fa en ar

تلفن تماس: 35700-026


مخازن افقی یکی از پر مصرف ترین مخازن ذخیره سازی آب و سایر مایعات جهت شرب ساختمان ، تامین آب کشاورزی ، صنعت و غیره می باشد. مخازن به گونه ای طراحی شده اند که بر روی سطوح صاف و مستقیم با سیستم نصب پین بی نظیر و بدون نیاز به قاب نصب یا تسمه های فلزی نصب شوند و از نظر مقاومت در برابر ضربه و پر کردن بسیار آسان هستند. مخازن آب افقی بهترین گزینه برای نگهداری آب و سایر مایعات هستند. مخازن افقی  را می توان از جنس فلزی و پلاستیکی ( پلی اتیلن )  و ... تهیه نمود . اما امروز با پیشرفت تولید محصولات پلی اتیلنی و استفاده از مواد اولیه درجه یک می توان گفت که مخازن پلی اتیلن به ویژه از نوع افقی  از نظر دوام و کیفیت و حتی هزینه بسیار بهتر و بصرفه تر از نمونه های فلزی آن می باشد . شرکت تهران پلیمر یارا یکی از بهترین تولید کنندگان مخازن آب پلی اتیلن می باشد که تنها تولید کننده مخازن آنتی باکتریال در کشور می باشد. در ادامه به توضیح کامل ویژگی های مخزن افقی می پردازیم.
مخازن افقی در چه حجم هایی قابل سفارش است؟


مخازن افقی  دارای حجم های 100 لیتر ، 200 لیتر ، 250 لیتر ، 300 لیتر، 350 لیتر ،400 لیتر،500 لیتر،600 لیتر،800 لیتر،1000 لیتر،1500 لیتر،2000 لیتر،2500 لیتر،3000 لیتر،4000 لیتر،5000 لیتر،6000 لیتر،8000 لیتر،10000 لیتر،15000 لیتر،به صورت تک لایه ، سه لایه و چهار لایه ضد جلبک و ضد باکتری تولید و در کلیه نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز شرکت تهران پلیمر یارا در سراسر کشور عرضه می شود.

ابعاد مخزن زیر پله تهران پلیمر یارا ، برحسب سانتی متر:

نکته:( عموما شرکت های تولید کننده مخزن های زیر پله ای ، ابعاد مشابه و استانداردی را در طراحی و تولید این نوع از مخازن در نظر می گیرند، با این تفاسیر بهتر است با توجه محدودیت این فضا ، قبل از خرید ابعاد محل نصب مخزن زیرپله خود را اندازه گیری نمایید.)
دلایل جایگزینی مخازن افقی پلی اتیلن با فلزی؟

در نظر بگیرید که یک مخزن آب فلزی خود را با مخازن افقی پلی اتیلن جایگزین کردید. مخازن افقی پلی اتیلن مناسب برای ذخیره سازی آب و مقرون به صرفه و با دوام هستند.

مخازن افقی پلی اتیلن ذخیره سازی را در اندازه های مختلف ارائه می شود ، با دو سبک مختلف که به طور معمول در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به دو نوع متداول مخازن افقی پلی اتیلن به مخازن پایه افقی و مخازن افقی استاندارد با غرفه های فلزی گفته می شود. مخازن پا افقی برای پایدار نگه داشتن مخزن در عقب و عقب ، به صورت پاها ارائه می شوند. مخازن افقی پلی اتیلن با پایه های فلزی برای نگه داشتن آنها در یک اسکیت فلزی یا زین قرار گرفته است. اگرچه نیاز به مراقبت های اضافی برای خود فلز وجود دارد ، اما این مخازن امکان تخلیه کامل مخزن را آسان تر می کنند.در حالی که مطمئنا صدها دلیل وجود دارد که برخی از افراد ترجیح می دهند از مخازن افقی پلی اتیلن استفاده کنند.


در اینجا پنج مزیت غیرقابل انکار از استفاده از مخازن افقی پلی اتیلن است که کاملاً صریح و روشن می باشند.


1. مخازن افقی پلی اتیلن دچار خوردگی نخواهند شد :

بر خلاف مخازن فلزی ، مخازن افقی پلی اتیلن مقاوم در برابر خوردگی هستند ، بنابراین می توان گفت این امکان بیشتر وجود دارد که آب آشامیدنی شما از بین نرود. مخازن افقی پلی اتیلن با مهارکننده های ماوراء بنفش ساخته می شوند.


