1400/12/3
مخزن آنتی باکتریال پلی اتیلن | تانکر آنتی باکتریال پلاستیکی

سر فصل این مطالب :

چکیده :
مخازن آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا | منبع آب آنتی باکتریال :
مواد آنتی باکتریال مخزن آب | مواد ضد باکتری تانکر آب :
کاربرد مواد آنتی باکتریال :
ویژگی های مستربچها (مواد) آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا :
تصاویر میکروسکوپی بر روی جداره داخلی مخازن آنتی باکتریال شرکت تهران پلیمر یارا:
تشریح تست آنتی باکتریال مخازن تهران پلیمر یارا توسط انیستو پاستور ایران :
تست آنتی باکتریال مخازن تهران پلیمر یارا توسط جهاد دانشگاهی تربیت مدرس :
سوالات :
چکیده : :
به موازات توسعه سریع زندگی بشری، کنترل اثرات مضر میکروارگانیسمها امری غیر قابل اجتناب شده است، از طرفی با ظهور و افزایش ارگانیسمهای میکروبی مقاوم به آنتی بیوتیکهای متعدد، رشد سریع و کنترل نشده آنها میتواند منجر به بروز مشکلات جدی شود. لذا ضرورت برکاهش هزینه های مراقبتهای بهداشتی، تولید مواد ضد میکروبی با هزینه های کمتر به نیازی گریز ناپذیر برای جوامع بشری امروزی تبدیل شده است.از زمان عرضه آنتی بیوتیکها و به کارگیری آنها در درمان بیماریها، باکتریها همواره در تلاش بوده اند که براساس قانون انتخاب طبیعی بتوانند نسبت به آنتی بیوتیکها مقاومت پیدا کنند. استفاده بی رویه آنتی بیوتیکها درسالهای اخیر مشکلات فراوانی ناشی از تاثیرات سمی و به ویژه پیدایش سویه های مقاوم را به وجود آوردهاست. افزایش مقاومت باکتریها به سوء مصرف آنتی بیوتیکها نسبت داده میشود بطوریکه همواره به آنتی بیوتیکهای قویتری نیاز است. تولید محصولات آنتی باکتریال تا حد زیادی می تواند باعث کاهش این موارد شود . یکی از این محصولات مخزن آنتی باکتریال می باشد که معمولا از مواد پلی اتیلن تولید می شود . تولید مخازن آنتی باکتریال تنها توسط تعداد کمی از شرکت های تولید کننده مخازن امکان پذیر می باشد. و حتی کیفیت آنها نیز متفاوت می باشند . از این رو ما در این مقاله در خصوص ویژگی های مواد آنتی باکتریال و مخازن آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد.


