fa en ar

تلفن تماس: 35700-026


مخزن عمودی می تواند نیاز شما به ذخیره موقت و طولانی مدت مایعات و مواد جامد را برآورده سازد. مخزن عمودی همچنین مقاوم در برابر آتش با سازه های دو جداره ساخته شوند. طیف گسترده ای از پوشش های بیرونی و رنگی سفارشی در دسترس است. لنت های داخلی متناسب با نیاز و سازگاری محصول خاص شما اختیاری است. مخازن عمودی با راندمان بالا طراحی و ساخته شده است تا در سایت هایی استفاده شود. هزینه های انرژی بالا است و روندها نشان می دهد که در طولانی مدت ادامه دارد. در صنعت معدن ذخیره سازی قیر نقش بسزایی در مصرف انرژی دارد اما به دلیل ماهیت ثانویه آن در کارکرد روزانه یک کارخانه پوشش ، ممکن است همیشه به آنچه مورد نظر است توجه نمی شود. بنابراین هنگام خرید مخزن عمودی جدید راندمان حرارتی باید مورد توجه و در فرآیند تصمیم گیری رعایت شود.

تانکر پلاستیکی عمودی با بهره وری بالا با کیفیت بالا می تواند موجب صرفه جویی در انرژی قابل توجهی شود و ردپای کربن یک عملیات را کاهش دهد. توجه فزاینده ای روی مسائل زیست محیطی و ایمنی پیرامون وجود دارد. مخازن پلاستیکی و پلی اتیلن حاصل می کند که خود مطابق با بهترین دستورالعمل های مربوط خطرات را کاهش می دهد.


کاربرد مخزن عمودی :

مخازن عمودی پلی اتیلن در درجه اول برای ذخیره انبوه استفاده می شود. از آنجا که آنها از خواص مکانیکی برتر ، سفتی زیاد ، مقاومت عالی در برابر دمای کم و مقاومت در برابر ترکش فوق العاده محیطی برخوردار هستند ، در این محیط های سخت به خوبی ایستاده اند.مخازن عمودی مقاومت بالایی در برابر حمله فیزیکی و شیمیایی دارند. این امر باعث می شود آنها ظروف مهار بسیار خوبی برای طیف گسترده ای از مطالب متنوع ، از مواد شیمیایی فاسد خورنده گرفته تا محصولات غذایی فراهم شود. مطالب معمول شامل طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی ، کودهای مایع ، آب آشامیدنی و محصولات غذایی مایع است.مخزن عمودی می تواند برای برنامه های بیشماری از قبیل:

تصفیه و ذخیره مایعات مورد استفاده در حفاری و تکمیل چاه های نفت و گاز ، ذخیره مایعات / مواد برای پایه حفاری ، ذخیره آب رواناب طوفان و پاکسازی محیط زیست. مخازن عمودی ما را برای کار بعدی خود امتحان کنید و بگذارید مخازن ما برای خودشان صحبت کنند. ما همچنین می توانیم مخازن فولادی افقی و مخازن مختلفی را ارائه دهیم. برای اطلاعات بیشتر کافی است به بخش مخازن مختلف ما مراجعه کنید.مخزن عمودی ما برای ذخیره کالاهای فله خشک مانند ماسه ، آهک پلت و سایر مواد استفاده می شود. مخازن عمودی از جنس کربن یا استنلس استیل ساخته شده است و می تواند تک جداره ، دو جداره (پایین و پوسته) یا پایین باشد. مخزن عمودی برای ذخیره طیف وسیعی از محصولات از جمله مواد شیمیایی ، الکل ، اتانول ، بیودیزل ، فرآورده های نفتی فله ، آب (هم قابل شرب و هم غیر قابل آشامیدنی) ، کودهای مایع ، یخچال ، رنگ و روکش ، جوهر و بسیاری از آنها استفاده می شود.

مخازن عمودی برای فرآورده های نفتی ، مایعات شیمیایی ، مواد غذایی و دیگر محیط های خورنده استفاده می شوند. آنها یکی از عناصر اساسی زنجیره فناوری بسیاری از صنایع هستند: پتروشیمی ، غذا ، گاز ، آهن و فولاد و غیره. مخزن عمودی بیشترین کاربرد را در صنایع پتروشیمی دارد ، بخشی از مزارع ، پایانه های بارگیری نفت خام ، تولید و تصفیه روغن شرکت ها.