2. متنوع تر هستند :

مخازن افقی پلی اتیلن در هنگام نصب در اندازه های مختلف موجود می باشد و از تانک فلزی متنوع تر است. مخازن فلزی در اندازه های مختلفی قرار می گیرند ، اما شکل اصلی به صورت دایره ای شکل با یک سقف مخروطی است که باعث می شود.


3. درجه مواد پلاستیک :

مخازن افقی پلی اتیلن از پلاستیک مرغوب ساخته شده است که استانداردهای خاصی را رعایت می کند. مخازن فلزی غالباً دارای پلیمر اسپری می باشند که پوشش پلاستیکی مخزن را تشکیل می دهد و خطر این وجود دارد که فلز خورنده آب شما را آلوده کند.


4. عمر طولانی تر :

مخازن افقی پلی اتیلن از پلاستیک پلی اتیلن سخت و بادوام چرخانده می شوند ، بنابراین بر خلاف مخازن فلزی ، هیچ درز و جانبی اتصالی وجود ندارد که به مرور زمان تضعیف شود. طراحی سقف اثبات شده بدان معنی است که از مقاومت ساختاری طولانی مدت نیز برخوردار هستند.


5. سبک وزن :

قرار دادن مخازن افقی پلی اتیلن بسیار ساده تر از مخزن فلزی است. آنها سبک هستند و دارای انعطاف پذیر هستند ، بنابراین نصب آنها بسیار آسان است. تمام آنچه لازم است یک نقطه مسطح تثبیت شده است که هیچ چیز زیر آن تیز نیست. برخی از مخازن پلی ساخته شده اند تا به زیر زمین بروند ، بنابراین از نظر دور نیستند. پایه و اساس مخزن فلزی به آمادگی بیشتری نیاز دارد ، از جمله حلقه های استیل و پایه بتونی برای جلوگیری از زنگ زدگی.


مخازن افقی با چند لایه قابل تولید است؟

بعضی از مخازن ممکن است به طراحی و ساخت محکم تر از سایرین احتیاج داشته باشند. مخازن را می توان با استفاده از ساخت دیوار دوتایی ، که در آن دیوارهای مخزن از دو لایه از مواد مختلف تشکیل شده است ، قوی تر شود. مخازن افقی در انواع تک لایه، دولایه، سه لایه و چهار لایه قابل تولید می باشد. برای توضیح بیشتر می توان گفت که از لحاظ ساختاری ، مخازن افقی می توانند تک جداره و دو جداره ، یک ، دو و چند کره (با سپر) برای ذخیره همزمان انواع مختلف مایعات باشند.


کاربرد مخازن افقی:

مخازن افقی برای حمل مایعات طراحی شده اند. مخزن افقی به گونه ای طراحی شده که بر روی سطوح مستقیم و مسطح با سیستم نصب پین منحصر به فرد و بدون نیاز به قاب نصب یا تسمه های نصب کننده فولادی سوار می شوند و در برابر ضربه بسیار مقاوم بوده و به راحتی قابل پر شدن هستند.

مخزن آب افقی برای ذخیره آب آشامیدنی تأیید شده اند. مخازن افقی می توانند به عنوان مخازن سمپاش یا آب شکن برای سمپاش های کشاورزی با طیف وسیعی از اتصالات با توجه به سمپاش شما مورد استفاده قرار گیرند. سیستم Ball Baffle اختیاری پایداری مایعات را برای عملکرد ایمن ، کاهش مصرف سوخت و سایش مکانیکی تضمین می کند.

مخازن افقی پلی اتیلن غالباً به عنوان محافظ آب و مهار گرد و غبار استفاده می شوند. حفاظت از سلامت عمومی مصرف کنندگان از طریق حفاظت از کیفیت آب آشامیدنی یکی از جنبه های اصلی چارچوب نظارتی کیفیت آب آشامیدنی است که به کمک مخازن افقی پلی اتیلن تضمین می شود. تأمین کنندگان آب هنگام تولید و توزیع آب آشامیدنی ، فقط از محصولات و موادی استفاده می کنند که هیچ گونه آلودگی برای آب ایجاد نمی کنند و اثرات مخرب بر ایمنی یا کیفیت آب آشامیدنی جبران نشدنی است.

این مخازن حمل و نقل از گرانول های پلی اتیلن تثبیت شده در اشعه ماورا بنفش تولید می شوند ، از استحکام ، دوام ، خوردگی صفر و مقاومت بدون وزن اضافی به معنی بار بیشتر اطمینان می دهند.