جهت دریافت مشاوره های تخصصی به صورت کاملا رایگان می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:
026-35700مخازن آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا | منبع آب آنتی باکتریال : :
با توجه به افزایش عفونتها، و انتقال سریع و رشد بی رویه در تمام سطوح، ضرورت نیاز به عوامل آنتی باکتری و میکروبی بیش از پیش احساس می شود. مخازن آنتی باکتریال شرکت تهران پلیمر یارا یکی از عوامل تاثیر گذار در کاهش باکتری ها و میکروبهای موجود در آب شرب می باشد. با گسترش علم نانو تکنولوژی در دهه ی گذشته، فرصتهای طلایی برای کشف تاثیرات ضد باکتریایی نانوذرات فلزی ایجاد گردیده است. این باور که نانو تکنولوژی عصر دیگری از علوم است و تلفیقی از مهندسی و زیست شناسی، شیمی، پزشکی و فیزیک میباشد را عموم دانشمندان پذیرفته اند. بررسی ها نشان داده است که هر چه اندازه نانو ذرات کوچکتر باشد، خصوصیات و فعالیتهای جدید و متفاوت تری از خود نشان میدهند. این ویژگیها باعث شده است که امروزه سرعت استفاده از نانو مواد بسیار سریع گسترش پیدا کند. که به موجب آن محصولاتی با فناوری نانو و خصوصیات آنتی باکتریال تولید می شوند . تانکر آب آنتی باکتریال ( مخزن آنتی باکتریال ) نمونه ای از این محصولات تولیدی با فناوری نانو می باشد. زیرا آلودگی آب یک مشکل بزرگ جهانی است که به ارزیابی مداوم و تجدید نظر در سیاست منابع آبی در همه سطوح احتیاج دارد (از آب‌های بین‌المللی تا آب‌های درون مرزی و چاه‌ها). همواره اشاره شده ‌است که آلودگی آب علت مرگ و میر در سراسر جهان است. تمیز بودن آب شرب مصرفی یکی از الزامات در هر جامعه ای است. در بسیاری از کشورهای جهان سوم یکی از دلایل اصلی وجود بیماری ها و مرگ و میرهای ناشی از بیماری ها به دلیل عدم وجود آب بهداشتی است. بدیهی است آبهای راکد عموما مستعد آلودگی بیشتر هستند. فعالیت‌های آنتی باکتریال به ترکیباتی نسبت داده می‌شود که قادرند به‌صورت موضعی موجب مرگ باکتری‌ها شوند و رشد آن‌ها را متوقف کنند؛ بدون آنکه برای بافت‌های اطراف مشکلی ایجاد کنند.
آلاینده‌های خاصی که سبب آلودگی آب می‌شوند شامل طیف وسیعی از میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا، مواد ضدعفونی‌کننده، مواد شیمیایی، آلاینده و بیماری زا و تغییرات حسی و فیزیکی از قبیل افزایش دما و تغییر رنگ هستند. چیزهایی که اکسیژن آب را مصرف می‌کنند ممکن است مواد طبیعی از قبیل گیاهان (برگ‌ها یا علف‌ها) یا مواد شیمیایی ساخته دست بشر باشند. بعضی مواد طبیعی یا ساخته بشر ممکن است سبب کدر شدن آب شده و با جلوگیری از نفوذ نور رشد گیاهان را مختل کنند یا در آبشش بعضی از گونه‌های ماهی‌ها رسوب کند.
نوشیدن آب های آلوده یا خوب تصفیه نشده تنها راه انتقال بیماری های میکروبی و ویروسی به بدن انسان نیست، متاسفانه انگل های خطرناک و کشنده زیادی هستند که در بستر آب های آلوده و حتی آبهای راکد در یک محل یا منطقه زندگی می کنند که با وجود دمای بالای هوا ، به فراوانی در حال تکثیر هستند، این انگل ها و ویروس ها حتی با تماس اتفاقی فرد با آب های آلوده به سرعت به بدن منتقل شده و با لانه گزینی فورا تکثیر می شوند، جریانی که در میان ساکنان مجاور با آب های آلوده و حتی راکد به ویژه در مناطق گرمسیری بیشتر به چشم می خورد که متاسفانه تلفات آن کم نیست.
انگل ها پس از تکثیر شدن علائم بیماری را نشان می دهند به همین علت نشانه های بروز بیماری های انگلی از همان روز اول مشاهده نمی شود و این امر موجب می شود تا در برخی مواقع ناخوشی های اولیه با گرما زدگی اشتباه گرفته شود.
پشه های بیماری زا یکی از مهمترین منبع افزایش آلودگی آب های راکد به ویژه در مناطق گرمسیری هستند، زیرا این حشرات در آب های راکد تخم ریزی می کنند .
آب سالم به آبی گفته می شود که آلودگی های میکروبی نداشته باشد ، بی بو باشد و رنگ خاصی نداشته باشد . همچنین مواد سمی داخل آن نباشد . آب سالم باید ظاهرش زلال باشد و مواد معدنی به میزان مجاز در آن باشد . تامین آب سالم از ابتدایی ترین و در عین حال اساسی ترین گام هایی است که به طور کلی برای تامین حداقل بهداشت باید برداشته شود .آب از جمله با ارزش ترين عوامل زيست محيطي است كه سهم بسزايي درحيات و سلامت انسان دارد. بنابراین با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد. باید در خصوص تامین آب سالم اقدامات مهمی صورت پذیرد. یکی از این اقدامات تهیه یک مخزن آب آنتی باکتریال ( منبع آب آنتی باکتریال ) می باشد . این مخزن آنتی باکتریال ( تانکر آنتی باکتریال ) همانطور که در بالا نیز اشاره شد. توسط تعداد کمی از تولید کنندگان مخازن قادر به تولید می باشد . حتی از نظر کیفیت نیز با یکدیگر متفاوت می باشند . گروه کارخانجات تهران پلیمر یارا بر خلاف سایر کارخانجات تولید کننده مخازن ، خود در تولید مواد آنتی باکتریال مورد نیاز خود فعال می باشد . و کاملا از از نظر کیفیت مواد ، سطح بسیار بالای داشته . و دارای انواع مجوزات استاندارد ملی و بهداشتی می باشد.  این مخازن آنتی باکتریال ( منبع آنتی باکتریال ) معمولا به صورت چند لایه تولید می شوند ( سه لایه و چهار لایه ) که درونی ترین لایه این مخازن ، مربوط به مواد آنتی باکتریال بوده و  آبی رنگ  می باشد. ولی باید این را در نظر داشته باشید که هر مخزنی که لایه داخلی آن آبی باشد آنتی باکتریال نیست . جهت تشخیص مخازن آنتی باکتریال ( تانکر آنتی باکتریال ) از مخازن معمولی ویا تقلبی به تصویر زیر  مراجعه فرمائید .


