fa en ar

تلفن تماس: 35700-026

مدیریت میزان آب مصرفی وظیفه ی همه ی ساکنان ساختمان و شهروندان است. با کاهش میزان بارندگی های فصلی، بهره برداری های غیر اصولی از مخازن زیرزمینی و کاهش فشار آب شهری در ماه های گرم سال می توان با نصب مخازن ذخیره در مسیر ورودی لوله های آب ساختمان این وظیفه را به درستی اجرا نمود. در این زمان اهمیت یک مخزن ذخیره با کیفیت و مطابق با معیارهای مد نظر مشتری مشخص می شود. بدون شک آشنایی با تفاوت مخزن های پلی اتیلن با مخزن های فلزی به انتخاب آگاهانه کمک خواهد نمود.


ویژگی ها و تفاوت مخزن های پلی اتیلن و فلزی

مهم ترین تفاوت مخازن پلی اتیلن با مخازن فلزی در قیمت و وزن تمام شده محصول است. مخزن پلی اتیلن وزن کمتری داشته و از نظر قیمت بسیار مناسب تر از مخازن فلزی هستند. به دلیل وزن پایین امکان حمل و نقل و نصب آسان تری خواهند داشت. طول عمر مخازن پلی اتیلن و مخازن فلزی در صورت استفاده صحیح طولانی مدت است. مخازن پلی اتیلن خاصیت ضد خوردگی، ضد جلبکی و آنتی باکتریال دارند و در مقابل مخازن فلزی برای نگهداری مواد شیمیایی بهتر هستند. مخازن فلزی استیل ضد زنگ نسبت به خوردگی مقاوم هستند اما شرایط نگهداری سخت تری نسبت به مخازن پلی اتیلن دارند. این مخازن باید به صورت دوره ای از خاک پاک شوند. برای نگهداری آب شرب استفاده از مخازن پلی اتیلن سه لایه توصیه می شود. آب در مخازن پلی اتیلن و به دور از نور با کیفیت بهتری نگهداری می شود. این مخازن با یک لایه فوم عایق حرارتی شده اند و دمای آب در طولانی مدت ثابت باقی می ماند. مخزن آب در اندازه و سایز های متفاوتی ساخته می شوند. می توان مطابق با محدودیت های جانمایی مکان مورد نظر از اشکال مختلف آن استفاده نمود. مخازن فلزی بیشتر در سایز های صنعتی تولید می شوند.


ویژگی های مخزن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن با عنوان مخازن پلاستیکی یا مخازن پلیمری شناخته می شوند. این مخازن از پلیمری به نام پلی اتیلن فود گرید که از مشتقات نفت خام بوده، به روش روتومولدینگ ساخته می شود. استفاده از روش قالب گیری امکان تولید مخازن در اشکال و ابعاد مختلف را نیز فراهم آورده است. این مخازن به دلیل ترکیبات به کار رفته در ساختار خود پیوند های شیمیایی مستحکم و فشرده ای داشته و در مقابل مواد دیگر به سختی واکنش می دهند. تانکر آب پلی اتیلن با این ویژگی درجات پایداری بالایی داشته و میزان خوردگی در آن ها تقریبا صفر است. این مخازن کاملا بهداشتی بوده و برای مصارف ساختمانی، کشاورزی، نگهداری مواد شیمیایی و جمع آوری فاضلاب استفاده می شوند.


معایب مخزن آب پلی اتیلن

عمر مفید مخازن پلی اتیلن در صورت استفاده درست از آن ها تا ده سال نیز می رسد. لایه ی بیرونی این مخازن به محافظ یو وی مجهز است. در صورتی که این لایه محافظ آسیب بیند یا برای مدت طولانی در معرض نور باشد امکان از بین رفتن ترکیبات پلی اتیلن توسط اشعه ماوراء بنفش وجود دارد. در این صورت امکان شکستگی مخازن بیشتر می شود. مخازن پلی اتیلن نسبت به آتش سوزی مقاوم نبوده و دچار انبساط حرارتی می شوند. این مخازن در صورت تماس با جسم تیز و برنده و یا ضربات شدید مکانیکی آسیب پذیر هستند.