مخازن افقی ما 100٪ ضد زنگ هستند و آنها را برای حمل آب یا کود مایع مناسب می کنند. صرف نظر از ضخامت دیواره ، مخازن پلی اتیلن در مقایسه با سازه های فلزی یا فایبرگلاس سبک هستند. این بدان معنی است که شما می توانید یک مخزن بزرگتر و بدون اضافه وزن انتخاب کنید.مخازن ما در اندازه های مختلف موجود است و شما می توانید با توجه به نیازتان سفارش دهید.

تهران پلیمر یارا انتخاب گسترده ای از اندازه ها و مدل ها از مخازن افقی برای انتخاب شما دارد، از جمله مخازن با ظرفیت بزرگ. مخازن ما که از پلی اتیلن ساخته شده اند ، دارای مقاومت در برابر خوردگی ، سبک و مقاوم هستند که آنها را به یک راه حل مقرون به صرفه برای ذخیره سازی یا حمل و نقل تبدیل می کند.

اگر به دنبال گزینه ای برای حمل یا ذخیره مقادیر زیاد هستید ، ما انواع مدل های مخزن افقی را داریم که می تواند 2100 گالن را در خود جای دهد. ما همچنین مخازن ساخته شده برای کامیون و وانت را در اختیار شما قرار می دهیم که از طراحی دایره ای و کم نما برای دید بهتر عقب و برای ایمنی و دسترسی آسان مناسب هستند.

اعضای فروش متخصص تیم ما سال ها تجربه دارند و خوشحال هستند که دانش لازم را برای تصمیم گیری بهتر در مورد تجهیزات برای شما و عملکرد کشاورزی شما فراهم می کنند.


جنس مخازن افقی:

در واحد تولیدی مخازن افقی ذخیره سازی مایع افقی از پلاستیک تقویت شده شیشه ای (GRP) به قطر و حجم مختلف (1m3 - 200m3) ساخته می شوند که عمدتاً برای ذخیره مواد شیمیایی با دامنه دما از -40 درجه در نظر گرفته شده اند. C تا + 120 ° C. مخازن افقی به دلیل ارتفاع کمی که دارند ، عمدتا برای قرار دادن در محل انتخاب می شوند.


میزان مقاومت مخازن افقی در برابر مواد خورنده چقدر است؟

مخازن افقی حمل و نقل از گرانول های پلی اتیلن تثبیت شده با اشعه ماوراء بنفش تولید می شود و از استحکام ، دوام ، خوردگی صفر و استحکام کافی برخوردار هستند.مخازن افقی ما 100٪ ضد زنگ است و آنها را برای حمل و نقل با آب یا کود مایع مناسب می کند. صرف نظر از ضخامت دیوار مخازن افقی و مخازن افقی پلی اتیلن نسبت به نمونه های ساخته شده از فولاد یا فایبرگلاس سبک وزن دارند. این بدان معناست که شما می توانید یک مخزن بزرگتر و بدون مجازات وزنه انتخاب کنید. برای محافظت از سازه های فلزی از اثرات منفی مایعات ذخیره شده ، پوسته مخازن افقی با روکش های ضد خوردگی درمان می شود. محافظت ضد خوردگی با رنگ آمیزی پوسته ها با چندین لایه از ترکیبات پلی اورتان در قسمت بیرونی و داخل آن انجام می شود. به عنوان محافظ مخازن ذخیره افقی زیرزمینی ، از مقاومت در برابر خوردگی تقویت شده استفاده می شود ، زیرا سطح بیرونی در معرض اثرات منفی آبهای زیرزمینی قرار دارد.


روش نصب مخازن افقی چگونه است؟

مخازن افقی بستگی به ظرفیت بر روی دو یا چند مخزن پشتیبان دارند. تکیه گاه ها به درج های بتونی پایه و اساس متصل می شوند تا از تماس پوسته با زمین جلوگیری شود.نصب زیرزمینی مخازن افقی در خاکریز خاکی شده بر روی زمین مرتفع انجام می شود. عمق باید زیر خط یخ زدگی باشد. برای اطمینان از دسترسی داخل مخازن افقی برای بازرسی ، نگهداری یا تعمیر ، باید گردنهایی در سازه وجود داشته باشد. برای عملیات معمولی ، مخازن مجهز به سازه های فلزی کمکی برای محل های نگهداری ، نردبان ها هستند. در صورت نصب زیرزمینی مخازن افقی ، گردن برای دسترسی آسان به تجهیزات در بالای زمین قرار دارد و توسط یک شافت نگهداری محافظت می شود.


