fa en ar

تلفن تماس: 35700-026

چکیده:


همانطور که می دانید کشور ما از کشور های گرم و خشک می باشد و برای تامین آب شرب با افت فشار آب و حتی کمبود آب روبرو هستیم .دراین صورت یکی از راه کار های مفید در جهت تامین آب تهیه یک مخزن ذخیره سازی خوب می باشد این مخازن آب را با نام های منبع آب و تانکر آب نیزمی شناسیم یکی از مخازن مناسب جهت ذخیره سازی آب مخزن بیضی شکل می باشد. که ما در این مقاله قصد داریم در خصوص معرفی این مخزن و بیان ویژگی های آن صحبت کنیم.مخزن پلی اتیلن بیضی شکل:


مخازن بیضی شکل ، که با نام مخازن خوابیده نیز شناخته می شود. همانطور که از نامش پیداست به شکل بیضی تولید می شود . این مخازن را که از مواد پلی اتیلن تولید می کنند از مخازن ارزان و باکیفیت می باشد که دارای دوام و طول عمر بیشتری نسبت به نمونه های فلزی می باشد. از این رو انتخاب این نوع مخازن جهت ذخیره سازی آب برای مکان هایی که شکل هندسی خاصی دارند بسیار مناسب می باشد . این مخازن را با ارتفاع کم و طول زیاد تولید می کنند که برای مکان هایی که محدودیت ارتفاع دارند بسیار مناسب می باشند.


ابعاد مخازن بیضی شکل:


نکته : ( عموما شرکت های تولید کننده مخزن های بیضی شکل ، ابعاد مشابه و استانداردی را در طراحی و تولید این نوع از مخازن در نظر می گیرند ، با این تفاسیر بهتر است با توجه محدودیت این فضا ، قبل از خرید ابعاد محل نصب مخزن بیضی شکل خود را اندازه گیری نمایید)


انواع مخازن بیضی شکل:


مخازن زیر بیضی شکل حجم های 500 لیتر ، 1000 لیتر ، 1500 لیتر ، 2000لیتر ، 3000 لیتر و 5000 لیتر ، به صورت تک لایه ، سه لایه و چهار لایه ضد جلبک و ضد باکتری تولید و در کلیه نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز شرکت تهران پلیمر یارا در سراسر کشور عرضه می شود.نوع مخزن (ظرفیت لیتراژ)                                            ارتفاع کل (H) عرض (w) طول بالا (L)

مخزن بیضی شکل500 لیتری تهران پلیمر یارا                            67            90           125

مخزن بیضی شکل 1000 لیتری تهران پلیمر یارا                         78           120          163

مخزن بیضی شکل 1500 لیتری تهران پلیمر یارا                         87           133          185

مخزن بیضی شکل 2000 لیتری مکعبی تهران پلیمر یارا               97           136          220

مخزن بیضی شکل 3000 لیتری تهران پلیمر یارا                        113          158          257

مخزن بیضی شکل 5000 لیتری تهران پلیمر یارا                        137         197           294


مخزن های بیضی شکل شرکت تهران پلیمر یارا از مواد اولیه درجه یک و دارای تاییدیه های بهداشتی و غذایی (Food Grade) از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران است.عموما مخزن های زیرپله برای نگهداری و ذخیره سازی آب شرب در ساختمان استفاده می شود ، با این وجود از این مخازن برای نگهداری انواع مایعات غذایی ، دارویی ، شیمیایی و حتی سوخت نیز استفاده می شود.

نکته : ( به دلیل جنس بدنه پلی اتیلنی مخازن و وان های شرکت تهران پلیمر یارا که با اسیدها و بازها پیوند شیمیایی ایجاد نمی کند در نتیجه بسیار مقاوم بوده و جایگزین ارزان قیمت تری برای مخازن استیل می باشد و از آن برای نگهداری طیف وسیعی از مواد شیمیایی میتوان استفاده کرد )

کلیه مخازن چند لایه از جمله مخازن بیضی شکل دارای یک لایه میانی مشکی رنگ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید است.البته شما می توانید در جاهایی که نور مستقیم خورشید وجود ندارد از مخازن تک لایه هم استفاده کنید منتهی با توجه به تفاوت قیمت ناچیز مخازن تک لایه و چند لایه ، پیشنهاد ما به شما استفاده از مخازن چند لایه آنتی باکتریال تهران پلیمر یارا است.


کاربرد مخازن بیضی شکل:


1. از این مخازن جهت ذخیره سازی آب شرب ساختمان

2. جهت ذخیره سازی آب ضروری آتش نشانی ساختمان

3. جهت ذخیره سازی مایعات صنعتی و شیمیاییمخزن بیضی شکل چند لیتری بخریم؟


براساس مقررات نظام مهندس ساختمان ( بند 16) ضروری است در ساختمان های مسکونی بیش از 3 طبقه یا بیش از 10 واحد آپارتمانی باید مخزن ذخیره آب با گنجایش دست کم 75 لیتر برای هر نفر پیش بینی شود.

لینک بند16 مقررات نظام مهندسی ساختمانبرخی از ویژگیهای مخازن بیضی شکل شرکت تهران پلیمر یارا:


✔️ از 500 لیتر تا 5000 لیتر ، در انواع تک لایه شفاف ، دولایه و سه لایه ضد جلبک ، سه لایه و چهار لایه آنتی باکتریال.

✔️ مناسبترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی ، شیمیایی ، دارویی ، سوخت ها ، اسیدها و ...

✔️ تنها مخازن تولید شده با تکنولوژی نانو ، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران.

✔️ بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید.

✔️ دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن .

✔️ قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین.

✔️ تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان.

✔️ سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد.

✔️ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید.


برای مشاهده جزئیات کامل ابعاد و مشخصات فنی مخزن ، منبع یا تانکر بیضی شکل به لینک زیر مراجعه نمایید:

راهنمای جامع خرید مخازن بیضی شکل + ابعاد


برای مطلع شدن از لیست قیمت و خرید مخزن بیضی شکل شرکت تهران پلیمر یارا از نزدیکترین نمایندگی فروش لطفا با شماره 35700 -026 تماس بگیرید.

اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

026-35700
مقالات مرتبط
راهنمای جامع مخازن افقی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
راهنمای جامع مخازن افقی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
تاریخ:1399/3/31

مشاهده بیشتر