر و استفاده از مواد اولیه با کیفیت، فود گرید ،محصولات تولیدی هیچ طعم، رنگ، بو و مزه برروی آب ندارد. لازم به ذکر می باشد که شرکت تهران پلیمر یارا تنها تولید کننده مخازن آنتی باکتریال کشور می باشد.


32- آیا مخازن شرکت تهران پلیمر یارا استاندارد می باشد؟ 

شرکت تهران پلیمر یارا دارای نشان استاندارد با کد (ص906744096) می باشد.


33- آیا نصب اتصالات بر روی هر قسمتی از مخزن امکان پذیر می باشد؟ 

به این سوال باید این طور جواب دادکه اگر الزامی در آن نیست فقط در جاهایی که جهت نصب تعیین شده است ودارای سطح صاف می باشد باید نصب شود ولی اگر الزامی می باشد نصب بر روی قسمت های خمیده باید حتما از کارشناسان مجرب جهت جوشکاری و... استفاده نمود.


34- آیا باید حتما اتصالات مخزن جهت نصب جوشکاری شود؟ 

برای نگهداری مواد غیرخورنده از اتصالات پیچی و برای مایعات خورنده مانند اسیدها از اتصالات جوشی استفاده شود.


35- برای مخزن پلی اتیلن از چه نوع فیتینگی استفاده شود؟ 

استفاده از فیتینگ بستگی به مواد ذخیره سازی شده در مخزن دارد در صورتی که از مواد اسیدی استفاده می شود بهتر است از فیتینگ های پلی اتیلنی استفاده شود . و چنانچه از مواد غیر شیمیایی استفاده می شود از فیتینگ برنجی استفاده شود.


36- قیمت گذاری مخازن براساس وزن است یا لیتراژ؟ 

بر مبنای وزن محصولات


37- چرا دربین شرکت های تولیدی مختلف ، محصولات شرکت تهران پلیمر یارا مورد توجه مشتریان می باشد؟ 

شرکت تهران پلیمر یارا در راستای خط مشی و مسئولیت های اجتماعی و با داشتن کارشناسان مجرب و متخصص در جهت ایجاد رضایت حداکثری مصرف کنندگان تلاش نموده و بهترین و با کیفیت ترین محصولات را تولید و ارائه نموده است. لازم به ذکر می باشد شرکت تهران پلیمر یارا تنها تولید کننده مخازن آنتی باکتریال کشور می باشد.


38- کدام محصولات شرکت تهران پلیمر یارا قابلیت نصب میکسر را دارند؟ 

برای کلیه مخازن قیفی و عمودی شرکت تهران پلیمر یارا امکان نصب میکسر وجود دارد. لازم به ذکر می باشد حتما در نصب میکسر از پایه های مخازن قیفی استفاده گردد و برای مخازن عمودی نیز جهت نصب میکسر پایه تعبیه گردد.


39- مخازن پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارا در برابر نور خورشید مقاوم هستند؟ 

کلیه مخازن شرکت تهران پلیمر یارا دارای خاصیت ضد اشعه uv می باشند. واین خاصیت باعث افزایش طول عمر مخزن خواهد شد.


40- از چه طریقی بفهمیم که چه مخزنی برای ما مناسب می باشد؟ 

یکی از راحت ترین کارها برای این منظور تماس با نزدیک ترین نماینگی مجاز شرکت می باشد. در غیر اینصورت می توانید از طریق سایت شرکت تهران پلیمر یارا و یا کلیه شبکه های اجتماعی ، با کارشناسان مجرب شرکت ارتباط برقرار کرده و اطلاعات لازم را دریافت و برای خرید اقدام نمائید.

