fa en ar

تلفن تماس: 35700-026

چکیده:

همانطور که می دانید کشور ما جزء کشور های گرم و خشک و کم آب می باشد از این رو در فصول مختلف به ویژه در فصول گرم سال مانند تابستان ، آب لوله کشی شده به ساختمان با افت فشار روبرو می شود. بنابراین ساکنان طبقات فوقانی ساختمان به علت افت فشار و یا ترس از قطع شدن آب در ساعاتی ، اقدام به تهیه مخازن آب مناسب برای ساختمان به ویژه مخازن پلی اتیلن کرده اند.
مقدمه:

امروزه وجود مخازن ذخیره سازی آب برای ساختمان الزامی می باشد. و در بند 16 مقررات ملی ساختمان در این خصوص اشاره شده است. برخی از ساختمان ها جهت رفع مشکل افت فشار آب اقدام به نصب غیر اصولی پمپ به لوله اصلی ورودی ساختمان کرده اند . این کار علاوه براینکه باعث می شود آب به ساختمان های مجاور نرسد. حتی باعث آلوده شدن آب خود ساختمان نیز می شود زیرا در صورت داشتن نشتی لوله های آب رسانی ، مواد آلوده با مکش پمپ وارد لوله های ساختمان می شود. علاوه بر آن این کار باعث افزایش فشار به لوله ها و کنتور شده و در کارکرد کنتور اختلال به وجود می آورد و باعث افزایش قابل توجه هزینه بهای آب ساختمان می گردد. لازم به ذکر می باشد نصب مستقیم پمپ به کنتور آب طبق مقررات ملی ساختمان غیر قانونی می باشد. درصورت امکان پمپ و مخزن ذخیره سازی آب را نزدیک به هم نصب کنید. همچنین قطر لوله متصل بین مخزن و پمپ را مساوی یا بیشتر از قطر ورودی پمپ قرار دهید. زیرا این کار باعث می شود آب داخل مخزن همیشه تازه باقی بماند..


بهترین شیوه افزایش فشار آب ساختمان در طبقات بالا چیست؟


بهترین شیوه ای که می توان باعث افزایش فشار آب ساختمان شد. اقدام به نصب مخزن(تانکر) آب می باشد. که مخازن ذخیره سازی آب پلی اتیلن از پر کاربرد ترین آنهاست. مخازن آب پلی اتیلن که با ابعاد و شکل هندسی متفاوت تولید می شود جهت مشاهده انواع و ابعاد مخازن پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارا به لینک زیر مراجعه فرمائید:

لینک مخازن آب پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارا


طریقه نصب مخزن آب در کنتور های مشترک و یا تفکیک شده ساختمان:

نصب مخازن آب در ساختمان به عواملی مختلفی بستگی دارد. نخست باید بررسی شود که کنتور در ساختمان به چه شکلی نصب شده است. یعنی کنتور مشترک( مشاع) ویا کنتور تفکیک شده برای هر واحد، اگر کنتور مشترک باشد مخزن و پمپ باید بعد از کنتور نصب و به سیستم لوله کشی ساختمان متصل شود. اما اگر چنانچه کنتور مشترک باشد ولی اگر فقط برای یک واحد خاصی بخواهد مخزن نصب شود .طریقه نصب به این صورت می باشد که ورودی مخزن بعلاوه پمپ ، نخست به کنتور وصل و سپس خروجی مخزن فقط به لوله های آب واحد خاص متصل می گردد. ولی چنانچه کنتورهای واحد های ساختمان به صورت تفکیک شده باشد . باید هر کدام از واحد ها به صورت جداگانه بعد از کنتور خود اقدام به نصب پمپ و مخزن، بسته به میزان نیاز و ابعاد مخزن بنمایند.


مقررات ملی ساختمان نصب پمپ و مخزن در ساختمان:


 لینک دستورالعمل های ملی ساختمان جهت نصب پمپ و مخزن در ساختمان ازچه طریقی می توان برای ساختمان خود مخزن تهیه کرد؟


مخازنی که می توان برای ساختمان استفاده کرد ابعاد و شکل هندسی متفاوتی دارند شما می توانید بسته به تعداد واحدها و فضایی که جهت نصب مخزن موجود است نسبت به انتخاب مخزن اقدام نمائید

برای تهیه مخازن مورد نیاز خود می توانید نخست به لینک مخازن شرکت تهران پلیمر یارا مراجعه و بر اساس ابعاد و حجم، مخزن خود را انتخاب و درصورت نیاز به مشاوره می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید. لازم به ذکر می باشد شرکت تهران پلیمر یارا در سراسر کشور نمایندگی فعال دارد جهت مشاهده نمایندگی های شرکت تهران پلیمر یارا می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید:


لینک مخازن شرکت تهران پلیمر یارا


شماره تماس شرکت تهران پلیمر یارا جهت مشاوره

35700-026


لینک مشاهده نمایندگی های شرکت تهران پلیمر یارا


حجم مناسب مخزن ذخیره سازی آب ساختمان چقدر باید باشد؟

حجم ذخیره سازی آب برای هر واحد ساختمان 250 لیتر می باشد. یعنی اگر یک ساختمان4واحد داشته باشد باید یک مخزن 1000 لیتری تهیه و نصب نمود .

نصب مخازن ذخیره سازی آب برای ساختمان های ویلائی:

حجم مخازن مصرفی برای ساختمان های ویلایی و ساختمان های آپارتمانی با همدیگر متفاوت می باشند. وحجم مخازن ساختمان های ویلایی به ازای هر نفر 150 لیتر می باشد . بنابراین اگر یک واحد که شامل 4 نفر می باشند در نظر بگیریم باید از مخزن 600 لیتری استفاده شود.نتیجه گیری:

از این مقاله ما نتیجه می گیریم باید از کارشناس مجرب در نصب مخزن واتصالات آن استفاده کرد زیرا شرایط در آپارتمان ها ساختمان های ویلایی با یکدیگر متفاوت است.


اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

026-35700
مقالات مرتبط
راهنمای جامع مخازن عمودی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
راهنمای جامع مخازن عمودی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
تاریخ:1399/3/21

مشاهده بیشتر
مخازن عمودی و تانکرهای پلاستیکی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
مخازن عمودی و تانکرهای پلاستیکی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
تاریخ:1399/3/24

مشاهده بیشتر
راهنمای جامع مخازن افقی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
راهنمای جامع مخازن افقی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
تاریخ:1399/3/31

مشاهده بیشتر