مزایای مخازن عمودی :

هرچه مخزن ذخیره سازی مورد نیاز شما بزرگتر باشد احتمال استفاده از مخزن عمودی بیشتر خواهد بود. مخازن عمودی مزایای زیادی دارند ، از طراحی گرفته تا هزینه تولید و فراتر از آن. مخازن افقی نیز جایگاه خود را دارند اما کاربردهای مختلفی دارند. مخازن افقی به طور کلی هزینه ها و مواد بیشتری را در مقایسه با همتای های ذخیره سازی عمودی خود دارند. لیست زیر برخی از مزایای مخازن عمودی را بیان می کند :


1. توزیع یکنواخت:

طراحی مخزن عمودی حتی به دلیل از بین بردن نقاط استرس موجود در مخازن افقی و مربع ، توزیع فشار را نیز فراهم می کند. این توزیع فشار مقاومت بیشتری نسبت به مخزن افقی ایجاد می کند و به توانایی آن در نگهداری مقدار زیادی از محصول کمک می کند که باعث توزیع یکنواخت می شود.


2. ثبات :

یکی از جنبه های اصلی طراحی مخزن عمودی امکان قرار دادن پایه سیلندر به طور مستقیم بر روی یک سطح صاف و مسطح است. این امر توزیع بسیار بهتری نسبت به مخزن افقی فراهم می کند ، که به انواع خاصی از پشتیبانی در پایین نیاز دارد و احتمال شکست را افزایش می دهد. این ثبات یک مزیت عالی برای مخزن عمودی است ، به خصوص برای مایعات می باشد.


3. پس انداز هزینه برای مصالح و ساخت و ساز :

هرچه قطر مخزن از جنس استنلس استیل بیشتر باشد ، دیواره های آن ضخیم تر است تا در برابر فشار مقاومت کند. این واقعیت که مخزن عمودی عموماً از نظر ارتفاع بیشتر از قطر هستند ، نیاز به ضخامت دیواره های مخزن دارد. مواد کمتری برای طراحی و تولید مخزن از جنس استنلس استیل لازم است به این معنی است که ساخت آن هزینه کمتری دارد. فقط صفحه پایین باید ضخیم تر از دیواره های استوانه ای باشد (این به دلیل بار هیدرواستاتیک است). یک مخزن افقی به ضخامت همه جانبه برابر با صفحه پایه احتیاج دارد.


4- افزایش راندمان:

یکی دیگر از مزیت های مربوط به طراحی کارآمد مخزن عمودی ، ارتفاع مخزن عمودی است که دارای انرژی بالقوه بیشتری است که از طریق استفاده از گرانش به کاهش هزینه پمپاژ کمک می کند. به عبارت دیگر ، این سر از هیدرواستاتیک بیشتری نسبت به مخزن افقی تولید می کند.


5- کاهش در ردپای:

فضایی که توسط مخزن عمودی استفاده می شود ، ردپای بسیار کمتری را ایجاد می کند و فضای کاری شما را برای تجهیزات بیشتر باز می کند. اگر انبار یا منطقه تولید شما بتواند از مخازن ذخیره سازی عمودی پشتیبانی کند ، باعث می شود فضای شما در تنظیم تجهیزات بیشتر و به حداکثر رساندن فضای شما صرفه جویی شود.

به طور کلی ، استفاده از مخزن عمودی از نظر طراحی ، راندمان هزینه ، ردپای ، استحکام ، کارایی و راندمان بار هیدرواستاتیک مزیت دارد. این مخازن ذخیره سازی از جنس استنلس استیل پاسخگوی نیاز متخصصان با طراحی و مزایای هزینه ای می باشد که بیش از انتظارات است.


نحوه تصمیم گیری بین مخزن عمودی و افقی:

هنگام خرید مخزن پلاستیکی جدید، یک نکته مهم این است که آیا باید از مخزن عمودی یا افقی استفاده کنید. در حالی که عملکرد و ویژگی های هر دو گزینه یکسان است ، اما فاکتورهای مختلفی باید تصمیم خرید شما را مشخص کنند. در زیر مزایای مختلف ، تفاوت ها و ملاحظات مورد نیاز برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه برای خرید مخزن پلاستیکی بیان شده است.