ممکن است یکی از سولاتی که ذهن شما را درگیر کند این باشد که برای قرار دادن مخزن آب افقی چه نوع سطح لازم است؟

سطح را بازرسی کنید تا از یک سطح صاف و مسطح اطمینان حاصل کنید. یک پد بتونی به طور صحیح ساخته شده که توانایی پشتیبانی از محتوای مخزن آب افقی را دارد. از مواد دیگری مانند بلک تاپ خیلی صاف یا شن های بسته بندی شده با موفقیت استفاده شده است. تمام سطوح باید از طریق انجماد / ذوب ، فرسایش و سایر اختلالات ، را حفظ کنند. کارشناسان ما می توانند در زمینه انتخاب یک مکان مناسب برای نصب مخزن آب افقی به شما کمک کنند.


آیا مخازن افقی پلی اتیلن عایق حرارتی هستند؟

ذخیره سازی فرآورده های نفتی نیاز به مخازن افقی پلی اتیلن با عایق حرارتی پوسته را از پیش تعیین می کند. برای پیش گرم کردن یا خنک کردن مایع ذخیره شده ، لازم است دمای خاصی حفظ شود. این عملکرد توسط ژاکت تبادل گرما یا سیستم بخار آب یا سیستم گرمایش برقی انجام می شود. ژاکت مبدل حرارتی با ضخامت حداکثر 120 میلی متر به دلیل داشتن دمای انتقال حرارت در داخل ، قادر به حفظ رژیم دما است. پانل کنترل دما اندازه گیری شده توسط ترموستاتهای سطح بالا و سطح نگهداری را در حد مطلوب تنظیم می کند. با استفاده از عناصر ردیابی گرمای مختلف در مخازن افقی پلی اتیلن ، دما را می توان در هر نقطه بالاتر از 50 درجه فارنهایت ، 80 درجه فارنهایت یا 100 درجه فارنهایت بالاتر از کمترین دمای محیطی که مخزن در آن قرار دارد ، حفظ کرد. ردیابی گرما و عایق برای مخازن عمودی از 300 تا 12000 گالن ظرفیت ، مخازن افقی پلی اتیلن پایین از 1.575 تا 4200 گالن و مخازن استوانه ای افقی از 500 تا 2500 گالن در دسترس است.


آیا می توان مخازن افقی را بهم متصل کرد؟

یکی از موارد جالب این است که می توانیم مخازن افقی را به دو روش هم متصل کنید. این مبحث مقداری تخصصی می باشد و ما در مقاله ای دیگر به صورت جزئی تر به آن خواهیم پرداخت. اما لازم است بدانیم که یکی از روش ها، روش موازی می باشد. که در این روش تمامی مخزن ها به صورت گروهی و مجزا به یک لوله اصلی متصل می شوند. می توان گفت در زمان های تعمیر و نگهداری مخازن استفاده از این روش عالی است. روش دیگر اتصال به صورت سری می باشد که اتصال در آن خروجی به یک اتصال اصلی متصل می شود.


آیا مخازن افقی پلی اتیلن بهداشتی است؟

NSF International ، که در سال 1944 با عنوان بنیاد ملی بهداشت ملی تاسیس شد ، به دلیل توسعه استانداردها ، خدمات آزمایش و خدمات صدور گواهینامه در زمینه های بهداشت عمومی ، ایمنی و حفاظت از محیط زیست شناخته شده است. شرکت تهران پلیمر دارای مجوز بهداشت معتبر در مورد مخازن افقی پلی اتیلن می باشد.


ضخامت و وزن مخزن افقی چقدر است؟

از آنجا که ضخامت دیواره مخازن افقی از بالا به پایین بر روی یک مخزن متفاوت است ، برای تعیین کیفیت مخزن بهترین معیار سنجش نیست. قسمت پایین مخازن افقی باریکترین قسمت مخزن است و در صورت خالی یا پر شدن مخزن به این صورت ساخته می شود. عموماً در انتهای یک مخزن عمودی ضخیم تر بوده و به سمت بالا نازک تر می شود. این کار برای افزایش مقاومت در برابر فشار سر ایجاد شده توسط ارتفاع مایع در مخزن انجام می شود. شعاع مخزن ضخیم تر است تا در جایی که بسیار مهم است ، مقاومت را افزایش می دهد. وزن واقعی مخازن افقی نیز هنگام خرید مخازن مقایسه خوبی نیست. فقط به دلیل اینکه ممکن است یک رقیب از مواد بیشتری در مخزن استفاده کند ، آن را به مخزن بهتری تبدیل نمی کند. این توسط رزین ، طراحی قالب و مراحل انجام شده در طی فرآیند چرخش مشخص می شود .