سایت شرکت تهران پلیمر یارا

اینستاگرام شرکت تهران پلیمر یارا

تلگرام شرکت تهران پلیمر یارا


41- پمپ آب متصل به مخزن چه نقشی را در آبرسانی را ایفا می کند؟ 

نقش پمپ آب در آبرسانی جهت افزایش فشار آب در مکان های مختلفی همچون ساختمان های مسکونی ، صنعتی و... به کار می رود . و با توجه به تعداد طبقات ، واحد ها و همچنین متراژ هر واحد می توان یک پمپ مناسب تهیه نمود. مکانیسم اثر پمپ های آب به این صورت می باشد که با مکش در مخزن آب باعث افزایش فشار آب میشوند.


42- آیا از مخازن شرکت تهران پلیمر یارا می توان به عنوان مخازن تحت فشار استفاده نمود؟ 

خیر، این مخازن فقط برای استفاده در فشار اتمسفری ساخته شده اند.


43- از چه طریقی می توان به دستورالعمل های نصب و نگه داری مخازن شرکت تهران پلیمر یارا پی برد؟ 

بر روی کلیه مخازن تولید شده شرکت تهران پلیمر یارا برچسبی نصب می باشد که دستوالعمل های نحوه صحیح نصب و نگهداری مخازن بر روی آن ذکر شده است. علاوه برآن برگه گارانتی و شرایط و دستورالعمل های آن نیز همراه محصول تحویل مشتریان می گردد.

لینک شرایط صحیح نصب و نگهداری


44- آیا امکان ارسال کارشناس جهت بررسی مکان نصب مخزن و انتخاب نوع مخزن برای شرکت تهران پلیمر یارا وجود دارد؟ 

بله . شرکت تهران پلیمر یارا با داشتن کارشناسانی مجرب و متخصص در خدمت کلیه مشتریان می باشد.


45- طرز تشخیص مخازن دسته دوم از مخازن نو به چه صورتی می باشد؟ 

تشخیص مخازن نو از دسته دوم بسیار سخت می باشد ولی در کل مخازن دسته دوم معمولا بوی نامطبوعی دارند. ولی پیشنهاد می شود از کارشناسی مجرب جهت تهیه مخازن استفاده گردد. تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید.


46- چه تفاوتی بین وزن مخازن فلزی و پلی اتیلن وجود دارد ؟ 

معمولا مخازن پلی اتیلن باتوجه به مواد اولیه ای که از آن تولید می شود از نمونه فلزی آن سبک تر می باشد پس بنابراین جابجایی آن نیز بسیار آسان تر خواهد بود. باید این را در نظر گرفت که همیشه مخزن سنگینتر بهتر نیست.


47- مخزن فلزی بهتر است یا مخزن پلی اتیلن( پلاستیکی)؟ 

بهتر بودن و یا به عبارت دیگر مناسب تر بودن یک نوع مخزن برای ذخیره سازی درواقع به عوامل مختلفی بستگی دارد . برای مثال برای ذخیره سازی مواد شیمیایی مانند اسید ها استفاده از مخازن پلی اتیلن بسیار مناسب تر از مخازن فلزی می باشد . ویا ممکن است در برخی مکان ها محدودیت فضای نصب مخزن وجود داشته باشد. که در این صورت هم با توجه به تنوع زیاد مخازن پلی اتیلن می توان از نوع آسان رو ( اسلیم ) استفاده نمود.


48- مخزن فلزی ارزان تر است یا پلی اتیلن (پلاستیکی) ؟ 

با توجه به ارزان تر بودن مواد اولیه و فرآیند تولید مخازن پلی اتیلن به نسبت مخازن فلزی بنابراین مخازن پلی اتیلن ارزان تر می باشند.


49- مخزن پلی اتیلن چیست؟ 

نوعی از مخازن جهت ذخیره سازی انواع  مایعات  می باشد . که از  مواد اولیه پلی اتیلن فود گرید تولید می شود و دارای مقاومت  بالا و خاصیت انعطاف پذیری می باشد.  لازم به ذکر می باشد  که  در نقاط مختلف کشور  این  نوع مخازن را با نام های تانکر پلی اتیلن یا پلاستیکی و یا منبع پلی اتیلن  ( پلاستیکی ) می شناسند.


