fa en ar

تلفن تماس: 35700-026

مخزن و تانکر آب ظرفی برای ذخیره آب جهت مصارف خانگی، صنعتی و آتش نشانی است. انواع مخازن آب در اشکال و اندازه های مختلف موجود است. مخازن آب عمودی ،افقی و زیرزمینی برای نگهداری آب شرب می باشند و از پلی اتیلن ، فولاد ، فایبرگلاس ، سنگ یا بتون ساخته می شوند. نشت مخزن آب و خوردگی و همچنین رشد باکتریها تهدیداتی برای مخزن است که در هزینه مخزن آّب موثر است و تولید کننده مخازن آب باید در تولید آن توجه کنند.

با گذشت سالها ، در صورت عدم کنترل خوردگی ، سیستم های مخزن آب تضعیف می شوند یا آسیب می بینند. خوردگی بدون کنترل باعث ایجاد سوراخ ها یا خرابی ساختاری احتمالی مخزن آب عمودی می شود و منجر به آزاد شدن مایعات ذخیره شده به محیط می شود. تهران پلیمر یارا بهترین و بزرگترین تولید کننده مخزن آب در ایران می باشد که با دادن خدمات پس از فروش به شما در خرید این مخازن کمک می کند.

مخزن و تانکر آب ساخته شده از فولاد در صورت عدم محافظت مناسب در داخل از آب حاوی کلر و خارج از خاک، قادر به خوردگی و نشت هستند.در انواع مخازن آب فولادی ، خوردگی به دلیل عبور جریان از یک نقطه به نقطه دیگر بر روی سطح داخلی مخزن رخ می دهد. دیواره مخزن و تانکر آب به عنوان یک آند عمل می کند ، در حالی که آب به عنوان یک کاتد عمل می کند. آند الکترونها را از دست می دهد ، در نتیجه مخزن را خراب می کند. در صورت عدم رسیدگی ، می تواند باعث تغییر رنگ آب و نشت از دیواره مخزن شود.

مخازن آب انواع مختلفی دارند و دو مورد پر استفاده آن ها، مخازن آب عمودی فلزی و منابع پلی اتیلن می باشند.

امروزه تولیدکننده مخازن آب ، محبوب ترین نوع مخزن آب را از پلی اتیلن با مواد غذایی با دوام و بهداشتی، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش (یک ماده پلاستیکی بسیار سبک ، قوی و ایمن) تولید می کند.

6 دلیل استفاده از مخازن آب

می تواند در مدل ها ، اشکال و اندازه های مختلفی ارائه شود تا با سلیقه شما مطابقت داشته باشد.

 • مقرون به صرفه تر از مواد جایگزین هستند.
 • قوی ، سبک وزن ، قابل حمل و نقل آسان و نصب آسان هستند.
 • غیر قابل خوردگی و زنگ زدگی توسط مواد شیمیایی
 • از رشد جلبك ها جلوگيري می کند، چون اجازه ورود نور را نمي دهند.
 • تمیز کردن و نگهداری آن بسیار ساده است.

موارد استفاده از مخزن آب عمودی

مخازن آب عمودی ظروف بزرگی هستند که آب را ذخیره می کنند. با توجه به هزینه مخزن آب و انواع مخازن آب موجود، کاربردهای زیادی دارند و بسیار مناسب برای افرادی است که به دلایل مختلف به آب احتیاج دارند. ، مواردی که ممکن است درباره آنها بدانید یا ممکن است از آنها آگاهی نداشته باشید. مخازن آب عمودی در زیر زمین یا بالاتر از زمین در حیاط شما نگهداری می شوند. جایی که آنها را در آن قرار می دهید مربوط به مکان لوله ها برای انتقال آب از مخزن به خانه یا محل کار شما است. هنگامی که تصمیم به خرید انواع مخزن آب می گیرید ، موارد زیادی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید ، بنابراین بهتر می توانید درک کنید که چرا ممکن است به یک مخزن آب عمودی نیاز دارید تا خانه خود را به نحو احسن اداره کنید.

از مخزن و تانکر آب برای متعادل سازی فشار در سیستم توزیع و برای افزایش فشار در نقاط دور دست استفاده می شود.

آبیاری باغ شما

در صورت رشد میوه ، سبزیجات یا هر چیز دیگر ، هزینه مخزن آب در کیفیت و حجم میزان نگه داشتن آب برای باغ خود بسیار مهم است. اندازه مخزن آب بستگی به میزان آب مصرفی شما به طور مرتب و اینکه چقدر فضا برای نگهداری مخزن آب وجود دارد، بر می گردد.