بهترین برند مخزن آب پلی اتیلن

برای انتخاب بهترین برند از بین برند های مخزن آب پلی اتیلن باید نکات مهمی را بررسی نمود. استفاده از روش ها و تکنیک های روز مهندسی در تولید این مخازن پارامتر مهمی به شمار می آید. اما عامل تاثیر گذار در قیمت مخزن آب پلی اتیلن استفاده از مواد درجه یک و با کیفیت است. این عامل علاوه بر بهداشتی بودن مخزن و حفظ سلامتی در استحکام و مقاوت مخازن افقی و عمودی و سایر مخازن نیز تاثیر گذار است. به همین دلیل شرکت های تولید کننده باید مواد اولیه خود را از شرکت های پتروشیمی مورد تایید سازمان بهداشت، غذا و دارو تهیه نمایند. در پایان، محصول تولید شده باید نشان ملی استاندارد و سیب سلامت با کد معتبر داشته باشد. ارائه خدمات پس از فروش از جمله معیارهای تضمین کیفیت برای سنجش شرکت های معتبر است. با توجه به نکات گفته شده شرکت های پلاستونیک، مجتمع پلاستیک طبرستان و کوشا پلاست در لیست بهترین برندهای مخزن آب پلی اتیلن قرار می گیرند.

علاوه بر جنس مرغوب پلی اتیلن به کار رفته، وزن نهایی محصول نیز در قیمت نهایی تاثیر گذار است. برای مثال قیمت مخزن پلی اتیلن ۱۰۰۰لیتری با مخزن با حجم بیشتر یا کمتر متفاوت است. یا قیمت مخزن آب پلی اتیلن هرمز برکه با قیمت مشابه از برند دیگر متفاوت خواهد بود.


ویژگی های مخزن فلزی

مخازن فلزی در دو نوع مخازن گالوانیزه و مخازن استیل ضد زنگ ساخته می شود. مخزن گالوانیزه از نظر قیمت مناسب تر از مخازن استیل و فولادی است که با پوشش گالوانیزه و روی عایق بندی شده است. مخازن استیل ضد زنگ نیز با توجه به مصارف خانگی و صنعتی (استفاده در محیط های دریایی) از درجات متفاوت استنلس استیل ساخته می شوند. کروم و مولیبدن از جمله عناصر پایه در ساخت استنلس استیل است. مقادیر این عناصر در کنار سایر عناصر شیمیایی در ویژگی ضد خوردگی فولاد و درجات استنلس استیل تاثیر گذار است.


قیمت مخزن آب فلزی

در لیست قیمت مخزن فلزی باید پارامترهای ظرفیت مخزن، گالوانیزه یا فولاد ضد زنگ بودن، ابعاد و شکل مخزن و ضخامت ورقه ها بررسی شود. مخازن فلزی معمولا برحسب وزن مخزن (کیلوگرم) و اجرت ساخت قیمت گذاری می شوند. اینکه ساخت مخزن در کارگاه باشد یا در محل مورد نظر بر روی قیمت نهایی تاثیر گذار است.


اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

026-35700
مقالات مرتبط
مخزن تک لایه پلی اتیلن
مخزن تک لایه پلی اتیلن
تاریخ:1398/11/8

مخازن پلی اتیلن تانکرهایی از جنس پلی اتیلن می باشند که به صورت تک لایه تا چند لایه ساخته می شوند.

مشاهده بیشتر
مخازن عمودی و تانکرهای پلاستیکی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
مخازن عمودی و تانکرهای پلاستیکی پلی اتیلن | تصاویر+ابعاد
تاریخ:1399/3/24

مشاهده بیشتر