1400/12/2
نحوه تولید مخازن آنتی باکتریال با تکنولوژی نانو

سر فصل این مطالب :

چکیده :
نحوه تولید مخزن آنتی باکتریال نانو | تانکر آب آنتی باکتریال نانو :
نتایج بدست آمده درخصوص آنتی باکتریال مخزن پلی اتیلن :
نتیجه گیری :
سوالات :
چکیده : :
امروزه مخزن آب پلی اتیلن را از مواد آنتی باکتریال وبا تکنولوژی نانو تولید می کنند . گروه کارخانجات تهران پلیمر یارا تنها تولید کننده مخازن آنتی باکتریال( تانکر آنتی باکتریال ) می باشد که از فناوری نانو جهت تولید این مخازن استفاده می کند . از این رو مخزن پلی اتیلن آنتی باکتریال ( تانکر آنتی باکتریال ) تولیدی شرکت تهران پلیمر یارا دارای مقاومت بالایی بوده و از نظر کیفیت مواد اولیه و فرآیند تولید از برترین شرکت ها در تولید انواع محصولات پلی اتیلن می باشد. کلیه محصولات پلی اتیلن شرکت تهران پلیمر یارا به روش روتیشنال تولید و عرضه می شود. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص نحوه تولید مخازن پلی اتیلن آنتی باکتریال با تکنولوژی نانو مطالبی را ارائه دهیم.

جهت دریافت مشاوره های تخصصی به صورت کاملا رایگان می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:
026-35700نحوه تولید مخزن آنتی باکتریال نانو | تانکر آب آنتی باکتریال نانو : :
در سالهای اخیر شاهد افزایش مقاومت باکتریهای بیماری زا در برابر مواد مواد آنتی بیوتیک بوده ایم و این امر به یکی از مشکلات سلامتی جوامع تبدیل شده است. همچنین به علت سمیت و ایجاد حساسیت عوامل آنتی باکتریالی، تقاضا برای ایجاد موادی قابل اعتماد و مقرون به صرفه افزایش یافته است. آلومینیوم دی اکسید (Al2O3)، سیلیکون دی اکسید (SiO2)، تیتانیوم دی اکسید (TiO2)، زینک اکسید (ZnO) و نقره (Ag) از جمله افزودنی های آنتی میکروبیال پر کاربرد به شمار می آیند. نانواکسیدهای فلزی دارای مساحت سطح زیاد نسبت به حجمشان هستند. Muflikhun و همکارانش خواص آنتی باکتریال نانو Ag/TiO2 سنتز شده به روش Horizontal Vapor Phase Growth (HVPG) بررسی کردند و مشخص شد این ترکیب نانو با هندسه Sharp-end nanorod دارای اثر کارامدتری در از بین بردن و ریشه کن کردن باکتری دارد که می¬تواند به طور طبیعی غشای سلولی باکتری را بشکند و سبب شود که سلول باکتری خشک شود و بمیرد. Bin Cui و همکارانش نانوذرات γ-Fe2O3@SiO2@TiO2-Ag را با استفاده از ترکیب دو روش Hydrothermal method و sol-gel method سنتز کردند و نشان دادند که نانوذرات γ-Fe2O3@SiO2@TiO2-Ag فعالیت آنتی باکتریالی به مراتب بالاتری نسبت به نانوذرات TiO2 هم تحت شرایط تابش نور مرئی و هم تحت شرایط تاریکی دارند.
در این مطالعه اثر آنتی باکتریالی نانو مواد اکسیدی و فلزی شامل نقره، روی، تیتانیوم و آلومینیوم در مخزن پلی اتیلنی ساخته شده به روش قالبگیری دورانی مورد بررسی قرار گرفت. قالبگیری دورانی (Rotational Molding) یکی از فرایندهای شکل دهی در صنعت پلاستیک است که از جمله کاربردهای آن می توان به ساخت مخزن نگهداری آب اشاره کرد. آلودگی آب یک مشکل بزرگ جهانی است و از جمله آلاینده‌های خاصی که سبب آلودگی آب می‌شوند، می توان به طیف وسیعی از میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا اشاره کرد. در این مطالعه سعی شده است روشی کاربردی برای آنتی باکتریال نمودن مخازن نگهداری آب به دست آوریم.