50- چرا مخزن پلی اتیلن پر طرفدار است؟ 

یکی از مهم ترین دلیل پر طرفداری این مخازن این می باشد که که با مواد دیگر واکنش ایجاد نمی کند. و چون بسیار بهداشتی می باشد بهترین گزینه جهت ذخیره سازی آب شرب می باشد . و خوردگی در آن برعکس مخزن فلزی انجام نمی شود.


51- آیا امکان نصب پایه بیشتر جهت استحکام مخزن وجود دارد؟ 

امکان نصب وجود دارد ولی تاثیری بر روی استحکام ندارد .


52- آیا امکان نصب دو مخزن کنار هم وجود دارد؟ 

بله . به این روش که جهت افزایش حجم ذخیره سازی صورت می گیرد . کوپل کردن نیز می گویند.جهت مشاهده مقاله اتصال مخزن ذخیره سازی آب روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله اتصال مخزن ذخیره سازی آب | افزایش حجم ذخیره سازی


کوپل کردن مخازن آب


53- در چه صورتی می توان از مخزن تک لایه برای شرب استفاده کرد؟ 

امکان استفاده مخازن تک لایه برای آب شرب وجود دارد ولی باتوجه به عبور نور از دیواره مخزن شرایط برای ایجاد جلبک و آلوده شدن آب وجود دارد . مگر اینکه مخزن تک لایه در مکان تاریک نصب شود.


54- آیا مخازن سفارشی باکیفیت تر از مخازن آماده می باشد؟ 

خیر . هیچ تفاوتی نمی کند. مگر اینکه تقاضا جهت افزایش وزن مخزن باشد که در این صورت امکان بالاتر رفتن دوام و مقاومت محصول وجود دارد.


55- آیا مخازن پلی اتیلن نیاز به محافظ یا ساپورت فلزی دارد؟ 

خیر مخازن پلی اتیلن نیازی به محافظ ندارد مگر در ارتفاع قرار گرفته باشد.


56- مخزن آب مناسب را از کجا بخریم ؟ 

برای خرید مخزن بهتر از قبل از هرکاری با کارشناس مجرب و متخصص مشورت کرد. شما می توانید به نمایندگی های مجاز در سراسر کشور مراجعه و مشاوره رایگان بگیرد. و نسبت به خرید مخزن مناسب اقدام کنید.


57- از مخازن چهار لایه شرکت تهران پلیمر یارا چه استفاده می شود؟ 

معمولا از مخازن چهار لایه برای ذخیره سازی موادی استفاده می شود که نیاز به کنترل دمای آن باشد . درواقع مخازن 4 لایه عایق حرارتی بیشتری نسبت به سایر مخازن دارند.


58- چه تفاوتی بین مخازن پلی اتیلنی و بشکه های پلی اتیلنی از نظر کاربرد وجود دارد؟ 

مخزن های پلی اتیلن معمولا جهت ذخیره سازی مایعات مختلف در حالت ثابت مورد استفاده قرار می گیرند . ولی بشکه های پلی اتیلن برای ذخیره سازی در حالت غیر ثابت مورد استفاده قرار می گیرد.


59- آیا امکان اختلاط مواد شیمیایی در مخازن پلی اتیلن وجود دارد؟ 

خیر توصیه نمی شود. چون بعد از اختلاط مواد شیمیایی درون مخزن می تواند فرآیند هایی را ایجاد کند که برای مخزن مضر باشد و عمر مخزن را کوتاه تر کند .


