موانع ترافیکی پلی اتیلن | تجهیزات ترافیکی پلاستیکی (قیمت+ابعاد+تصاویر)

آخرین بروز رسانی : 1401/7/6

0

مخازن ترافیکی_مخزن ترافیکی_تجهیزات ترافیکی_محصولات ترافیکی_تهران پلیمر یارا

موانع ترافیکی (تجهیزات ترافیکی) یکی از راه های ایمن سازی جاده های درون شهری و بیرون شهری می باشد. که با توجه به ارتباط مستقیمی که با ایمنی و سلامت مردم دارد بسیار با اهمیت می باشد از این رو ما در این مقاله قصد داریم درمورد موانع ترافیکی و ویژگی های آن ولزوم استفاده از آن مطالبی را ارائه نمائیم.

سر فصل این مطالب :

موانع ترافیکی | تجهیزات ترافیکی
انواع موانع ترافیکی | انواع تجهیزات ترافیکی
ابعاد موانع ترافیکی (تجهیزات ترافیکی) شرکت تهران پلیمر یارا(Cm)
انواع موانع ترافیکی (تجهیزات ترافیکی) شرکت تهران پلیمر یارا
برخی از ویژگی های مخازن ترافیکی شرکت تهران پلیمر یارا
سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد
موانع ترافیکی | تجهیزات ترافیکی

موانع ترافیکی ( تجهیزات ترافیکی ) همانطور که در بالا اشاره شد یکی از شیوه های ایمن سازی جاده ها می باشد که جهت تامین امنیت وسایل نقلیه، عابرین پیاده ، جهت کنترل ترافیک و... به کار گرفته می شود. موانع ترافیکی ( تجهیزات ترافیکی ) با توجه به کاربرد های متفاوتی که دارند. طیف وسیعی از محصولات را نیز شامل می شوند. امروزه با توجه به افزایش جمعیت و وسایل نقلیه موتوری حوادث رانندگی نیز افزایش پیدا کرده است. درصد بالایی از این حوادث بخاطر خطا های انسانی و عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی می باشد . که می توان مواردی همچون انحراف به چپ، خواب آلودگی ، سرعت غیر مجاز و... را اشاره کرد ولی درصدی از این حوادث به دلیل غیر استاندارد بودن جاده ها ، عدم نصب موانع ترافیکی و ... می باشد . باید این را در نظر داشت که وقتی جاده ای در حال احداث می باشد باید از نظر طراحی طوری ایجاد گردد که مانع از انحراف و یا خارج شدن وسیله نقلیه از جاده شود . با این حال باید به این موضوع نیز توجه کرد که پیشرفته ترین استاندارها را نیز اگر رعایت کنید نمی توان جلوی اشتباهات و خارج شدن سهوی از جاده را گرفت ولی این موانع ترافیکی باعث کاهش شدت تصادف و انحراف وسیله نقلیه می شود و از شیب تند کنار جاده ای دور می سازد. اما در کل باید این موانع در جای نصب شود که خطر برخورد وسایل نقیله به آن بیشتر از برخورد با اجسام دیگر نباشد. و باید این موانع زمانی نصب شود که اطمینان داشت که باعث افزایش ایمنی شود. امروزه بیشتر از مواد پلی اتیلن و پلاستیکی جهت تولید موانع ترافیکی استفاده می شود . زیرا این مواد پلیمری دارای خاصیت نرمی و انعطاف پذیر ی می باشد. شرکت تهران پلیمر یارا یکی از شرکت های تولید کننده  محصولات ترافیکی بر پایه پلی اتیلن می باشد.


مشخصات فنی موانع ترافیکی_نقشه فنی تجهیزات ترافیکی


انواع موانع ترافیکی | انواع تجهیزات ترافیکی

موانع ترافیکی و یا به عبارت دیگر تجهیزات ترافیکی دارای انواع گوناگونی می باشد که به چند مورد از آن در زیر اشاره شده است:(A)_بشکه ترافیکی ، (B)_مخروط ترافیکی،(C)_سرعتگیرترافیکی،(D)_استوانه ترافیکی،(E)_استات ترافیکی،(F)_نیوجرسی ترافیکی،(G)_جدا کننده ترافیکی ،(H)_چشم گربه ای ترافیکی،(I)_گل میخ ترافیکی،(J)_کاشن تانک،(K)_راهبند آکاردئونی،(L)_ضربه گیر ترافیکی و...


توجه : لازم به ذکر می باشد که شرکت تهران پلیمر یارا در تولید مخازن ترافیکی و نیوجرسی ترافیکی فعال می باشد و سایر موانع و تجهیزات ترافیکی ذکر شده در این مقاله فقط جنبه معرفی دارد.


(A)_ بشکه ترافیکی :

بشکه های ترافیکی را معمولا از جنس پلی اتیلن و پلاستیک تولید می کنند این بشکه ها در برابر نور خورشید مقاوم بوده ورنگ خود را از دست نمی دهند. داخل این مخازن را می توان از شن ویا آب پر کرد . و باعث کاهش صدمات در هنگام برخورد می شود.