عمر مخزن آب افقی به چه عواملی بستگی دارد؟

مخزن من چند سال عمر خواهد داشت؟ روش مناسبی برای تعیین طول عمر یک مخزن پلی اتیلن یا مخازن افقی وجود ندارد. بسیاری از متغیرها می توانند روی مخازن افقی تأثیر بگذارند ،چه نوع ماده ای در مخزن ذخیره می شود؟ آیا مخازن افقی در داخل خانه استفاده می شود یا در فضای بیرون؟ اگر مخزن در فضای باز باشد ، در کدام بخش از کشور واقع شده اید؟ اشعه ماوراء بنفش تأثیر مخربی بر طول عمر هر مخزن پلی اتلین دارد. آیا از مخزن برای ذخیره سازی ثابت یا برای حمل و نقل استفاده می شود؟ هر یک از این عوامل در مخزن پلی اتیلن و یا مخازن افقی تأثیر می گذارد.


روش های جلوگیری از جلبک زدن مخزن آب پلی اتیلن :

اگر قصد استفاده از مخزن آب پلی اتیلن را دارید ، می توانید آن را با یک محلول سفید کننده بسیار معمولی شستشو دهید تا مخزن را ضد عفونی کرده و بعد از شستشوی محلول سفید کننده مجدداً آن را با آب تمیز بشویید. شما می توانید با اسن کار از جلبک زدن مخزن آب پلی اتیلن خود جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که پس از رشد جلبک این امکان به واقعیت تبدیل می شود که مزه آب تغییر پیدا کند و با بوی بسیار بدی همراه شود. در برعضی از موارد ممکن است باعث ایجاد بیماری شود.


مزیت مخزن آب افقی:

مخزن آب افقی دارای یک دهانه بزرگ برای پر کردن آسان و ساخت یکپارچه برای تمیز کردن آسان است. مخزن آب افقی تهران پلیمر یارا بادوام ساخته شده اند و سخت ترین مخازن یک تکه در بازار هستند. مخازن ساخته شده از پلی اتیلن با کیفیت بالا و محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش ، می توانند برای مصارف در فضای باز نیز استفاده شوند.

مخازن افقی پلی اتیلن در مقایسه با مخازن استیل یا فایبرگلاس سبک هستند ، این بدان معناست که شما می توانید مخزن بزرگتری را انتخاب کنید.

از این مخازن افقی پلی اتیلن می توان برای ذخیره سازی یا حمل و نقل استفاده کرد. سیستم نصب پایه منحصر به فرد ، امکان نصب ایمن مخزن و بدون نیاز به استفاده از تسمه های نصب شده استیل را فراهم می کند که باعث خستگی می شود. این مخزن به گونه ای طراحی شده است که به راحتی بر روی یک سطح صاف و بدون هیچ گونه پشتیبانی اضافی سوار می شود.


آیا می توان آب شرب را در مخازن افقی پلی اتیلن ذخیره کرد؟

مخازن افقی پلی اتیلن آب آشامیدنی مخزن پلاستیکی است که برای ذخیره و حمل مایعات با خیال راحت طراحی شده است. این مخازن افقی پلی اتیلن ذخیره شده آب که از یک ماده محکم FDA ساخته شده اند ، مقاومت طبیعی در برابر زنگ زدگی ، خوردگی و چندین ماده شیمیایی مختلف ارائه می دهند. این ترکیب از مقاومت ، آنها را به انتخاب مناسب برای نوشیدن آب است. مخازن افقی پلی اتیلن پلاستیکی در اندازه استاندارد 20 تا 500 گالن برای رفع نیازها و نیازهای مختلف ذخیره سازی در دسترس هستند. ساختار جمع و جور آنها باعث می شود این مخازن افقی پلی اتیلن پلاستیکی انتخاب خوبی برای قرار دادن در قسمت پشت کامیون ها ، تریلرها ، تراکتورها و سایر تجهیزات باشد. تمام مخازن آب در برابر اشعه ماوراء بنفش تثبیت شده و دارای شیارهای داخلی برای ایمن سازی مخزن در قسمت پشتی وسیله نقلیه هستند.


لیست قیمت انواع مخازن افقی تهران پلیمر یارا :

به علت شرایط اقتصادی موجود و بالا و پایین شدن قیمت ها نمی توانیم قیمت واحدی را برای انواع مخازن تولید توسط شرکت اعلام کنیم. اما شما می توانید با شماره تماس

026-35700 با ما در ارتباط باشید و قیمت مخازن افقی و یا هر مخزن با هر مشخصات را به صورت لحظه ای از ما استعلام بگیرید.


اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

026-35700
مقالات مرتبط
کاربردها و تفاوت های مخزن های عمودی و افقی
کاربردها و تفاوت های مخزن های عمودی و افقی
تاریخ:1400/5/25

مشاهده بیشتر