fa en ar

تلفن تماس: 35700-026

چکیده:

موانع ترافیکی یکی از راه های ایمن سازی جاده های درون شهری و بیرون شهری می باشد. امروزه با رشد جمعیت ، میزان رفت و آمد با وسایل نقلیه موتوری افزایش قابل توجهی پیدا کرده است . از این رو باید در کناراحداث جاده هایی با سطح ایمنی بالا نسبت به فرهنگ سازی در جهت رعایت اصول ایمنی در رانندگی و آشنایی با علائم رانندگی و موانع ترافیکی اقدامات لازم صورت پذیرد . ما در این مقاله قصد داریم درمورد موانع ترافیکی و ویژگی های آن ولزوم استفاده از آن صحبت کنیم.
موانع ترافیکی:

موانع ترافیکی همانطور که در بالا اشاره شد یکی از شیوه های ایمن سازی جاده ها می باشد که جهت تامین امنیت وسایل نقلیه، عابرین پیاده ، جهت کنترل ترافیک و... به کار گرفته می شود. موانع ترافیکی با توجه به کاربرد های متفاوتی که دارند. طیف وسیعی از محصولات را نیز شامل می شوند. امروزه با توجه به افزایش جمعیت و وسایل نقلیه موتوری حوادث رانندگی نیز افزایش پیدا کرده است. درصد بالایی از این حوادث بخاطر خطا های انسانی و عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی می باشد . که می توان به طور مثال مواردی همچون انحراف به چپ، خواب آلودگی ، سرعت غیر مجاز و... را اشاره کرد ولی درصدی از این حوادث به دلیل غیر استاندارد بودن جاده ها و موانع ترافیکی و در برخی از موارد نبود این موانع می باشد. باید این را در نظر گرفت که وقتی جاده ای در حال احداث می باشد باید از نظر طراحی طوری ایجاد گردد که مانع از انحراف و یا خارج شدن وسیله نقلیه از جاده گردد. ولی باید این را در نظر داشت که پیشرفته ترین استاندارهارا نیز اگر رعایت کنید نمی توان جلوی اشتباهات و خارج شدن سهوی از جاده را گرفت از این رو استفاده از این موانع ترافیکی بسیار ضروری می باشد. ولی این موانع ترافیکی باعث کاهش شدت تصادف و انحراف وسیله نقلیه می شود و از شیب تند کنار جاده ای دور می سازد. اما در کل باید این موانع در جای نصب کرد که خطر برخورد وسایل نقیله به آن بیشتر از برخورد با اجسام دیگر نباشد. و باید این موانع زمانی نصب شود که اطمینان داشت که باعث افزایش ایمنی شود. امروزه بیشتر از مواد پلی اتیلن و پلاستیکی جهت تولید موانع ترافیکی استفاده می شود . زیرا این مواد پلیمری دارای خاصیت نرمی و انعطاف پذیر می باشد. شرکت تهران پلیمر یارا یکی از شرکت های تولید کننده محصولات موانع ترافیکی بر پایه پلی اتیلن می باشد.


انواع موانع ترافیکی:

موانع ترافیکی و یا به عبارت دیگر تجهیزات ترافیکی دارای انواع گوناگونی می باشد که به چند مورد از آن در زیر اشاره شده است:

بشکه ترافیکی ، مخروط ترافیکی،سرعتگیرترافیکی،استوانه ترافیکی،استات ترافیکی،نیوجرسی ترافیکی،جدا کننده ترافیکی ،چشم گربه ای ترافیکی،گل میخ ترافیکی،کاشن تانک،راهبند آکاردئونی،ضربه گیر ترافیکی و...
بشکه ترافیکی:

بشکه های ترافیکی را معمولا از جنس پلی اتیلن و پلاستیک تولید می کنند این بشکه ها در برابر نور خورشید مقاوم بوده ورنگ خود را از دست نمی دهند. داخل این مخازن را می توان از شن ویا آب پر کرد . و باعث کاهش صدمات در هنگام برخورد می شود.

مخروط ترافیکی( کله قندی ):

مخروط ترافیکی را که با نام کله قندی نیز شناخته می شود معمولا از جنس پلی اتیلن و پلاستیک تولید می شود. و کار اصلی آن هدایت وسایل نقلیه ( ترافیک ) در جاده ها و جهت هشدار به رانندگان برای تعمیرات و حتی بستن خیابان در زمان های کوتاه و محدود نصب می شود .

سرعت گیرترافیکی:

سرعت گیر ترافیکی همانطور که از نامش پیداست جهت کنترل سرعت در راه ها و جاده های درون وبیرون شهر مورد استفاده قرار می گیرد. این سرعت گیر ها بسته مکان های نصب دارای ابعاد و ویژگی های منحصر به فردی می باشد ولی در کشور ما اصولا نصب آن از استاندارد های بین المللی پیروی نمی کند. این خود نیز ممکن است باعث بروز حادثه شود.