(B)_مخروط ترافیکی( کله قندی ) :

مخروط ترافیکی را که با نام کله قندی نیز شناخته می شود معمولا از جنس پلی اتیلن و پلاستیک تولید می شود. و کار اصلی آن هدایت وسایل نقلیه ( ترافیک ) در جاده ها و جهت هشدار به رانندگان برای تعمیرات و حتی بستن خیابان در زمان های کوتاه و محدود نصب می شود .

(C)_سرعت گیر ترافیکی :

سرعتگیر ترافیکی همانطور که از نامش پیداست جهت کنترل سرعت در راه ها و جاده های درون وبیرون شهر مورد استفاده قرار می گیرد. این سرعتگیر ها بسته مکان های نصب دارای ابعاد و ویژگی های منحصر به فردی می باشد ولی در کشور ما اصولا نصب آن از استاندارد های بین المللی پیروی نمی کند. این خود نیز ممکن است باعث بروز حادثه شود.

(D)_استوانه ترافیکی :

استوانه ترافیکی را معمولا در جاده بین شهری برای انجام هشدار به رانندگان نصب می کنند . که بیشتر کاربرد شبانه دارد. برای مثال در ورودی و خروجی بزرگراه به طور ثابت نصب می شود. ولی در داخل شهر معمولا در ایستگاه های بی آر تی و جلوی درب بیمارستان ها و سایر مکان ها نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. بر روی استوانه ترافیکی در مکان هایی که نور بسیار کم می باشد می توان چراغ های چشمک زن نصب شود.

(E)_استات ترافیکی :

استات ترافیکی یکی از موانع ترافیکی جهت هشدار کاهش سرعت وسایل نقلیه و کنترل ترافیک می باشد. که معمولا در مکان هایی که تردد زیاد می باشد نصب می گردد.

(F)_نیوجرسی ترافیکی :

نیوجرسی ترافیکی نوعی دیگر از موانع ترافیکی می باشد که معمولا از جنس پلاستیک و پلی اتیلن تولید می شود. این نوع از موانع ترافیکی (نیوجرسی ترافیکی) به صورت یک دیوار طولانی نصب می شود و کار اصلی آن جدا کردن مسیر ها و راه ها از هم دیگر می باشدو یا قسمتی که جاده در دست تعمیر می باشد را از مسیر اصلی جدا می کند. و در صورت برخورد با وسایل نقلیه کمترین آسیب را می رساند.

(G)_جدا کننده ترافیکی:

جدا کننده ترافیکی یکی از موانع ترافیکی بسیار مهم می باشد که با جدا کردن مسیر ها سطح امنیت را افزایش می دهد. این جدا کننده ترافیکی را می توان در انواع بتنی ، پلی اتیلن، پلاستیکی و فلزی تولید کرد. و کار اصلی آن ایجاد افزایش دید برای رانندگان است از طریق جدا کردن راه هایی که امکان دید کمی برای آنها دارد.

(H)_چشم گربه ای ترافیکی :

چشم گربه ای ترافیکی یکی از مهم ترین موانع ترافیکی می باشد که به دید راننده کمک می کند. از مزیت این موانع ترافیکی می توان دید بسیار خوب در هوای بارانی و حتی مه را مثال زد. دلیل مشاهده بهتر آن بازتاب نور زیاد در شب می باشد که به راننده بسیار کمک می کند. و مانع بسیاری از حوادث می شود. دلیل نام گذاری این نوع از موانع ترافیکی را به خاطر این می باشد که مانند چشم گربه عمل می کند.

(I)_گل میخ ترافیکی :

گل میخ ترافیکی نیز مانند نمونه های بالایی جهت جدا کردن مسیر ها مورد استفاده قرار می گیرد به ویژه در جاهایی که خط کشی خیابان قابل رویت نمی باشد. این نوع از موانع ترافیکی با توجه به دیدی که در شب دارد و برجستگی که دارد باعث می شود که راننده مسیر خود را پیدا کرده و از مسیر اصلی منحرف نشود.

(J)_کاشن تانک :

کاشن تانک ، مخزنی از جنس پلاستیک ویا پلی اتیلن می باشد که کمک می کند در تغییر مسیر رانندگان در جهت های مختلف ، بر روی آن برای دید در شب شبرنگ هایی نصب شده است . تا رانندگان دید خوبی در شب داشته باشند.و باعث افزایش ایمنی رانندگان نیز می شود.

(K)_راهبند آکاردئونی :

راهبند آکاردئونی ، نوعی از موانع ترافیکی می باشد که کارآن کنترل ترافیک و .. می باشد. از آن برای کنترل ورودی و خروجی مکان های مختلف مانند بیمارستان ها ، پارکینگ ها ، مراکز امنیتی و نظامی و ... استفاده کرد.