تفاوت تانکر پلاستیکی عمودی و افقی:

تمایز قابل توجه بین مخزن عمودی و افقی مربوط به جایگذاری است. یک مخزن به صورت افقی به فضای داخلی مانند اتاق مخزن نیاز دارد ، در حالی که تانکر پلاستیکی عمودی را می توان در فضای باز قرار داد.

مخازن عمودی یا افقی برای عملکرد شما بهترین هستند ، حفظ فرآیند خنک کننده مطلوب برای اطمینان از ذخیره ماده با کیفیت بسیار مهم است. به همین منظور ، تمام محصولات تهران پلیمر یارا از نظر کیفیت ، قابلیت اطمینان و عملکردمطمعن طراحی شده اند.

تانکر پلاستیکی عمودی یک جایگزین صرفه جویی در فضا برای مخازن معمولی است و یک گزینه با کارآیی بالاتر برای ترکیبات پلیمری و مایعات امولسیون شده را فراهم می کند.


مزیت مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی:

پلی اتیلن یک ترموپلاستیک با کیفیت بالا است که مقاومت فوق العاده ای در برابر حمله فیزیکی و شیمیایی دارد. مقاومت کلی و مقاومت شیمیایی عالی در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی و خشک و مرطوب و مواد غذایی ، پلی اتیلن را برای مخازن و ظروف ذخیره سازی مناسب می کند.

پلی اتیلن شفاف است و رنگ طبیعی آن از کمی سفید تا زرد کرمی بسته به ضخامت دیواره و نوع آن متغیر است. پلی اتیلن با چگالی کم ، متوسط و زیاد در دسترس است. آنها دارای خواص مکانیکی برتر ، سختی بالا ، مقاومت در برابر ضربه در دمای پایین بسیار عالی و مقاومت در برابر ترک خوردگی در برابر فشار محیطی عالی هستند. پلی اتیلن مورد استفاده در مخازن عمودی تهران پلیمر یارا مطابق با مشخصات مندرج در مقررات وزارت بهداشت است و بنابراین می تواند به عنوان یک ماده مورد استفاده در تماس با غذا استفاده شود.


معرفی انواع مخازن عمودی :

مخازن عمودی برای فرآورده های نفتی ، مایعات شیمیایی ، مواد غذایی و دیگر ذخیره سازی محیط های خورنده و غیر مزاحم استفاده می شود. آنها عنصر اساسی زنجیره فن آوری در بسیاری از صنایع هستند: پتروشیمی ، مواد غذایی ، گاز ، آهن و فولاد و غیره. آنها بیشتر در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند. مخازن استوانه ای عمودی جهت تولید فرآورده های نفتی به کار می روند. مخازن عمودی (VST) مخازن استوانه ای عمودی با ارتفاع و قطر مختلف برای ذخیره مایعات تا 100000 m3 هستند.
بسته به شرایط و ظرفیت ، کلاس های زیر وجود دارد:

کلاس 1 - مخازن بسیار خطرناک بیش از 10،000 متر مکعب ، مخازن بیش از 5000 متر مکعب ، که در داخل شهر یا در کنار رودخانه واقع شده اند.

کلاس 2 - مخازن با خطر بالاتر 5000-10000 m3

کلاس 3 - مخازن خطرناک تا 5000 متر مکعب

برای رعایت اقدامات آتش سوزی و ایمنی محیط زیست ، مخازن باید از سقف یا پنتون استفاده کنند تا از تبخیر فرآورده های نفتی قابل اشتعال و بر این اساس ورود مواد مضر به محیط جلوگیری شود.


با توجه به طراحی و شرایط عملیاتی ، موارد زیر وجود دارد:

مخازن با یک سقف ثابت ، تحت فشار بیش از حد 0.002 MPa و خلاء 0.001 MPa

مخازن با سقف ثابت ، با فشار مثبت 0.069 MPa کار می کنند

مخازن با سقف پنتون یا شناور ، بدون فشار یا خلاء کار می کنند

کارخانه مخزن ساراتوف مخازن استوانه ای عمودی برای ذخیره سازی فرآورده های نفتی با حجمی حداکثر 100000 متر مکعب با یک سقف پنتون ، شناور یا ثابت تولید می کند.