موارد اضطراری

استفاده اضطراری مخازن آب برای آتش سوزی.

آب برای نوشیدن

در حالی که نوشیدن آب بطری کاملاً طبیعی است ، این همیشه چیزی نیست که همه به آن دسترسی داشته باشند. داشتن یک مخزن آب به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که همیشه در صورت نیاز به آب آشامیدنی به آن دسترسی دارید.

ویژگی های مخزن آب عمودی برای نگهداری مواد شیمیایی:

هنگام طراحی مخزن و تانکر آب سوالات زیادی برای پاسخ به این سؤالات دارید: بودجه شما چقدر است؟ فضای شما چقدر است؟ به چه نوع اتصالات نیاز دارید؟

اولین و مهمترین سؤال مربوط به خود مخزن نیست. این در مورد محتوای مخزن است. هر تصمیمی که شما در طراحی سیستم ذخیره سازی مواد شیمیایی خود بگیرید ، از پاسخ به این سؤال سرچشمه می گیرد ، چه ماده شیمیایی را ذخیره می کنید؟

هنگام طراحی مخزن ذخیره سازی مواد شیمیایی ، بسیاری از مهندسان با الزامات اندازه ، تولید کننده مخرن ، مواد مخزن یا برخی معیارهای دیگر شروع می کنند. اولین چیزی که باید بدانیم این است که چه نوع ماده شیمیایی در مخزن ذخیره می شود و در چه غلظتی. این اطلاعات شما را در طراحی مخزن مواد شیمیایی شما هدایت می کند. همه چیز درباره مخزن آب عمودی ، از ضخامت دیواره تا ساختارهای تهویه - حتی رنگ مخزن - با دانستن اینکه چه ماده شیمیایی ذخیره خواهد شد ، شروع می شود.

برای به حداکثر رساندن کارآیی و ماندگاری مخزن ، مهم است که تفاوت های ظریف در خواص مواد شیمیایی مورد نظر را با دقت در نظر بگیرید. اگر طراحی مخزن ذخیره سازی اشتباه باشد ، می تواند منجر به مشکلات جدی برای کل سیستم شیمیایی شما شود.

به عنوان مثال ، اگر به سادگی مخزن را بر اساس فاكتورهای عمومی مانند اندازه ، هزینه مخزن آب و ظرفیت انتخاب می كنید - بدون آنكه مواد شیمیایی مورد استفاده در مخزن را تعریف كنید - می توانید از عملکرد غیر بهینه مخزن استفاده كنید. همچنین باید در نظر بگیرید که تفاوت های ظریف خواص شیمیایی روی اجزای تشکیل دهنده سیستم ذخیره سازی مواد شیمیایی چگونه تأثیر می گذارد. شیرآلات ، اتصالات ، پمپ ها و کنتورهای گران قیمت - همه اجزای اساسی برای کارکرد صحیح هستند و اگر آنها بر اساس مواد شیمیایی طراحی نشده باشند ، ممکن است زود خراب شوند. انواع مخازن آب پلی اتیلن به علت مقاومت در برابر اسیدها برای نگهداری انواع مواد شیمیایی مناسب می باشد.

کاربردهای مخازن آب عمودی ده هزار لیتری

مخزن آب عمودی ده هزار لیتری تأیید شده سازمان بهداشت برای استفاده در زیر یا روی زمین مناسب است. این محصول از پلی اتیلن ساخته شده و طراحی آن به گونه ای است که از استحکام و دوام طولانی مدت برخوردار است.

مخزن و تانکر آب در برابر ضربه مقاوم است، زنگ نمی زند و دچار خوردگی نمی شود و می تواند در برابر یخ زدگی شدید تا 40 درجه سانتیگراد مقاومت کند. ضخامت دیواره مخزن را قادر می سازد از فشار قرار گرفتن در زیر زمین محافظت کند.

کاربردهای محبوب این مخزن آب عمودی شامل موارد زیر است:

 • تهیه آب آشامیدنی
 • صنایع غذایی
 • برنامه های برداشت آب باران
 • کشاورزی و آبیاری
 • آبرسانی موقتی
 • آب برای دام
 • برنامه های مهندسی عمران که آب اصلی در دسترس نیست
 • ذخیره انبوه
 • مواد 100٪ بهداشتی در طول ساخت مخزن آب 10000 مورد استفاده قرار می گیرد ، به همین دلیل تمیز کردن آن به لطف سطوح صاف داخلی که باعث می شود آب آشامیدنی به صورت کاملاً بهداشتی ذخیره شود ، ساده است.