60- مراحل شستشوی مخازن پلی اتیلن چگونه است؟ 

برای انجام شستشو نخست باید مایع درون مخزن تخلیه شود . سپس داخل مخزن را با استفاده از مواد شوینده شستشو داده و بعد از ضد عفونی کردن داخل مخزن نسبت به پر کردن مجدد مخزن اقدام نمود.جهت مشاهده مقاله نحوه ضد عفونی کردن و شستشوی مخزن آب روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله نحوه ضد عفونی کردن و شستشوی مخزن آب


61- آیا امکان تراز کردن مخزن با تکه های سنگ و مصالح وجود دارد؟ 

خیر کاملا غیر اصولی بوده وباعث کوتاه شدن عمر مخزن می شود.


62- آیا امکان نصب مخزن در کنار شعله و جریان الکتریسیته وجود دارد؟ 

خیر باعث آسیب به مخزن شده و در نهایت عمر مخزن کم می شود.


63- وجود اجسام تیز و برنده در کنار مخزن آیا برای مخزن مضر می باشد؟ 

اگر در مجاورت مخزن باشد بله امکان دارد که به مخزن آسیب بزند اما اگر فاصله داشته باشد باید با احتیاط نصب شود.


64- اگر درب مخزن آب باز باشد آیا مشکلی پیش می آید؟ 

100 درصد مشکل دارد زیرا باعث جلبک زدن درون مخزن ورود آلودگی از خارج مخزن به آب شرب شده و آبی ناسالم در اختیار مصرف کنندگان خواهد داد.


65- آیا باید حتما مخازنی که در ارتفاع نصب می شوند را به سازه متصل کرد؟ 

بله زیرا ممکن است به دلیل های مختلف مانند وزش باد شدید امکان افتادن مخزن وجود دارد.


66- آیا مخازن غیر ثابت هم گارانتی دارند؟ 

خیر شرکت تهران پلیمر یارا مخازن غیر ثابت مانند مخازن پشت نیسانی را گارانتی نمی کند.


67- بله به مخزن آسیب می زند . توصیه می شود برای تخلیه مخازن سنگین از لیفتراک استفاده شود.


68- آیا می توان از مخازن ثابت برای حمل و جابجای مایعات و مواد غذایی استفاده نمود؟ 

خیر. مخازن ثابت قادر به کنترل ارتعاشات داخل مخزن درهنگام حرکت راندارند.


69- آیا امکان قرار دادن اجسام بر روی مخزن وجود دارد؟ 

خیر . چون مخازن پلی اتیلن خاصیت انعطاف پذیری دارد ممکن است دفرمه شود.و یا حتی ممکن است به مخزن آسیب برساند.


70- برای جابجایی راحت مخزن می توان آن را غلطاندن و یا کشیدن روی زمین؟ 

خیر باعث آسیب به مخزن خواهد شد.


71- آیا مواد ذخیره شده در داخل مخزن هم شامل گارانتی می باشد؟ 

خیر . شامل گارانتی نمی باشد.


72- محل صحیح اتصالات ورودی و خروجی بر روی مخزن کجا می باشد؟ 

همانطور که در شکل زیر مشخص است برای گردش مایعات در داخل مخزن ورودی و خروجی مقابل هم در دو طرف مخزن قرار می گیرد.


73- آیا امکان پل زدن در زیر مخزن وجود دارد؟ 

کاملا غیر اصولی بوده و از زدن پل زیر مخزن خودداری کنید.


(B) سوالات مرتبط با وان های پلی اتیلن | سوالات مرتبط با وان های پلاستیکی


74- کاربرد وان های تولیدی شرکت تهران پلیمر یارا؟

از وان ها در انواع صنایع مختلف مانند صنایع غذایی ،پزشکی و درمانی ، شیلات ،شستشوی مواد ،صنایع آبکاری ، نساجی و... استفاده می شود.


انواع وان های پلاستیکی


75- وان های پلی اتیلن شرکت تهرا پلیمر یارا دارای چه ویژگی هایی هستند؟ 

• تنها وان تولید شده با تکنولوژی نانو ، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران.

• بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید.

• دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی وان ها .