مواد آنتی باکتریال مخزن آب | مواد ضد باکتری تانکر آب : :
نانو مواد آنتی باکتریال موادی در مقیاس نانو هستند که خاصیت ضد باکتریایی دارند و می توانند از رشد و نمو باکتری ها، میکروب ها، قارچ ها، کپک ها و دیگر عوامل بیماری زا جلوگیری کنند. این دسته از مواد حاوی نانو ذرات بایوسید (کشنده میکروارگانیسمها) با یک ترکیب شیمیایی کاملاً جدید می باشند که با استفاده از یک تکنیک اختصاصی چهارمرحله ای ، امکان دیسپرشن کامل و عدم تغییر مطلق در اندازه ذره را در فرایند تولید مستربچ فراهم می کند. به همین دلیل محتوی مواد ضد میکروب این آمیزه با اکثر مواد تا حد عالی ممزوج شده و خاصیت ضد میکروب، باکتری، قارچ و کپک و...را به صورت کامل به آنها می بخشد.


کاربرد مواد آنتی باکتریال : :
اين مواد بصورت گرانول یا پودر با پايه‌هاي مختلف پلاستيکي شامل PP, HDPE, LDPE, PVC, PS, PC, PET, ABS, براساس نياز و محدوديتهاي صنايع مرتبط و مصرف کننده، طراحی، توليد و عرضه مي‌شوند. استفاده از درصدهای بسیار کم این گرانولها (بین 1-2% وزنی) در فرایند اختلاط و شکل دهی مواد پلاستیکی منجر به ایجاد قطعات و سازه هایی با خاصیت آنتی باکتریال واقعی و کامل خواهد شد. خصوصا زمانی که قطعه پلیمری در شرایط گرما, رطوبت و غذا باشد. افزودن این مستربچ موجب کسب خاصیت آنتی میکروبیال عالی بدون تغییر رنگ و یا تضعیف خواص مکانیکی در محصول نهایی میشود. این مواد امکان پراکنش کامل و عدم تغییر مطلق در اندازه ذره را در فرایند تولید مستربچ فراهم می کند.
تولید انواع مخازن و وان های پلیمری یکی از صنایع پلاستیک است که مستربچ آنتی باکتریال در آن بسیار کارآمد و کاربردی می باشد. با توجه به درصد مصرف کم این مستربچ و تکنولوژی مصرف و ساخت طی فرآیند منجر گشته اختلاف قیمت ناچیزی نسبت به حالت مخزن معمولی ایجاد نماید در حالی که ارزش افزوده بالایی در محصولات ایجاد می نماید.

ویژگی های مستربچها (مواد) آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا : :
 •  مستربچهای آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا علی رغم داشتن کیفیت بالا دارای قیمت کمتری نسبت به انواع مشابه خارجی موجود در بازار میباشد.
 •  کاملاً شفاف بوده و هیچ رنگی به زمینه پلیمری نمیدهد، به طوریکه رنگ طبیعی محصول کاملاً حفظ میشود و به راحتی در پلاستیکهای شفاف در ضخامت های متنوع به کار برده میشوند.
 •  هیچ اثری بر روی خواص مکانیکی محصول نهایی نمیگذارد.
 •  در کلیه فرایندهای شکل دهی پلاستیکها اعم از تزریق، اکستروژن، قالبگیری بادی، قالبگیری دورانی، فیلم و الیاف به راحتی قابل استفاده بوده و در شرایط فرایند و تنظیمات عادی دستگاهها هیچ گونه تغییری به وجود نمیآورد.
 •  از مکانیزمهای مختلفی برای میکروب کشی به طور همزمان استفاده میکند به طوری که باعث میشود در همه شرایط محیطی مانند رطوبت زیاد، محیط های خشک، فضاهای تاریک و محیط های پرگرد و غبار قابل استفاده باشد.
 •  در مقابل انواع مختلف باکتریها مانند E.coli، S.aureus و قارچها مانند کپک نان و میوه عملکرد موثری را از خود نشان میدهد.
 •  از ماندگاری بسیار بالا در مواد و قطعات پلاستیک برخوردار است و طول عمر کاربردی محصول را افزایش می‌دهد.
 •  باکتری‌ها را تا 99/99% کاهش می‌دهد.
 •  سطح پاکیزگی محصول را بالا برده و استفاده از محصول نیز راحت‌تر و ایمن‌تر می‌گردد.
 • احتمال انتشار آلودگی به شدت کاهش می‌دهد.
 •  خطر ایجاد آلودگی و ایجاد بوی ناخوشایند را کاهش می‌دهد.