ویژگی های مخازن عمودی :

مطابق با بهترین عملکرد RBA در رابطه با ایمنی

ظرفیت ها از 30،000 - 200،000 لیتر

نشانگر دقیق سطح مداوم

عایق ریز با ضخامت 300 میلی متر

نظارت بر نشانه دما

زنگ نهایی سطح بالا و مستقل

کارکرد آسان و حداقل نیاز به نگهداری کمتری

برچسب UL 142

اقتصادی، ارزان تر از مخازن افقی

طراحی صرفه جویی در فضا

پایین مخزن دو جداره موجود است


نحوه ساخت مخزن عمودی :

مخازن عمودی با پلی اتیلن تثبیت شده با اشعه ماوراء بنفش سازگار با FDA ساخته شده است. با توجه به مقررات و استانداردها برای ذخیره آب آشامیدنی مخزن های عمودی ساخته می شود. مخازن عمودی را می توان در داخل یا خارج از منزل استفاده کرد. از آنجا که رزین مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است ، در شرایط سخت هوای خارج از منزل یا در معرض طولانی مدت قرار گرفتن در معرض چراغهای فلورسنت ، تجزیه نخواهد شد. از آنجا که مخازن عمودی دارای ضخامت دیواره مخزن سازگار هستند و در اتصالات و گوشه های دیواری قوی تر هستند. هر مخزن عمودی مجهز به میلگرد است که در بالای مخزن نصب شده است. مخازن عمودی با رتبه های وظیفه Water ، 1.2 SPG ، 1.5 SPG و 1.9 SPG در دسترس هستند. در حالی که رنگ استاندارد طبیعی سفید است ، مخازن را می توان با رنگ سبز ، خاکستری ، مشکی ، آبی یا انتخاب رنگ دلخواه خود سفارش داد. مخازن عمودی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر شرایط سخت ، 24/7 مورد نیاز برای استفاده خواستار امروز ، مقاومت می کنند.


کاربردهای تانکر پلاستیکی:

تانکر پلاستیکی برای دستیابی به مقادیر عمده آب و مواد شیمیایی طراحی شده اند. آنها همچنین به عنوان تانکر پلاستیکی ، مخازن ذخیره سازی صنعتی ، مخازن ذخیره سازی شیمیایی و مخازن ذخیره سازی پلی انبوه شناخته می شوند. تانکر پلاستیکی به شدت در صنایع صنعتی ، کشاورزی ، تجاری ، فاضلاب و صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. تانکر پلاستیکی چرخشی بدون درز هستند ، که محصولی بادوام و مقاوم در برابر سوراخ و ضربه ایجاد می کنند. تانکر پلاستیکی با توجه به سازگاری شیمیایی به طور طبیعی در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم هستند. تانکر پلاستیکی نسبت به متغیر دما و آب و هوا مقاوم هستند. تانکرها برای برنامه های کاربردی داخلی و خارجی در فصل کامل تأیید می شوند. تانکر پلاستیکی در رنگ های مات و به رنگ های سفید ، سیاه ، زرد و آبی روشن موجود است. رنگ های مات میزان نور خورشید را به حداقل می رساند و در صورت لزوم به جلوگیری از گرم شدن محلول و رشد جلبک ها کمک می کند.

کاربرد اصلی تانکر پلاستیکی در ذخیره آب و مواد شیمیایی مانند اسیدها ، قلیاها ، برخی معدنیها و مواد آلی ، مایعات اگزوز دیزل (DEF) و کودهای کشاورزی ، سموم دفع آفات است. مواد شیمیایی رایج موجود در این مخازن پلی شامل: بیودیزل ، آب نمک ، کلرید کلسیم ، کلرید فریک ، سولفات فریک ، اتیل الکل ، اسید هیدروکلریک ، هیدروکسید سدیم ، هیپوکلریت سدیم ، اسید سولفوریک ، اسید فسفریک ، پلیمرها و اوره است. این تانکر ها عمر طولانی دارند و نیازی به نگهداری ندارند.