پلی اتیلن مورد استفاده در تولید نمونه از طریق قالبگیری دورانی، پلی اتیلن با جرم مولکولی متوسط (MDPE) گرید HD 3840 UA ساخت پتروشیمی تبریز می باشد. چگالی این گرید از پلی اتیلن g/cm3 938/0 و نرخ جریان مذاب آن تحت دمای °C 190 و وزنه 16/2 کیلوگرم برابر g/10min 4 است. کمپلکسی از نانو مواد اکسیدی و فلزیشامل نقره، روی، تیتانیوم و آلومینیوم به مقدار ppm 30 و با ترکیب درصدی که در نمودار EDX مشخص است با پودر پلی اتیلن در توربومیکسر با سرعت چرخش rpm 1000 مخلوط شدند. دو نمونه دیگر یکی با استفاده از پودر پلی اتیلن و ppm30 نانو اکسید روی و دیگری با استفاده از پودر پلی اتیلن و ppm30 نانو TiO2 جهت انجام مقایسه ساخته شد. نمونه ها از طریق قالبگیری دورانی در کوره کاروسل (Carousel) با سرعت چرخش قالب 8 دور بر دقیقه و سرعت چرخش بازو 3 دور بر دقیقه با دمای °C 200 و در قالب فولادی مکعبی به ضلع 300 میلیمتر به مدت 20 دقیقه قالبگیری شد. مقدار 1.5 کیلوگرم از مخلوط پودر پلی اتیلن و کمپلکس نانو ذرات در نمونه اصلی و مقدار 1.5 کیلوگرم از مخلوط پودر پلی اتیلن و نانو اکسید روی و نانو TiO2 در دو نمونه شاهد، برای قالبگیری استفاده شد. از دستگاه Field Emission Scanning Electron Microscopy مدل MIRA3TESCAN-XMU جهت بررسی نحوه پخش و اندازه نانوذرات در ماتریس پلی اتیلن استفاده شد. فعالیت آنتی باکتریالی نمونه های تولید شده مطابق استاندارد iso22196:2011 اندازه گیری شد.


نتایج بدست آمده درخصوص آنتی باکتریال مخزن پلی اتیلن : :
شکل 1 تصاویر FE-SEM گرفته شده از سطح مقطع نمونه اصلی تولید شده را نشان می دهد. همانطور که از تصاویر مشخص است، کمپلکس نانو ذرات استفاده شده به طور یکنواخت و با ابعاد در حدود nm100 در همه جای نمونه پخش شده است که نشان می دهد اختلاط خشک نانو ذرات با پودر پلی اتیلن داخل توربو میکسر به خوبی انجام گرفته است. همچنین تصاویر نشان می دهد که نانوذرات به کار گرفته شده دارای هندسه های مختلف شامل nanoparticle، nanorode و هندسه core-shell می باشند. شکل 2 نمودار EDX برگرفته شده از FE-SEM را نشان می دهد که درصد هر یک از نانوذرات در کمپلکس استفاده شده مشخص است.


از دو باکتری E.coli و S.aureus برای انجام تست آنتی باکتریال مطابق استاندارد iso22196:2011 استفاده شد. نتایج این تست در جدول 1 آورده شده است. نتایج فعالیت آنتی باکتریالی 9/99 درصد را نشان می دهد. برای مقایسه عملکرد آنتی باکتریالی کمپلکس استفاده شده، فعالیت آنتی باکتریالی نانوذرات ZnO در ماتریس پلی اتیلن و نانو ذرات TiO2 در ماتریس پلی اتیلن هر کدام به تنهایی مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص گردید عملکرد آنتی باکتریالی آنها به ترتیب 68 و 52 درصد است.


نتیجه گیری : :
استفاده همزمان از 4 نانو اکسید فلزی شامل ZnO، TiO2، Al2O3 و سیلور، اثر آنتی باکتریالی بالایی را نتیجه می دهد به طوریکه اثر سینرژیک این نانوذرات کنار همدیگر عملکرد آنتی باکتریالی را در نانو ZnO از 68 درصد به 9/99 درصد و در نانو TiO2 از 52 درصد به 9/99 درصد افزایش می دهد.


جهت دریافت مشاوره های تخصصی به صورت کاملا رایگان می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:
026-35700

سوالات : :
آیا مواد آنتی باکتریال استفاده شده در مخازن تهران پلیمر یارا ساخت خود شرکت می باشد ؟
بله . شرکت تهران پلیمر یارا تولید کننده مواد آنتی باکتریال مناسب جهت تولید مخازن پلی اتیلن می باشد.

آیا مخازن آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا دارای مجوزات بهداشتی می باشد ؟
بله . دارای کلیه استاندارد های ملی و تائیدیه های بهداشتی  می باشد.

مخازن کدام شرکت از فناوری نانو تولید شده و آنتی باکتریال می باشد؟
مخازن آنتی باکتریال شرکت تهران پلیمر یارا ازطریق فناوری نانو تولید شده است .

از کجا می توانیم یک مخزن آنتی باکتریال نانو بخریم ؟
برای خرید یک مخزن آنتی باکتریال نانو کافیست با شماره زیر تماس حاصل فرمائید :
026-35700

و یا از طریق لینک زیر اطلاعات نزدیک ترین نمایندگی به محل زندگی خود بدست آورید :
🧷نمایندگان شرکت تهران پلیمر یارا

مخازن آنتی باکتریال نانو در چه لیتراژی و ابعادی تولید می شود ؟
 امکان تولید مخازن آنتی باکتریال نانو از 55 تا 20000 لیتر در ابعاد و شکل هندسی متفاوت وجود دارد.


0
برچسب ها

مخازن آب

منبع آب

تانکر آب

مخزن پلی اتیلن

مخزن پلاستیکی

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید

[کل : 0 , کیانگین : 0]

هم اکنون خرید کنید


در مورد این مقاله نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخشهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند .


با خانواده تهران پلیمر یارا همراه باشید