تصاویر میکروسکوپی بر روی جداره داخلی مخازن آنتی باکتریال شرکت تهران پلیمر یارا: :تشریح تست آنتی باکتریال مخازن تهران پلیمر یارا توسط انیستو پاستور ایران : :
بیش از 600 نوع باکتری در دنیا شناخته شده است که این باکتری ها به دو دسته کلی گرم مثبت و گرم منفی تقسیم می شوند. تست آنتی باکتریال انجام گرفته در انستیتوپاستور ایران از این دو دسته کلی یک باکتری انتخاب کرده است و تست آنتی باکتریال را روی آن انجام داده است. باکتریهای موجود در هر دسته دارای خصوصیات یکسان از لحاظ زیستی می باشند. این بدان معنی است که عواملی که باعث رشد یا مرگ آنها می شوند یکسان هستند و بنابراین اگر عوامل آنتی باکتریالی بتوانند باعث نابودی یک عضو از این دو دسته کلی شوند، تمامی اعضا سرنوشت یکسان در مواجهه با آن عوامل پیدا خواهند کرد.
در تست آنتی باکتریال انجام گرفته در انستیتو پاستور ایران از باکتری E.coli (اشریشیا کلی) به عنوان نماینده باکتری های گرم منفی و باکتری S.aureus (استافیلوکوکوس اورئوس) به عنوان نماینده باکتری های گرم مثبت استفاده شده است.
در تست آنتی باکتریال انجام گرفته در انستیتو پاستور ایران از باکتری E.coli (اشریشیا کلی) به عنوان نماینده باکتری های گرم منفی و باکتری S.aureus (استافیلوکوکوس اورئوس) به عنوان نماینده باکتری های گرم مثبت استفاده شده است. غلظت 1.5*106 CFU/ml از این باکتری ها روی نمونه مخزن آنتی باکتریال کشت داده شده و بعد از 24 ساعت تماس با نمونه مخزن آنتی باکتریال از روی نمونه برداشته شده و در انکوباسیون به مدت 72 ساعت نگه داشته شده است. پس از این مدت غلظت باکتری ها مجدداً اندازه گیری شده که نتایج آن به صورت زیر است:


تست آنتی باکتریال مخازن تهران پلیمر یارا توسط جهاد دانشگاهی تربیت مدرس : :سوالات : :
برای اولین بار کدام شرکت اقدام به تولید مخازن آنتی باکتریال نمود در کشور ؟
شرکت تهران پلیمر یارا اولین شرکت تولید کننده مخازن آنتی باکتریال در کشور می باشد . و مواد آنتی باکتریال نیز به صورت خودکفا در شرکت تولید می شود.

از چه طریق می توان مخزن آنتی باکتریال را از مخزن تقلبی تشخیص داد؟
از طریق استعلام شماره ثبت اختراع 102519 در سامانه ثبت اسناد قوه قضائیهhttps://ssaa.ir

آیا برای ذخیره سازی سوخت نیاز به تهیه یک مخزن آنتی باکتریال می باشد ؟
خیر . جهت ذخیره سازی مواد شیمیایی و سوختی نیازی به تهیه مخازن آنتی باکتریال نمی باشد و مخزن تک لایه گزینه بهتری می باشد.
زیرا هزینه کمتری دارد . همینطور نیاز به ازبین بردن باکتری در مواد سوختی و شیمیایی نیز وجود ندارد.

بهترین مخزن آنتی باکتریال کدام است ؟
مخازن آنتی باکتریال شرکت تهران پلیمر یارا از بهترین مخازن تولیدی  در کشور می باشد . که از مواد با کیفیت آنتی باکتریال جهت تولید آن استفاده شده است.

چطوری بهترین مخزن آنتی باکتریال تهیه کنیم ؟
می تواند جهت تهیه بهتر مخزن آنتی باکتریال با شماره تماس 35700-026 تماس حاصل فرمائید. و یا با مراجعه به لینک نمایندگان تهران پلیمر یارا از نزدیک ترین نمایندگی به شما آگاه شوید :
🧷لینک نمایندگان تهران پلیمر یارا


0
برچسب ها

مخازن آب

منبع آب

تانکر آب

مخزن پلی اتیلن

مخزن پلاستیکی

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید

[کل : 0 , کیانگین : 0]

هم اکنون خرید کنید


در مورد این مقاله نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخشهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند .


با خانواده تهران پلیمر یارا همراه باشید