راهنمای خرید مخزن آب عمودی

در اینجا بهترین ویژگی هایی که باید در یک مخزن و تانکر آب به دنبال آن باشید برای شما بیان می کنیم:

 1. ابتدا جنس مخازن آب عمودی مورد نیازتان را مشخص کنید. فلزی یا پلاستیکی؟
 2. چه میزان آب می خواهید ذخیره کنید و به مخزن آب با چه ابعادی نیاز دارید؟
 3. برای حمل مخزن و تانکر آب تا محل نصب آن به ابعاد درب ساختمان، راهرو و درب ورودی محل نصب دقت کنید.
 4. ابعاد محل نصب مخزن آب را اندازه گیری کنید و فضایی را برای بازدید، سرویس و نگهداری مخزن آب در نظر بگیرید.محلی صاف برای قرار دادن مخزن آب در نظر بگیرید. بهتر است پمپ و مخزن آب نزدیک به هم نصب شوند و برای جلوگیری از کاویتاسیون قطر لوله رابط میان مخزن آب و پمپ برابر یا بیشتر از قطر ورودی باشد.
 5. مشخص کنید که مخازن آب عمودی را برای چه کاربردی استفاده می کنید؟ نگهداری آب آشامیدنی یا موارد دیگر؟ اگر برای نگهداری آب آشامیدنی از آن استفاده می کنید مخزن آب سه لایه آنتی باکتریال برای جلوگیری از رشد جلبک انتخاب کنید.
 6. به نشان استاندارد و سیب سلامت مخزن آب توجه کنید.
 7. برای ذخیره آب بیش از 4000 لیتر بهتر است از دو مخزن آب به صورت موازی برای ساختمان استفاده کنید.
 8. مخزن آب با گارنتی و خدمات پس از فروش خریداری کنید.
 9. تولیدکننده مخزن آب معتبر پیدا کنید. شرکت پلیمر آریا با داشتن سال ها تجربه و کارشناسان مجرب از طریق خرید آنلاین و تلفنی شما را به هدفتان می رساند.
 10. هزینه مخزن آب از دیگر موارد مهم برای تهیه آن می باشد. شما باید با توجه به بودجه ای که دارید مخزن و تانکر خود را انتخاب کنید.
 11. رنگ مناسب مخزن آب عمودی را انتخاب کنید: هنگام انتخاب رنگ مخزن خود ، مهم است که بدانید مخزن خود را در کجا قرار خواهید داد. این به شما امکان می دهد رنگ مخزن و تانکر آب را درست انتخاب کنید.انتخاب رنگ مخزن می تواند بر درجه حرارت و کیفیت آب ذخیره شده نیز تأثیر بگذارد. در حالی که پلی اتیلن می تواند گرما را حفظ کند ، رنگ های تیره تر مانند سیاه یا آبی تیره باعث گرم شدن آب می شوند. بنابراین اگر مستقیم از مخزن از آب استفاده می کنید ، یا می خواهید آن را خنک کنید، توصیه می شود رنگ های روشن تری را انتخاب کنید. تولید کننده مخازن آب ،مخازن پلی اتیلن، را در رنگ های متنوع ارائه می دهند. نور خورشید از مخازن آب دولایه تیره عبور می کند و موجب رشد جلبک می شود بنابراین از مخزن آب سفید یا چند لایه رنگی برای ذخیره آب آشامیدنی استفاده کنید.
 12. برای خرید مخازن آب عمودی حتما به مواد تشکیل دهنده آن ، کیفیت این مواد و هزینه مخزن آب دقت کنید.شرکت پلیمر یارا از پلی اتیلن با کیفیت و مطابق با استانداردهای سازمان غذا و دارو برای ساخت مخازن آب استفاده می کند. همه مخازن آب این سازمان دارای تاییدیه بهداشتی می باشند.
 13. برای ارسال و حمل مخزن آب باید نکات بهداشتی رعایت شود. بارگیری و ارسال مخزن آب عمودی باید توسط افراد آموزش دیده انجام شود تا از آسیب به مخزن جلوگیری شود.

اشتباهات متداول در خرید مخزن آب :

 • مشخص نکردن محل نصب مخزن
 • عدم اندازه گیری درب های ورودی تا محل نصب مخزن آب
 • عدم اطلاع از اتصالات مورد نیاز

اگر سوالی درباره محصول یا شرکت دارید،حتما با ما تماس بگیرید

026-35700
مقالات مرتبط