استوانه ترافیکی:

استوانه ترافیکی را معمولا در جاده بین شهری برای انجام هشدار به رانندگان نصب می کنند . که بیشتر کاربرد شبانه دارد. برای مثال در ورودی و خروجی بزرگراه به طور ثابت نصب می شود. ولی در داخل شهر معمولا در ایستگاه های بی آر تی و جلوی درب بیمارستان ها و سایر مکان ها نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. بر روی استوانه ترافیکی در مکان هایی که نور بسیار کم می باشد می توان چراغ های چشمک زن نصب شود.
استات ترافیکی:

استات ترافیکی یکی از موانع ترافیکی جهت هشدار کاهش سرعت وسایل نقلیه و کنترل ترافیک می باشد. که معمولا در مکان هایی که تردد زیاد می باشد نصب می گردد.


نیوجرسی ترافیکی:

نیوجرسی ترافیکی نوعی دیگر از موانع ترافیکی می باشد که معمولا از جنس پلاستیک و پلی اتیلن تولید می شود. این نوع از موانع ترافیکی (نیوجرسی ترافیکی) به صورت یک دیوار طولانی نصب می شود و کار اصلی آن جدا کردن مسیر ها و راه ها از هم دیگر می باشدو یا قسمتی که جاده در دست تعمیر می باشد را از مسیر اصلی جدا می کند. و در صورت برخورد با وسایل نقلیه کمترین آسیب را می رساند.

جدا کننده ترافیکی:

جدا کننده ترافیکی یکی از موانع ترافیکی بسیار مهم می باشد که با جدا کردن مسیر ها سطح امنیت را افزایش می دهد. این جدا کننده ترافیکی را می توان در انواع بتنی ، پلی اتیلن، پلاستیکی و فلزی تولید کرد. و کار اصلی آن ایجاد افزایش دید برای رانندگان است از طریق جدا کردن راه هایی که امکان دید کمی برای آنها دارد.

چشم گربه ای ترافیکی:

چشم گربه ای ترافیکی یکی از مهم ترین موانع ترافیکی می باشد که به دید راننده کمک می کند. از مزیت این موانع ترافیکی می توان دید بسیار خوب در هوای بارانی و حتی مه را مثال زد. دلیل مشاهده بهتر آن بازتاب نور زیاد در شب می باشد که به راننده بسیار کمک می کند. و مانع بسیاری از حوادث می شود. دلیل نام گذاری این نوع از موانع ترافیکی را به خاطر این می باشد که مانند چشم گربه عمل می کند.

گل میخ ترافیکی:

گل میخ ترافیکی نیز مانند نمونه های بالایی جهت جدا کردن مسیر ها مورد استفاده قرار می گیرد به ویژه در جاهایی که خط کشی خیابان قابل رویت نمی باشد. این نوع از موانع ترافیکی با توجه به دیدی که در شب دارد و برجستگی که دارد باعث می شود که راننده مسیر خود را پیدا کرده و از مسیر اصلی منحرف نشود.

کاشن تانک:

کاشن تانک ، مخزنی از جنس پلاستیک ویا پلی اتیلن می باشد که کمک می کند در تغییر مسیر رانندگان در جهت های مختلف ، بر روی آن برای دید در شب شبرنگ هایی نصب شده است . تا رانندگان دید خوبی در شب داشته باشند.و باعث افزایش ایمنی رانندگان نیز می شود.

راهبند آکاردئونی:

راهبند آکاردئونی ، نوعی از موانع ترافیکی می باشد که کارآن کنترل ترافیک و .. می باشد. از آن برای کنترل ورودی و خروجی مکان های مختلف مانند بیمارستان ها ، پارکینگ ها ، مراکز امنیتی و نظامی و ... استفاده کرد.

ضربه گیر ترافیکی :

ضربه گیر های ترافیکی، از برخورد وسایل نقلیه به اشیای ثابت از طریق کم شدن شدت برخورد و تغییر جهت حرکت وسیله جلوگیری می کند.


انواع موانع ترافیکی شرکت تهران پلیمر یارا:

موانع ترافیکی تولیدی شرکت تهران پلیمر یارا به شرح زیر می باشد:


1- ضربه گیر جاده ای

2- راه بند (نیوجرسی)

3- مخازن ترافیکی
ابعاد موانع ترافیکی شرکت تهران پلیمر یارا(سانتی متر) :

نکته : ( عموما شرکت های تولید کننده موانع ترافیکی ، ابعاد مشابه و استانداردی را در طراحی و تولید این نوع از موانع در نظر می گیرند)برخی از ویژگیهای مخازن ترافیکی شرکت تهران پلیمر یارا :


✔️ در انواع سایزهای کوچک ، متوسط و بزرگ

✔️ کاملا سفارشی و متناسب با سفارش مشتری

✔️ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید

✔️ قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین.


لیست قیمت موانع ترافیکی شرکت تهران پلیمر یارا:

برای مطلع شدن از لیست قیمت و خرید مخازن ترافیکی شرکت تهران پلیمر یارا از نزدیکترین نمایندگی فروش لطفا با شماره 35700 -026 تماس بگیرید.

اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

026-35700
مقالات مرتبط