(L)_ضربه گیر ترافیکی :

ضربه گیر های ترافیکی، از برخورد وسایل نقلیه به اشیای ثابت از طریق کم شدن شدت برخورد و تغییر جهت حرکت وسیله جلوگیری می کند.


توجه : لازم به ذکر می باشد که شرکت تهران پلیمر یارا در تولید مخازن ترافیکی و نیوجرسی ترافیکی فعال می باشد و سایر موانع و تجهیزات ترافیکی ذکر شده در این مقاله فقط جنبه معرفی دارد.


ابعاد موانع ترافیکی (تجهیزات ترافیکی) شرکت تهران پلیمر یارا(Cm)

محصولات ترافیکی تولیدی شرکت تهران پلیمر یارا به همراه لیست قیمت و ابعاد به شرح زیر می باشد:


ابعاد موانع ترافیکی_ابعاد تجهیزات ترافیکی

جدول موانع ترافیکی_جدول تجهیزات ترافیکیلیست قیمت محصولات ترافیکی تهران پلیمر یارا(جدولA)رديف

نام محصول
  ارتفاع  
(H)
 طول بالا 
(Lu)
طول پایین
(Ld)
عرض بالا
(Wu)
عرض پائین
(Wd)
   قیمت   
(IRR)
خرید
1

ترافیکی نیوجرسی تهران پلیمر یارا

100
115
150
20
60
...
جهت خرید کلیک
کنید
2

رابط نیوجرسی تهران پلیمر یارا

60
150
130
20
26
...
جهت خرید کلیک
کنیدلیست قیمت محصولات ترافیکی تهران پلیمر یارا(جدولB)


رديف

نام محصول
 ارتفاع 
(H)
قطر بالا
(Du)
قطر پایین
(Dd)
  قیمت 
(IRR)
خرید
1

مخزن ترافیکی کوچک تهران پلیمر یارا

90
35
50
...
جهت خرید کلیک
کنید
2

مخزن ترافیکی متوسط تهران پلیمر یارا

105
43
60
...
جهت خرید کلیک
کنید
3

مخزن ترافیکی بزرگ تهران پلیمر یارا

130
52
72
...
جهت خرید کلیک
کنید


انواع موانع ترافیکی (تجهیزات ترافیکی) شرکت تهران پلیمر یارا

نکته : ( عموما شرکت های تولید کننده موانع ترافیکی ، ابعاد مشابه و استانداردی را در طراحی و تولید این نوع از موانع در نظر می گیرند)


انواع موانع ترافیکی_انواع تجهیزات ترافیکی


برخی از ویژگی های مخازن ترافیکی شرکت تهران پلیمر یارا

 در انواع سایزهای کوچک ، متوسط و بزرگ

 کاملا سفارشی و متناسب با سفارش مشتری

✔ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید

 قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پائین
جهت دریافت مشاوره های تخصصی به صورت کاملا رایگان می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:
026-35700سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد

1- آیا امکان خرید در تعداد بالا وجود دارد ؟

بله. جهت مشاوره بیشتر با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمائید.


2- شرکت تهران پلیمر یارا چه نوع از تجهیزات ترافیکی را تولید می کند ؟
سه محصول روبرو از محصولات شرکت تهران پلیمر یارا می باشد : ضربه گیرجاده ای - راه بند (نیوجرسی ) - مخازن ترافیکی


3- تجهیزات ترافیکی شرکت تهران پلیمر یارا را چگونه می توان تهیه کرد ؟
شرکت تهران پلیمر یارا دارای بیش از 150 نمایندگی در سراسر کشور می باشد . که امکان مشاهده این نمایندگی ها در سایت tpv.ir نیز وجود دارد. جهت دریافت اطلاعت نمایندگی ها علاوه برتماس تلفنی می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید :
 لینک نمایندگی های شرکت تهران پلیمر یارا


4- از کجا می توان تجهیزات ترافیکی تهیه کرد؟
جهت تهیه تجهیزات ترافیکی تهران پلیمر یارا کافیست با شماره 35700-026 تماس حاصل فرمائید .


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فروشگاه اینترنتی تهران پلیمر یارا

tpy.ir فروشگاه اینترنتی شرکت تهران پلیمر یارا می باشد. این فروشگاه به عنوان یکی از جامع ترین پلتفرم های فروش مخزن و وان پلی اتیلن کشور در اختیار شما عزیزان می باشد تا به سادگی و با اعتماد کامل تجربه خرید خوب و مطمئنی را داشته باشید. تمامی محصولات ضمن داشتن بالاترین استانداردهای ملی و تاییدیه های بهداشتی و غذایی (به صورت ثبت شده و قابل استعلام) از 10 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش واقعی در سراسر کشور برخوردار است.

بیشتر

کلیه حقوق این سایت متعلق به
شرکت تهران پلیمر یارا (فروشگاه اینترنتی مخازن و وان پلی اتیلن) میباشد