• مورد استفاده برای صنایع کشاورزی ، دامپروری ، غذایی ، دارویی ، تولیدی و صنعتی

• قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین.

• تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان

• سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد.

• مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید.

• سبک ،مقاوم و قابلیت حمل آسان


76- آیا از وان های پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارا می توان برای نگهداری و پرورش ماهی استفاده نمود؟ 

بله با توجه به تولید این محصولات از مواد اولیه با کیفیت فود گرید وداشتن مجوزات بهداشتی امکان نگه داری مواد غذایی و پرورش کلیه آبزیان وجود دارد.جهت مشاهده مقاله راهنمای جامع وان های پلی اتیلن روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله وان پلی اتیلن | وان پلاستیکی (قیمت+ابعاد+تصاویر )


77- آیا از وان های مکعبی شرکت تهران پلیمر یارا می توان به عنوان استخر کوچک برای کودکان استفاده نمود؟ 

بله با توجه به کاربرد های فراوانی که این نوع از وان ها دارند امکان استفاده این وان ها به عنوان استخر کوچکی برای کودکان و حتی به عنوان یک وان حمام جهت آبدرمانی استفاده نمود.


وان مکعبی


78- آیا نصب فریم نگهدارنده برای وان ها الزامی می باشد؟ 

الزامی نمی باشد . ولی برای جلوگیری از تغییر شکل وان ها بهتر است از فریم های نگهدارنده استفاده شود.


79- چرا مخازن شرکت تهران پلیمر یارا دارای سوپاپ جداگانه نمی باشد؟ 

شرکت تهران پلیمر یارا در درب های مخزن سوپاپ کنترل طراحی نموده است . بنابراین دیگر نیازی به ایجاد سوپاپ جداگانه در مخزن وجود ندارد.


80- چرا باید از مخزن آب استفاده کرد؟ 

یکی از بهترین روش های ذخیره سازی و افزایش فشار آب ، استفاده از مخازن ذخیره سازی به ویژه مخازن پلی اتیلن می باشد.


81- چرا پیشنهاد می شود به جای مخازن خیلی بزرگ از دو مخزن کوچک استفاده شود؟ 

یکی از مهم ترین دلیل های استفاده دو یا چند مخزن کوچک به جای یک مخزن بزرگ می تواند شستشوی دوره ای مخزن باشد که در این حالت به نوبت می توان مخزن ها رو از سیستم آبرسانی خارج کرد و بعد از شستشو و ضد عفونی به سیستم مجدد متصل کرد. در این حالت آب ساختمان قطع نخواهد شد. و یا در صورت آسیب یک مخزن ، فقط همون مخزن از سیستم خارج می شود.


82- چرا نمی توان مخازن بزرگ تر از 20000 هزار لیتر تولید کرد؟ 

با توجه به اینکه مخازن بالاتر از 20000 لیتر دارای مجوز نمی باشد. و اندازه ای غیر استاندارد هست و از طرفی تولید این مخزن اصولی نیست. زیرا با توجه به فشار آب موجود درآن در صورت آسیب دیدن بسیار خطرناک بوده و امکان ترمیم برای آن وجود ندارد. بنابراین توصیه می شود جهت استفاده از مخازن با حجم بالا حتما از چند مخزن کوچک تر مثلا دو مخزن 20 هزار در کنار هم به روش موازی و یا سری استفاده شود. که درصورت آسیب کل آبرسانی نیز قطع نشود. به این نوع اتصال بین دو مخزن کوپل کردن نیز گفته می شود.


83- چرا مخازن بزرگ دارای دو درب می باشند؟ 

معمولا مخازن با لیتراژ بالا دارای دو درب می باشند که درب اصلی در وسط و درب فرعی در کنار قرار گرفته است . وجود درب دوم که به آن درب بازدید نیز گفته می شود برای رویت مایعات داخل مخزن استفاده می شود . دلیل قرار گیری درب دوم مخزن در کنار ،بخاطر راحتی استفاده از آن می باشد.


