تفاوت مخزن افقی با عمودی پلی اتیلن | تفاوت تانکر افقی با عمودی پلاستیکی

آخرین بروز رسانی : 1401/7/6

0

تفاوت مخزن افقی با عمودی پلی اتیلن_تفاوت تانکر افقی با عمودی پلی اتیلن_تفاوت منبع افقی با عمودی پلی اتیلن_فرق مخزن افقی با عمودی_تهران پلیمر یارا

تفاوت استفاده از مخازن پلی اتیلن افقی با عمودی در محدودیت های جانمایی می باشند.زیرا این مخازن با توجه به اینکه از مواد اولیه پلی اتیلن تولید می شوند امکان تولید با شکل های هندسی متفاوتی را دارند. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص تفاوت مخزن افقی با عمودی (تفاوت تانکر عمودی با افقی) مطالبی را ارائه نمائیم.

سر فصل این مطالب :

مخزن پلی اتیلن عمودی
مخزن پلی اتیلن افقی
کاربردها و تفاوت های مخازن عمودی و افقی
منبع آب فلزی بهتر است یا پلاستیکی
سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد
مخزن پلی اتیلن عمودی

منظور از محدودیت های جانمایی، محدودیت هایی است که ارتفاع و طول و عرض مکان نگهداری مخزن ایجاد می کند. برای انتخاب درست مخزن باید به محدودیت های مسیر انتقال نیز دقت شود. برای مثال اگر در محیط محدودیت ارتفاع وجود داشته باشد، باید از مخزن افقی یا مخزن عمودی کوتاه تر استفاده نمود. مخازن عمودی در دو نوع کوتاه و بلند به صورت استوانه ای قائم و ایستاده بر روی قاعده ساخته می شوند. مخازن کتابی در راستای محدودیت ها جانمایی به صورت مخازنی که عرض آنها برای عبور از درهای باریک و کم عرض مناسب باشد، طراحی و تولید شده است. مخازن آسان رو، مخازن زیرپله و مخازن مکعبی نیز به همین منظور و برای استفاده در فضاهای خاص طراحی شده است.مخزن پلی اتیلن افقی

مخازن پلی اتیلن افقی بر روی پایه هایی از جنس خود مخزن به صورت استوانه ای افقی قرار دارند. این پایه ها باعث قرار گیری مخزن در جای خود به صورت ثابت خواهد شد. این پایه ها باعث افزایش وزن مخازن افقی می شوند. به همین دلیل است که مخازن عمودی و افقی هم حجم تفاوت قیمت دارند. باید دقت شود که این تفاوت قیمت تنها ناشی از همین مساله بوده و به کیفیت مربوط نخواهد شد. طول عمر مخازن عمودی و افقی در شرایط استاندارد برابر بوده و مانند تمام مخازن آب پلی اتیلن تا ده ها سال کاربرد دارند.کاربردها و تفاوت های مخازن عمودی و افقی

علاوه بر شکل ظاهری و تفاوت قیمتی که ناشی از وزن بیشتر مخازن افقی است، پارامتر استحکام، تفاوت دیگر این دو مخزن است. وقتی هدف از تهیه مخزن، نگهداری مایعات با چگالی بالا باشد، استفاده از مخازن عمودی پیشنهاد می شود. این امر به دلیل استحکام بیشتر مخازن عمودی است.مخزن باید بصورت دوره ای سرویس و تمیزکاری شود. ارتفاع بلند مخازن عمودی در حجم های بالا این امر را مشکل می نماید. هرچند مخازن حجیم استوانه ای نیز برای بازدید نیاز به چهارپایه و نردبان دارند اما بازرسی آن به سختی مخازن عمودی نخواهند بود.مخزن آب عمودی تفاوت چندانی با مخزن آب افقی ندارد. اما اگر قرار است، مخزن در پشت بام خانه نصب شود، بهتر است از مخزن افقی استفاده شود. این امر به رابطه معکوس فشار و سطح مقطع باز می گردد. مخازن افقی سطح مقطع بیشتری داشته در نتیجه فشار کمتری در توزیع وزن به سطح وارد می کنند. از طرفی این مخازن در مقابل باد و طوفان مقاومت بیشتری خواهند داشت. اگر مخزن مورد نظر در اتاق تاسیسات، زیرزمین یا پارکینگ نصب خواهد شد، بهتر است از مخازن عمودی استفاده شود. مخازن عمودی فضای کمتری اشغال می کنند. البته باید محدودیت ارتفاع را نیز در نظر گرفت.
لیست قیمت تعدادی از مخازن پر فروش افقی و عمودی تهران پلیمر یارا

جهت دریافت ابعاد برروی محصولات زیر کلیک نمائید:رديف

نام محصول
قیمت
   (IRR)   
خرید
1

مخزن افقی 1000 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
 تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
 کنید
2

مخزن افقی 500 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
کنید

3

مخزن افقی 2000 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
کنید
4

مخزن عمودی کوتاه 500 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
کنید
5

مخزن عمودی بلند 500 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
کنید
6

مخزن افقی 1500 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
کنید
7

مخزن عمودی کوتاه 1000 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
کنید
8

مخزن عمودی بلند 1000 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
کنید
9

مخزن عمودی بلند 300 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
کنید
10

مخزن افقی 800 لیتری سه لایه آنتی باکتریال
تهران پلیمر یارا

...