ابعاد و قیمت انواع تانکر پلاستیکی عمودی :

تانکر پلاستیکی انواع و اندازه های زیادی موجود است. برخی از آنها با طیف وسیعی از کاربردها سازگار هستند ، برخی دیگر تخصصی تر هستند. در اینجا مختصری از تانکر های پلاستیکی و کاربردهای آنها آورده شده است:

تانکر پلاستیکی رایج ترین نوع تتانکر برای سیستم های برداشت آب باران است. مخازن شیمیایی عمودی همچنین برای کاربردهای صنعتی و کشاورزی محبوب هستند. این مخازن باید روی یک پایه محکم ، سطح پایه یا یک مخزن دارای مخزن مناسب نصب شوند. تانکر پلاستیکی در گستره وسیعی از ظرفیت ها قرار می گیرند. تانکر پلاستیکی را می توان به صورت نیمه دائمی یا موقتی روی پشت وانت ، کامیون یا تریلر قرار داد و طراحی آنها امکان پر کردن آسان از بالا و همچنین یک پایه مسطح را فراهم می کند. موارد استفاده شامل انتقال آب به اماکن ساختمانی ، مناطق روستایی ، برای اطفاء حریق یا هر کجا که آب نیاز باشد ، می باشد. نسخه های تخصصی تر تانکر پلاستیکی می توانند برای انتقال سوخت ، مواد شیمیایی و زباله های خطرناک استفاده شوند. گاهی اوقات می تواند برای کاربردهای ثابت مفید باشد ، از جمله جایی که یک تانکر پلاستیکی آب بسیار کم برای قرار گرفتن در زیر سازه ساختمان لازم است.توضیحاتی در مورد تفاوت مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی :

پلی اتیلن یک پلاستیک سخت و بادوام است که از اتر مونومر تولید می شود. برای ایجاد پلی اتیلن ، این اتن مونومر به صورت پلیمری ساخته شده است تا مواد پلی اتیلن را تشکیل دهد. این بدان معنی است که مولکول های اتیان یک واکنش شیمیایی دارند که باعث می شود پلیمرها تشکیل شوند. این زنجیره های پلیمری با سه بعد ، چیزی هستند که پلی اتیلن را تشکیل می دهند. در حالی که این ماده در اکثر تانکر یا مخازن پلاستیکی ما استفاده می شود . ترموپلاستیک با کیفیت بالا که مقاومت بسیار خوبی در برابر حمله فیزیکی و شیمیایی دارد. مقاومت عمومی کلی و مقاومت عالی شیمیایی در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی مرطوب و خشک و مواد غذایی باعث شده است که پلی اتیلن به طور ایده آل برای مخازن و ظروف ذخیره سازی مناسب باشد. پلی اتیلن شفاف است و بسته به ضخامت دیوار و نوع آن ، رنگ طبیعی آن از کمی سفید تا زرد خامه ای متغیر است. تثبیت کننده های نور ماوراء بنفش برای استفاده در کاربردهای فضای باز اضافه می شوند.

تمایز اصلی بین این مخازن این است که آنها یا از پلی اتیلن خطی ، پلی اتیلن متقابل و یا پلی پروپیلن استفاده می کنند. در اینجا چند روش برای تفکیک این مخازن آورده شده است.


پلی اتیلن خطی :

مخازن پلاستیکی آب پلی اتیلن دارای استانداردی است که در تعداد زیادی از این مخازن پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده بسیار بادوام بوده و دارای تأثیر بسیار خوبی و مقاومت در برابر ترک استرس محیطی است.این امر باعث می شود بتوان آن را در ذخیره سازی و فرآوری مواد غذایی به کار برد. بیشتر این مخازن دارای رزین های تأیید شده برای ذخیره آب آشامیدنی هستند.

قابل جوشکاری: بر خلاف سایر مواد ، پلی اتیلن خطی بسیار انعطاف پذیر است و امکان جوشکاری را دارد. این امر می تواند بسیار مهم باشد اگر شما در حال طراحی مخزن با اتصالات منحصر به فرد یا سایت هستید. پلی اتیلن به احتمال زیاد با این اتصالات سازگار خواهد شد و یک مخزن سفارشی قوی ایجاد می کند.


اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

026-35700
مقالات مرتبط
راهنمای جامع مخازن عمودی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
راهنمای جامع مخازن عمودی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
تاریخ:1399/3/21

مشاهده بیشتر