(C) سایر سوالات مرتبط با محصولات پلی اتیلن


84- آیا محصولات شرکت تهران پلیمر یارا داری گارانتی می باشد؟ 

کلیه محصولات شرکت تهران پلیمر یارا دارای 10 سال گارانتی می باشند. که 4 سال آن ضمانت تعویض و 6 سال آن ضمانت جهت تعمیر می باشد. لازم به ذکر می باشد درصورت عدم رعایت دستورالعمل های نصب ونگهداری و عدم تائید نماینده مجاز شرکت این گارانتی لغو خواهد شد.


85- آیا محصولات سه لایه نسبت به تک لایه ضخامت بیشتری دارند ؟ 

بله . ولی این تفاوت بسیار کم و ناچیز می باشد.


86- نحوه تولید محصولات پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارا به چه شیوه ای می باشد؟ 

کلیه محصولات به روش قالب گیری دورانی (Rotational Molding) است.

این فرآیند از چهار مرحله اصلی دارد:

الف) پر کردن قالب (charging)

در این مرحله قالب که به شکل محصول نهایی طراحی شده است باز می شود و مقدار معینی از ماده پلیمری مورد نظر به صورت پودر در نیمه پایینی قالب ریخته می شود.

ب) حرارت دهی (Heating)

پس از بسته شدن قالب فرم شروع به کار می کند و قالب حول دو محور عمود برهم در داخل کوره می چرخد. انتقال حرارت در داخل کوره موجب می شود تا پودر به دمای ذوب رسیده، شروع به ذوب شدن کند و سطح داخلی قالب را به شکل یکنواختی پوشش دهد.

ج) سرد کردن (Cooling)

در این مرحله قالب در حال چرخش وارد ایستگاه خنک کننده می شود. با سرد شدن قالب به وسیله جریان هوا یا پاشش آب، پلیمر درون آن نیز سرد می شود و قطعه نهایی شکل می گیرد.

د) تخلیه محصول (Remolding)

در این مرحله فرم از حرکت می ایستد و قطعه نهایی با باز کردن نیمه قالب از درون آن خارج می شود.

جهت مشاهده مقاله نحوه ساخت مخازن پلی اتیلن روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک مقاله نحوه ساخت مخازن پلی اتیلن | نحوه تولید مخزن پلاستیکی


87- آیا امکان تولید محصولات با رنگ سفارشی وجود دارد ؟ 

بله. این امکان وجود دارد.88-  محصولات تا چه مقداری در برابر ضربه مقاوم هستند ؟ 

محصولات پلیمری دوام و مقاومت بالایی دارند و با توجه به خاصیت انعطاف پذیری که دارند در برابر برخی از ضربه ها مقاوم می باشند.


89- آیا امکان تولید محصول با وزن کمتر نیز وجود دارد ؟ 

خیر با توجه به رعایت استاندارد های کشور ایران این امکان وجود ندارد که وزن محصول را کمتر کرد.


90- آیا شرکت تهران پلیمر یارا جوشکاری تولیدات سایر شرکت ها را نیز انجام می دهد؟ 

بله این مجموعه با در اختیار داشتن کادری مجرب و نیروی متخصص این امکان را دارد ضمن تعمیر و سرویس مخازن خود ، جوشکاری کلیه مخازن سایر شرکت ها را هم انجام دهد.


91- گارانتی محصولات تولیدی شرکت تهران پلیمر یارا از چه تاریخی شروع می شود؟ 

کلیه محصولات شرکت تهران پلیمر یارا از زمان خرید مشتری به مدت 10 سال گارانتی دارد. که 4 سال آن گارانتی تعویض و 6 سال آن گارانتی تعمیر می باشد.