جهت خرید کلیک
کنید


منبع آب فلزی بهتر است یا پلاستیکی

حال که با کاربرد و تفاوت مخازن عمودی و افقی ( تفاوت تانکر عمودی با افقی ) آشنا شده ایم، نوبت به بررسی تفاوت های مخازن فلزی و پلاستیکی می رسد. منبع ذخیره آب به دو صورت مخازن فلزی (گالوانیزه) و مخازن پلاستیکی ساخته می شود. منظور از مخزن آب پلاستیکی، مخازن ساخته شده از پلی اتیلن است که کاملا بدون درز و یکپارچه و به روش قالب گیری ساخته می شود. مخزن آب پلی اتیلن به عنوان جایگزین مخازن فلزی و ظروف ضد زنگ استفاده شده که از نه تنها از لحاظ قیمت بلکه از لحاظ کیفیت نیز مناسب تر است. این قالب ها با انواع تست های مکانیکی، ضربه و تنش آزمایش شده و سپس در اختیار مصرف کننده قرار می گیرند. بنابراین از لحاظ استحکام نیز مطابق استاندارد است. با توجه به اینکه مخازن آب پلاستیکی وزن کمتری نسبت به مخازن فلزی دارند، بنابراین حمل، نصب و جابه جایی آنها بسیار آسان تر از مخازن فلزی است. حتی اگر حجم زیادی مد نظر باشد می توان از مخازن آب پلی اتیلن که با یکدیگر مرتبط هستند، استفاده نمود. نصب اتصالات بر روی مخازن آب پلاستیکی دردسر کمتری خواهد داشت. به کمک گردبر قطر دلخواه فیتینگ ها بر بدنه مخزن پلاستیکی سوراخ شده و به راحتی نصب می شود. مخازن فلزی محدودیت شکل داشته و فقط به صورت افقی یا استوانه خوابیده در بازار وجود دارد. در مخازن ساخته شده از ورقه های گالوانیزه در محل های جوش امکان زنگ زدگی وجود دارد. این امر نه تنها آب درون مخزن را طعم دار می کند بلکه به مرور زمان منجر به سوراخ شدن مخزن نیز می شود. برای جلوگیری از این امر، مخزن باید به صورت دوره ای تخلیه و پوشش داخلی با محلول ضد زنگ پوشیده شود. این کار باعث پرداخت هزینه خواهد شد در حالی که خوردگی جز جدا نشدنی این مخازن باقی می ماند. از طرفی مخازن فلزی مطابق استاندار سازمان غذا و دارو برای نگهداری آب و مایعات با ارزش خوراکی مناسب نیستند. مخازن پلی اتیلن با دارا بودن پوشش داخلی با کیفیت و عدم عبور نور از خود برای نگهدار آب بسیار مناسب است. از طرفی مانند مخازن فلزی که رسانا بوده، دمای آب را نیز تحت تاثیر قرار نمی دهند.جهت دریافت مشاوره های تخصصی به صورت کاملا رایگان می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:
026-35700
سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد

1- مخزن افقی بگیریم یا عمودی ؟
انتخاب مخازن از نظر شکل هندسی اغلب به خاطر محدودیت در فضای نصب می باشد. گاهی اوقات در مکانی ارتفاع کوتاه می باشد و بهتر است از مخزن افقی استفاده شود و چنانچه محدودیتی وجود ندارد بهتر است از مخزن عمودی استفاده شود زیرا فضای کمتری را اشغال می کند به خاطر عرض کم.


2- چرا قیمت مخازن عمودی و افقی متفاوت می باشد ؟
مخازن افقی به علت وزن بیشتر نسبت به مخازن عمودی گران تر می باشد . یعنی از مواد اولیه بیشتری در فرآیند تولید آن استفاده می شود. ولی باید این را در نظر داشته باشد . همیشه افزایش وزن دلیل بر افزایش مقاومت نمی باشد . زیرا با توجه به اینکه مخازن عمودی وزن کمتری نسبت به مخازن افقی دارند. ولی دوام و مقاومت بیشتری نسبت به نمونه افقی را دارند. در عین حال هر دو محصول دارای 10 سال گارانتی می باشد.


3- در پشت بام ساختمان مخزن افقی بهتر است نصب شود یا عمودی ؟
نصب مخزن افقی در پشت بام ساختمان بهتر است زیرا با توجه به اینکه سطح مقطع مخازن افقی بیشتر از مخازن عمودی می باشد از این رو وزن کمتری به پشت بام وارد کرده و خطر واژگونی ناشی از وزش باد در نمونه عمودی را نیز ندارد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فروشگاه اینترنتی تهران پلیمر یارا

tpy.ir فروشگاه اینترنتی شرکت تهران پلیمر یارا می باشد. این فروشگاه به عنوان یکی از جامع ترین پلتفرم های فروش مخزن و وان پلی اتیلن کشور در اختیار شما عزیزان می باشد تا به سادگی و با اعتماد کامل تجربه خرید خوب و مطمئنی را داشته باشید. تمامی محصولات ضمن داشتن بالاترین استانداردهای ملی و تاییدیه های بهداشتی و غذایی (به صورت ثبت شده و قابل استعلام) از 10 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش واقعی در سراسر کشور برخوردار است.

بیشتر

کلیه حقوق این سایت متعلق به
شرکت تهران پلیمر یارا (فروشگاه اینترنتی مخازن و وان پلی اتیلن) میباشد