92- شرکت تهران پلیمر یارا دارای چه استانداردهای هست ؟ 

• استاندارد ملی ایران به شماره (ص906744096)

• گواهی سیب سلامت به شماره (21270/56)

• استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 : 2015

• استاندارد مدیریت شکایت مشتریان 10002 : 2004 ISO

• استاندارد ایمنی مواد غذایی ISO 22000

• استانداردOHSAS18001

• نظام آراستگی محیط 5S


93- از چه طریقی می توان نسبت به تهیه محصولات شرکت تهران پلیمر یارا اقدام نمود؟ 

شرکت تهران پلیمر یارا با داشتن بیش از 150 نمایندگی فروش در سراسرکشور آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. برای دریافت اطلاعات نمایندگانی های شرکت تهران پلیمر یارا می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید:

لینک نمایندگان شرکت تهران پلیمر یارا


94- محصولات شرکت تهران پلیمر یارا به کدام استان ها ارسال می گردد؟ 

شرکت تهران پلیمر یارا با داشتن بیش از 150 نمایندگی مجاز در سراسر کشور در خدمت مشتریان می باشد. جهت مشاهده کلیه نمایندگی های شرکت تهران پلیمر یارا می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

لینک نمایندگان شرکت تهران پلیمر یارا


95- آیا امکان مشاهده تاریخ تولید محصولات شرکت تهران پلیمر یارا وجود دارد؟ 

بله . تاریخ تولید کلیه محصولات شرکت تهران پلیمر یارا بر روی محصولات وجود دارد.


96- کاربرد مستربچ در تولید محصولات پلی اتیلن چیست؟ 

برای تولید محصولات با رنگ های مختلف از رنگدانه های مستربچ استفاده می شود.


97- مواد تشکیل دهنده محصولات پلی اتیلنی چیست ؟ 

این محصولات از گرانول مواد اولیه پلیمری به شیوه دورانی با استحکام بالا ضد اشعه uv بهمراه مستربچ تولید می شوند.


98- آیا محصولات شما از باکیفیت ترین مواد تولید شده اند و از چه طریقی می توان کنترل کرد ؟ 

بله . کلیه محصولات شرکت تهران پلیمر یارا از مواد درجه یک باکیفیت فود گرید تولید می شوند و دارای مجوزات بهداشتی می باشند. شفاف بودن محصول ، تغییر نکردن طعم و مزه آب و نداشتن بو از نشانه های مرغوب بودن این محصولات می باشد.


99- چرا شرکت تهران پلیمر یارا محصولات فومدارتولید نمی کنند؟ 

دلیل عدم تولید محصولات فوم دار توسط شرکت تهران پلیمر یارا بنا به صلاحدید مدیران شرکت می باشد.


100- چرا شرکت تهران پلیمر یارا محصولات سه لایه معمولی ( سفید/ مشکی/ سفید) تولید نمی کند؟ 

با توجه به اینکه کلیه مخازن سه لایه و چهار لایه شرکت تهران پلیمر یارا به صورت آنتی باکتریال تولید می شود. دیگر شرکت نیازی برای تولید محصولات به صورت سه لایه معمولی ندارد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فروشگاه اینترنتی تهران پلیمر یارا

tpy.ir فروشگاه اینترنتی شرکت تهران پلیمر یارا می باشد. این فروشگاه به عنوان یکی از جامع ترین پلتفرم های فروش مخزن و وان پلی اتیلن کشور در اختیار شما عزیزان می باشد تا به سادگی و با اعتماد کامل تجربه خرید خوب و مطمئنی را داشته باشید. تمامی محصولات ضمن داشتن بالاترین استانداردهای ملی و تاییدیه های بهداشتی و غذایی (به صورت ثبت شده و قابل استعلام) از 10 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش واقعی در سراسر کشور برخوردار است.

بیشتر

کلیه حقوق این سایت متعلق به
شرکت تهران پلیمر یارا (فروشگاه اینترنتی مخازن و وان پلی اتیلن) میباشد